Trudny wybór

Tom 2 cyklu Zaufaj i podążaj

To już drugi tom cyklu pt.: "Zaufaj i podążaj". Czytałam go z równie dużym zainteresowaniem, co tom pierwszy. Czego tym razem, dowiadujemy się z powieści i jakie są moje odczucia po lekturze? O tym w dalszej części mojej opinii.

Nasze bohaterki - Kaja i Maja, wspólnie prowadzą agencję detektywistyczną. Całkowicie przypadkowe spotkanie Kai ze starszą panią sprawia, że dziewczyny mają całkiem nową sprawę do rozwiązania. Zbierając informacje o zaginionej, dowiadują się, że jest ona zamieszana w morderstwo swojej współlokatorki a policja za jej odnalezienie, wyznaczyła sporą nagrodę pieniężną. Strzępkowe informacje, które udaje im się uzyskać, sprawiają, że dziewczyny trafiają do świata pełnego brutalności, układów oraz różnego rodzaju narkotyków. W historii pojawia się również były chłopak Olu, który może być zamieszany w całą sprawę. Zaczyna się walka z czasem, ale.... Kto okaże się szybszy ? Jakie tajemnice zostaną ujawnione? Kto okaże się dobrym a kto złym ? Jaki finał czeka na naszych bohaterów tym razem ? Odpowiedzi szukajcie w lekturze.

Pani Urszula po raz kolejny bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie swoją powieścią. Choć ta część, jest nieco bardziej brutalna od poprzedniej, to również tutaj jest wyczuwalny cały wachlarz różnorodnych emocji. Mamy i momenty strachu, grozy i przerażenia ale także trochę humoru i erotyki. To wszystko jest w doskonałych proporcjach, dzięki czemu powieść jest spójna i logiczna. Trzymająca w napięciu, wywołująca wiele emocji. I tak jak w przypadku części pierwszej, bardzo trudno jest się oderwać od lektury. Autorka ma tak przyjemny styl, że trudno oderwać się od czytania jej książki. Odkładasz pozycję w momencie jej skończenia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, choć początkowo nie byłam zbyt przekonana. Szybko jednak wątpliwości ze mnie uleciały i mogłam całkowicie oddać się czytaniu lektury. Idealna pozycja na pochmurny dzień czy wieczór z dobrym winem. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość poznać dalsze losy bohaterów oraz moc przeczytać tę pozycję. Mam nadzieję, że wy również się skusicie, bo naprawdę warto. Kryminał pierwsza klasa ! :) Ja zabieram się za lekturę trzeciego i już ostatniego tomu serii, aby móc mieć pełny obraz sytuacji. Teraz, mogę Wam gorąco polecić tę część ;) Bardzo dziękuję Pani Urszuli za egzemplarz do recenzji i tym razem przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ! ;)

Informacje dodatkowe o Trudny wybór :

Wydawnictwo: Liberum Verbum
Data wydania: 2022-04-01
Dodał/a opinię: Natalia Strągowska

Tagi: kryminalny wątek sprawy kryminalne

Zobacz opinie o książce Trudny wybór

Kup książkę Trudny wybór

Oblicza miłości
Urszula Pieńkowska0
Okładka ksiązki -  Oblicza miłości

Podczas gdy po rozstaniu z Darkiem Kaja delektuje się życiem singla, dzieląc czas pomiędzy pracę w agencji detektywistycznej (Kajmak Investigation) i imprezy...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis