Turkawki

Powieść jest historią Kazi,która chciała być nazywana Kają.Poznajemy jej troski i zmartwienia z którymi musiała się zmierzyć.Począwszy od czasów szkolnych,koleżeńskich, kończąc na dorosłym i małżeńskim.

To lektura o porzuconych marzeniach przez trudy życia oraz o późniejszych ich realizacji dzięki wsparciu ukochanej osoby,która stała zawsze obok.Nawet ciężkie doświadczenia ze swojego życia nie sprawiły,że marzenia zostały zapomniane.
Jest to bardzo wzruszająca powieść pokazująca,że warto zawalczyć o swoje szczęście.Nawet podcinanie skrzydeł nie sprawi,że nie możemy zawalczyć o nie w dorosłym już życiu.Bo tylko od nas zależy jak ukierunkujeny swój los i czy pozwolimy sobie na wybaczenie osobom,które nas nie wspierały.

Dzięki tej historii możemy podróżować po wielu zakątkach Polski a nawet wpaść na chwilę do Londynu,by poczuć angielski klimat gościnności.Zwiedzamy również pracownie artystyczną,byśmy mogli towarzyszyć bohaterce w urzeczywistnieniem marzeń.To również odnowienie znajomości koleżeńskich ze szkolnych lat i możliwości rozmowy po wielu latach nieobecności.
Powieść porusza wiele wątków,które sprawiają,że czyta się ja z przyjemnością.
Zaskakuje swoimi opisani oraz decyzjami naszej Kazii.

Jeśli szukacie książki o perypetiach życiowych postaci wraz z możliwością realizacji pasji to zachęcam do przeczytania tej wyjątkowym historii.

Informacje dodatkowe o Turkawki:

Kup książkę Turkawki

Inny wariant życia
Grażyna Mączkowska0
Okładka ksiązki - Inny wariant życia

Opowieść o Izie i Januszu rozpoczyna się w albumie ze starymi zdjęciami. Kobieta przegląda go i z sentymentem wspomina ich wspólne lata. Poznali...

Powiedz, że mnie kochasz, mamo
Grażyna Mączkowska0
Okładka ksiązki - Powiedz, że mnie kochasz, mamo

Wzruszająca przez swoją prostotę i autentyzm opowieść o potrzebie miłości i trudnościach z jej okazywaniem. To historia życia ponadpięćdziesięcioletniej...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;