Tam, gdzie mocniej bije serce

Wspomnienia z lat młodości, każdy je ma. Czasem są piękne, czasem nie, te niemiłe chowamy głęboko i zapomnijmy, a do tych bajecznych wracamy.
Czy też tak macie?

Po trzech lata małżeństwa, mąż Magdy proponuje rozstanie. On nie chce rozwodu, on zwyczajnie chce odpocząć, chcę przerwy na oddech. Pozornie byli dobrym małżeństwem, choć już od dawna im się nie układało, wielkie uczucia dawno wygasły, tak po prostu zgodnie trwali obok siebie. Magda nie może uwierzyć, w to, co słyszy, jest zaskoczona, zszokowana. I wtedy, w spontanicznym odruchu rezerwuje lot do Włoch. Gdzie pozostawiła ogrom niesamowitych wspomnień, z lat studenckich. To właśnie tu w Genui przeżyła najcudowniejsze chwile, gorącą, pierwszą miłość. To były dobre czasy, tylu to fajnych ludzi poznała, tyle było imprez i dyskusji o marzeniach. Dla Dziewczyny Włochy zawsze kojarzyły się z domem, tu czuła się na swoim miejscu, tu mogła być sobą.

Jak będzie tym razem?

M.B. Morgan po raz kolejny zabiera nas w podróż do Włoch tylko tym razem do północno-zachodniej części. Autorka niczym malarz maluje nam inny, osobisty portret urokliwej Genui. Wieczorową porą zaprasza nas na taras, serwując przepyszną kuchnię świata i popijać wyborne wino możemy cieszyć się cudownym widokiem, a to wszystko w towarzystwie nieziemsko przystojnego Włocha.

Historia rozkręca się powoli, z każdą stroną nabiera rozpędu, by w pewnym momencie zamienić się w ciąg zdarzeń. Pisarka pokazuje nam, że w życiu nie ma przypadków, nic nie zostało zapisane od początku do końca, zawsze coś dzieje się po coś. Ogromny plus, bogate słownictwo i umiejętność zabawy słowem. Świetnie poprowadzona fabuła, z barwnymi postaciami. Które pokochałam od pierwszej strony, a ich cyniczne poczucie humoru, kupiło mnie w całości. Opowieść daje do myślenia, ukazuje trud uwolnienia się od podporządkowania innym, niespełniona miłość, a przede wszystkim odnalezienie i akceptację siebie.

Rewelacyjna powieść, przez którą się płynie, prosta i ciepła, ale nie pozbawiona pikanterii. Czasami w prostocie tkwi sukces, bo to w niej znajdziemy radość życia. Polecam serdecznie.

Informacje dodatkowe o Tam, gdzie mocniej bije serce:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-11-18
Dodał/a opinię: Ela-Monia

Zobacz opinie o książce Tam, gdzie mocniej bije serce

Kup książkę Tam, gdzie mocniej bije serce

Święta z celebrytą
M.B. Morgan0
Okładka ksiązki - Święta z celebrytą

Klimatyczny, drewniany dom w Dolomitach, płatki śniegu tańczące za oknem, ogień strzelający w kominku, a do tego włoskie wino, pyszne jedzenie spod ręki...

Celebryta
M.B. Morgan0
Okładka ksiązki - Celebryta

Kiedy Marcelina Cieszyńska dowiaduje się, że Daniel Milewicz, syn legendy polskiej telewizji kulinarnej, chce udzielić jej wywiadu, nie może uwierzyć w...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;