Target FCE. Ćwiczenia, testy, wskazówki

Dziś dalszy ciąg mych zmagań z nauką języka angielskiego. "Target FCE" to zbiór zadań i ćwiczeń dla osób, które przygotowują się do egzaminu językowego First Certificate in English. Można także korzystać z tej publikacji podczas przygotowań do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Materiały są tu podzielone zgodnie z nową strukturą egzaminu FCE (to pomaga w oswojeniu się z formą egzaminu), a zamieszczone tu ćwiczenia i końcowy test powstały w oparciu o model Cambridge ESOL. Na początku publikacji wyjaśniono jakie zaszły zmiany w sposobie przeprowadzania egzaminu począwszy od styczniowej sesji egzaminacyjnej 2015 roku. Każdy rodzaj zadań poprzedzony jest omówieniem teorii i praktycznymi wskazówkami. Opracowano tu także gotowe zwroty pomocne w wypowiedziach pisemnych i ustnych.

Ważne z mojego punktu widzenia jest tu także to, że klucz z odpowiedziami jest opatrzony obszernym komentarzem. Dołączono także transkrypcje wszystkich nagrań audio. Dodano tu również wiele informacji z gramatyki, wzbogacających słownictwo. Zamieszczono tabele czasowników nieregularnych, słowniczek idiomów czy phrasal verbs. Jeden z rozdziałów poświęcono na słowotwórstwo. Wspominano także o różnicach pomiędzy brytyjską i amerykańską wersją języka angielskiego. Ponadto wymieniono najczęściej występujące czynności z do, make, have czy take. I na aż 7 stronach wypisano rodziny wyrazów.

Do książki dołączono płytę CD z 70 minutami nagrań (aż 13 native spikerów), dzięki czemu można osłuchać się z akcentem brytyjskim, irlandzkim czy kanadyjskim. Nagrania dołączone do części "Listening" pomagają w weryfikacji stopnia naszego rozumienia ze słuchu. Znajdziemy tu także przykładowe odpowiedzi do wielu pytań z działu "Speaking" i ćwiczenia pomocne w opanowaniu wymaganych w części "Writing" form wypowiedzi pisemnych. Można tu też znaleźć spis danych teleadresowych do ośrodków egzaminacyjnych na terenie Polski. W ofercie tegoż wydawnictwa widziałam również książkę dla osób bardziej zaawansowanych w nauce tegoż języka, planujących przygotować się do egzaminu CAE - "Target CAE".

Informacje dodatkowe o Target FCE. Ćwiczenia, testy, wskazówki:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2015-02-10
Kategoria: Języki obce
Dodał/a opinię: Agnieszka Chmielewska-Mulka

Zobacz opinie o książce Target FCE. Ćwiczenia, testy, wskazówki

Kup książkę Target FCE. Ćwiczenia, testy, wskazówki

praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Angielski Niezbędne zwroty i wyrażenia - Repetytorium leksykalne. Audio Kurs dla początkujących i średnio zaawansowanych

Audio Kurs uczy 700 zwrotów niezbędnych do swobodnego porozumiewania się. Wszystkie wyrażenia zilustrowano zdaniem lub krótkim dialogiem pokazującym ich...

Informatyka 2000 podręcznik kl.IV-Vi + CD
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Informatyka 2000 podręcznik kl.IV-Vi + CD

Autorzy położyli szczególny nacisk na warstwę ćwiczeniową, wychodząc z założenia, że podczas nauki informatyki uczniowie powinni zdobyć przede wszystkim...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;