Uniwersytet Corium (Tom 2). Drop Dead Queen

"Drop Dead Queen" to drugi tom serii, który kontynuuje opowieść o Aspen i Quintonie, przenosząc czytelników z powrotem do mrocznego świata Uniwersytetu Corium. Historia toczy się w atmosferze niebezpieczeństwa. Aspen, będąca prześladowań w szkole, nadal musi stawić czoła zagrożeniu ze strony swoich oprawców. Pomimo ochrony ze strony Quintona, niebezpieczeństwo nadal czyha na dziewczynę, co prowadzi do zaostrzenia sytuacji i eskalacji emocji.

W porównaniu z poprzednim tomem druga część serii oferuje więcej dynamicznych wydarzeń, więcej akcji i nie pozostawia miejsca na choćby odrobinę nudy. Ponadto relacja między głównymi bohaterami się zmienia. Staje się głębsza i bardziej złożona, gdy uczucia wkraczają na pierwszy plan, prowadząc do wewnętrznych konfliktów i rozterek postaci. Drugi tom pozwala poznać bohaterów od bardziej intymnej strony, odkrywając ich motywacje, przeszłość i wewnętrzne konflikty. Aspen, chociaż nadal nie ma lekko z prześladowcami, staje się silniejsza i bardziej zdeterminowana, gotowa jest stawić czoła przeciwnościom losu. Z kolei Quinton ukazuje swoje wewnętrzne rozterki i zmaga się z konfliktem między tym, co wypada robić, a tym, co naprawdę czuje.

Ważnym aspektem tej książki są tematy toksycznych relacji i przemocy, które są przedstawione w przekonujący sposób, choć niekiedy ciężki emocjonalnie do zniesienia. Relacja między Aspen a Quintonem jest trudna, pełna sprzeczności i kontrastów – od brutalnych momentów po chwile troski i opiekuńczości. Autorka umiejętnie balansuje na granicy, prezentując czytelnikom złożoność ludzkich emocji i relacji. Przedstawiona w powieści historia jest intrygująca, dobrze przemyślana i poprowadzona. Powieść nie unika trudnych tematów i scen (podobnie jak przy recenzji pierwszego tomu napiszę, że ze względu na nie jest to lektura dla dorosłych czytelników), które mogą wywołać zdumienie, a nawet szok i wzbudzać kontrowersje, ale jednocześnie nadają opowieści charakteru. To dark romance, który nie boi się naruszać granic i pokazywać skomplikowanej natury ludzkiej psychiki.

Atutem powieści zdecydowanie są tajemnice i zwroty akcji, które utrzymują czytelnika w napięciu przez całą lekturę i sprawiają, że ciężko jest się od niej oderwać. Tak naprawdę można tę książkę pochłonąć w jeden wieczór, bo nie jest to gruba lektura, a wciąga jak szalona. Zakończenie zaskakuje, pozostawia wiele pytań i wątków do dalszego rozwinięcia i w ten sposób skutecznie buduje oczekiwanie na kolejny tom.

"Drop Dead Queen" to drugi tom mocnej serii, który oferuje czytelnikom intensywną mieszankę emocji, dynamicznej akcji i złożonych relacji. Autorka potrafi zaskakiwać czytelnika zwrotami akcji i trzymać go w napięciu przez całą lekturę. Z całą pewnością nie jest to powieść dla każdego, jednak wielbiciele mrocznych romansów odnajdą w niej to, co lubią najbardziej. Polecam!

Informacje dodatkowe o Uniwersytet Corium (Tom 2). Drop Dead Queen:

Kup książkę Uniwersytet Corium (Tom 2). Drop Dead Queen

Uniwersytet Corium (Tom 3). Broken Kingdom
C. Hallman0
Okładka ksiązki - Uniwersytet Corium (Tom 3). Broken Kingdom

Tym razem dopilnuje, aby już nikt nigdy jej nie skrzywdził. Nawet on sam... Zemsta, przemoc, oszustwa, emocje, siła, lojalność i pasja - witajcie na Uniwersytecie...

Uniwersytet Corium (Tom 1). King of Corium
C. Hallman0
Okładka ksiązki - Uniwersytet Corium (Tom 1). King of Corium

Przybyła tu po ochronę, ale to ostatnia rzecz, jaką znajdzie Witamy na Uniwersytecie Corium! Jest to jedyne miejsce, w którym potomstwo najgroźniejszych...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;