Tylko twoimi oczami

Książkę otrzymałam w prezencie urodzinowym. Śliczna okładka książki, która przedstawia dziewczynę spoglądającą na włoskie miasto o wschodzie słońca zachęca do czytania. Opis pięknej Wenecji, wątek miłosny a także i kryminalny tworzy z tej pozycji bardzo interesującą lekturę.
Alicja mieszka pod Berlinem. Jej mama samotnie wychowywała córkę, gdyż jej ojciec z pochodzenia Włoch zostawił ją, gdy była jeszcze w ciąży.Po śmierci rodzicielki bohaterka odpowiada na ogłoszenie w gazecie i podejmuje pracę jako opiekunka dwóch synów państwa Scarpów.
Alicja jedzie do Wenecji i od razu spotyka trudności. Jest wykorzystywana przez swoich pracodawców i nie ma prawie wcale czasu dla siebie. Pewnej nocy, gdy nie może spać postanawia wyruszyć w miasto by je zwiedzić. Jej fascynacja Włochami nie maleje i nadal nocami zwiedza coraz to nowe uliczki. Podczas jednej z wędrówek spotyka niewidomego Amerykanina, który prosi ją by pokazała mu Wenecję jej oczami. Dzięki Tobiemu Alicja zapraszana jest na bale, poznaje bogatych ludzi. Dziewczyna czuje się wspaniałe jednak to życie zaczyna się komplikować.
Naprawdę świetnie spędziłam czas na czytaniu. Powieść jest ciekawa, nie przynudza a wątek skupia się na realnych sprawach. Alicja i Tobia po mimo traumatycznych przeżyć próbują ułożyć sobie życie na nowo. Język, którym napisana jest powieść wspaniale przybliża nam odczucia bohaterów, kwieciste opisy pobudzają wyobraźnię a wątek romantycznej miłości przepleciony z kryminalnym trzymają nas w napięciu.
Polecam Wam tę książkę. Po jej przeczytaniu na pewno będziecie chcieli pojechać do Wenecji i zobaczyć to wspaniałe miasto.
Bardzo dobrze oceniam „Tylko Twoimi oczami”.
„Jeszcze nikt nigdy nie przykuł mojej uwagi słowami w taki sposób i nie stworzył dla mnie świata, który wcześniej w ogóle nie istniał”.

Informacje dodatkowe o Tylko twoimi oczami:

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2016-04-24
ISBN: 978-83-65223-44-9
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Tylko twoimi oczami

Kup książkę Tylko twoimi oczami