Uniwersytet Corium (Tom 2). Drop Dead Queen

Nie mogliby się przecież w sobie zakochać. A może...?

To, co zaczęło się jako niebezpieczna zabawa w kotka i myszkę między Aspen i Quintonem, przerodziło się w coś, czego żadne z nich się nie spodziewało. Uczucia potrafią skomplikować najbardziej bezwzględny układ, ale to, co rodzi się w ich sercach, może im obojgu przynieść jedynie zgubę.

W mrocznych podziemnych korytarzach Uniwersytetu Corium niebezpieczeństwo czyha na każdym rogu. Nawet Quinton nie może być wszędzie i kontrolować wszystkiego, a bez jego ochrony Aspen wraca do roli szczura ukrywającego się po kątach i nie wie, jak długo potrwa, zanim zostanie złapana w pułapkę. Wiadomo tylko, że ktoś życzy dziewczynie jak najgorzej, i tym razem nie może ona liczyć na żadną pomoc.

KSIĄŻKA PRZEZNACZONA WYŁĄCZNIE DLA DOROSŁYCH CZYTELNIKÓW I CZYTELNICZEK.

Ta historia jest naprawdę HOT. Sugerowany wiek: 18+

Informacje dodatkowe o Uniwersytet Corium (Tom 2). Drop Dead Queen:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-02-21
Tytuł oryginału: Drop Dead Queen. Corium University #2

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Uniwersytet Corium (Tom 2). Drop Dead Queen

Uniwersytet Corium (Tom 2). Drop Dead Queen - opinie o książce

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki. Książka "Drop dead Queen" jest drugim tomem serii pod tytułem "Uniwersytet Corium" i bezpośrednią kontynuacją "King of Corium", zatem powieści z tego cyklu należy czytać w odpowiedniej kolejności, żeby zrozumieć wszelkie zależności oraz ciąg przyczynowo - skutkowy wszystkich wydarzeń. Jest to powieść z gatunku dark romance z motywem wrogów i ze względu na niektóre sceny oraz poruszaną tematykę historia ta przeznaczona jest dla pełnoletnich czytelników. Autorka w taki sposób zakończyła pierwszy tom, że ja jak na szpilkqch wyczekiwałam ciągu dalszego! Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie. Ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i z ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam losy bohaterów. Fabuła została w Intrygujący, a czasami wręcz mocno pokręcony i jednocześnie obezwładniający sposób nakreślona, przemyślana i bardzo dobrze poprowadzona. Ogromnie spodobał mi się mroczny, tajemniczy i gęsty klimat panujący w Corium. Bohaterowie natomiast zostali w rewelacyjny sposób wykreowani. Są to takie postaci po których nie wiadomo tak naprawdę czego się spodziewać. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, mogłam dowiedzieć się jakie wydarzenia z przeszłości odcisnęły piętno na ich obecnym życiu, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. W dalszym ciągu istotną rolę odgrywają tutaj także postaci drugoplanowe, które dostarczają Czytelnikowi wielu wrażeń i znacząco wpływają na fabułę książki. Jeśli chodzi o głównych bohaterów, to Aspen polubiłam już w pierwszym tomie i tutaj moje odczucia względem jej osoby się nie zmieniły, nadal naprawdę mocno jej współczułam tego co ją spotkało i w niektórych momentach miałam ochotę wejść do tej książki żeby ją wesprzeć i przytulić, zapewnić, że od teraz już wszystko będzie dobrze. Quinton natomiast wzbudzał we mnie lawinę mieszanych emocji! To taka męska postać, która naprzemiennie mnie bardzo irytowała swoim zachowaniem i jednocześnie rozczulała pewnymi słowami i gestami. Relacja bohaterów nadal jest bardzo skomplikowana, czasami trudna do zrozumienia, niemniej jednak mi to co działo się pomiędzy Aspen i Quintonem bardzo się podobało! Czuć było między nimi wyraźne przyciąganie, napięcie, które z czasem zaczęło przeradzać się w coś zupełnie innego, głębszego, co w sumie nawet trudno jednoznacznie określić. Każde ich spotkanie, każda ich potyczka słowna, każdy gest dostarczało mi całą paletę skrajnych odczuć. Autorka w naprawdę świetny sposób kreśli portrety psychologiczne postaci oraz genialnie buduje napięcie, nie brakuje tutaj oczywiście tajemnic, kłamstw, spisków i manipulacji. Tak naprawdę czytając tą książkę nie widziałam co przyniosą kolejne czytane strony co niesamowicie mi się podobało. Pisarka nie boi się tutaj poruszać mocnych tematów, obrazować wychodzących poza pewne granice i normy scen: gwałt, przemoc, brutalność, znęcanie się fizyczne i psychiczne, które momentami przyprawiają człowieka o ciarki. Poraz kolejny autorka zaserwowała takie zakończenie, które pozostawiło mnie z szybko bijącym sercem i milionem pytań bez odpowiedzi! Świetnie spędziłam czas z tą książką i nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po dalsze losy bohaterów, bo już teraz podskórnie czuje, że i tam pisarka jeszcze mocno namiesza w życiu bohaterów! Polecam!

"Drop Dead Queen" to drugi tom serii, który kontynuuje opowieść o Aspen i Quintonie, przenosząc czytelników z powrotem do mrocznego świata Uniwersytetu Corium. Historia toczy się w atmosferze niebezpieczeństwa. Aspen, będąca prześladowań w szkole, nadal musi stawić czoła zagrożeniu ze strony swoich oprawców. Pomimo ochrony ze strony Quintona, niebezpieczeństwo nadal czyha na dziewczynę, co prowadzi do zaostrzenia sytuacji i eskalacji emocji.

W porównaniu z poprzednim tomem druga część serii oferuje więcej dynamicznych wydarzeń, więcej akcji i nie pozostawia miejsca na choćby odrobinę nudy. Ponadto relacja między głównymi bohaterami się zmienia. Staje się głębsza i bardziej złożona, gdy uczucia wkraczają na pierwszy plan, prowadząc do wewnętrznych konfliktów i rozterek postaci. Drugi tom pozwala poznać bohaterów od bardziej intymnej strony, odkrywając ich motywacje, przeszłość i wewnętrzne konflikty. Aspen, chociaż nadal nie ma lekko z prześladowcami, staje się silniejsza i bardziej zdeterminowana, gotowa jest stawić czoła przeciwnościom losu. Z kolei Quinton ukazuje swoje wewnętrzne rozterki i zmaga się z konfliktem między tym, co wypada robić, a tym, co naprawdę czuje.

Ważnym aspektem tej książki są tematy toksycznych relacji i przemocy, które są przedstawione w przekonujący sposób, choć niekiedy ciężki emocjonalnie do zniesienia. Relacja między Aspen a Quintonem jest trudna, pełna sprzeczności i kontrastów – od brutalnych momentów po chwile troski i opiekuńczości. Autorka umiejętnie balansuje na granicy, prezentując czytelnikom złożoność ludzkich emocji i relacji. Przedstawiona w powieści historia jest intrygująca, dobrze przemyślana i poprowadzona. Powieść nie unika trudnych tematów i scen (podobnie jak przy recenzji pierwszego tomu napiszę, że ze względu na nie jest to lektura dla dorosłych czytelników), które mogą wywołać zdumienie, a nawet szok i wzbudzać kontrowersje, ale jednocześnie nadają opowieści charakteru. To dark romance, który nie boi się naruszać granic i pokazywać skomplikowanej natury ludzkiej psychiki.

Atutem powieści zdecydowanie są tajemnice i zwroty akcji, które utrzymują czytelnika w napięciu przez całą lekturę i sprawiają, że ciężko jest się od niej oderwać. Tak naprawdę można tę książkę pochłonąć w jeden wieczór, bo nie jest to gruba lektura, a wciąga jak szalona. Zakończenie zaskakuje, pozostawia wiele pytań i wątków do dalszego rozwinięcia i w ten sposób skutecznie buduje oczekiwanie na kolejny tom.

"Drop Dead Queen" to drugi tom mocnej serii, który oferuje czytelnikom intensywną mieszankę emocji, dynamicznej akcji i złożonych relacji. Autorka potrafi zaskakiwać czytelnika zwrotami akcji i trzymać go w napięciu przez całą lekturę. Z całą pewnością nie jest to powieść dla każdego, jednak wielbiciele mrocznych romansów odnajdą w niej to, co lubią najbardziej. Polecam!

Pierwsza część była mocna. Wiele scen było tak okrutnych, że nie nadawała się dla każdego czytelnika. W tej częściej w sumie jest niewiele lepiej. Tyle, że poznajemy w końcu co siedzi w głowie głównego bohatera. Do tej pory chłopak kierowal się tylko sobie znanymi powodami teraz widzimy ile znaczy dla niego dziewczyna. Nadal jest tu wiele scen seksu, który nie koniecznie jest delikatny.

Samo zakończenie boli. Boli tak bardzo, że nie wiem co mam ze sobą zrobić. Od początku bałam się, że takie coś się może wydarzyć i niestety bohaterowie nic z tym nie mogli zrobić. Kolejna część już zamówiona ponieważ muszę wiedzieć co wydarzy się dalej. Losy bohaterów cały czas siedzą mi w głowie i muszę zakończyć to razem z nimi

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-22, Przeczytałam,
Uniwersytet Corium (Tom 1). King of Corium
C. Hallman0
Okładka ksiązki - Uniwersytet Corium (Tom 1). King of Corium

Przybyła tu po ochronę, ale to ostatnia rzecz, jaką znajdzie Witamy na Uniwersytecie Corium! Jest to jedyne miejsce, w którym potomstwo najgroźniejszych...

Uniwersytet Corium (Tom 3). Broken Kingdom
C. Hallman0
Okładka ksiązki - Uniwersytet Corium (Tom 3). Broken Kingdom

Tym razem dopilnuje, aby już nikt nigdy jej nie skrzywdził. Nawet on sam... Zemsta, przemoc, oszustwa, emocje, siła, lojalność i pasja - witajcie na Uniwersytecie...