Uwikłana . Królowa narkotyków, tajna agentka, zakładniczka

Pilar to kobieta pochodząca z Kolumbii. Cechuje ją głównie pociąg do tego, co zakazane, w szczególności do nieodpowiednich mężczyzn. To przez nich Pilar zostaje wciągnięta w handel kokainą, a następnie staje na czele organizacji. Pilar ma za sobą dwa nieudane małżeństwa i postanawia osiedlić się z dziećmi na Florydzie. Jednak kobieta nie jest w stanie odciąć się od dawnego życia, jej spokój zakłóca wkrótce były mąż, który wydaje ją agencji rządowej. Kobieta ma pomóc przechwycić dziesiątki milionów dolarów i kokainy wartej niewyobrażalne sumy. Ta książka to przybliżenie wydarzeń, które miały już miejsce, ale także czytając ją możemy ocenić postawę Pilar i jej zachowanie. Co skłoniło kobietę, aby wkroczyć na tak niepewny grunt? Jej życie jest nam dość dogłębnie pokazane, jednak ocena jej postępowania nie jest tak łatwa jak mogłoby się wydawać. Do wyrobienia sobie własnego zdania przybliżają nas różne punkty widzenia bohaterów, którzy mieli okazję znać Pilar, obserwować jej zachowanie, oraz osiągnięcia. To trochę ułatwia zapoznawanie się z Uwikłaną, ponieważ książka sama w sobie dotyczy dość ciężkiej tematyki i z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. W tej powieści możemy poznać bliżej narkotykowy świat, skalę tego problemu, a także nieskuteczność działań policji w walce z osobami w to zaangażowanymi. Wydarzenia które mamy okazję poznawać nie dzieją się w jednym okresie czasu, a na przełomie kilkudziesięciu lat, tak więc możemy poznać tę sprawę i jej postępy w różnych latach. Odkrywamy lepsze, ale także gorsze chwile i samą Pilar, oraz jej życie w różnych etapach. Wydaje mi się, że książka może spodobać się fanom serialu "Narcos", jednak tutaj główną bohaterką jest kobieta, tak więc pewnie kobiety odczują większą chęć jej przeczytania i poznania barwnych losów Pilar. Książki oparte na faktach zawsze czytam z jeszcze większym zaciekawieniem. Świadomość, że dane wydarzenia miały miejsce naprawdę sprawia, że im bardziej zagłębiamy się w daną historię - tym bardziej jesteśmy ciekawi, jak ona się dalej potoczy. W życiu głównej bohaterki nie brak zawirowań, komplikacji i wielu przeżyć. Na początku ciężko uwierzyć, że to wszystko miało miejsce naprawdę, a jednak! Jedynym minusem dla mnie, czyli dla osoby nie interesującej się w aż tak dużym stopniu problematyką przedstawioną w książce, było właśnie zbyt dogłębne opisywanie wszystkich procedur i faktów dla zwykłego człowieka odrobinę nudnych. Przez to bywały chwile, w których czytanie szło mi zdecydowanie wolniej, musiałam się zatrzymać, albo dawkować sobie kolejne fakty, które odkrywane w jednym czasie okazałyby się dla mnie trochę nużące. Jeśli jednak mocniej interesuje was świat narkotyków, losy ludzi którzy walczą z tym problemem - duże są szanse na to, że wcale nie odczujecie tej nudy podczas niektórych wydarzeń.

Informacje dodatkowe o Uwikłana . Królowa narkotyków, tajna agentka, zakładniczka:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2017-06-09
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Snatched
Dodał/a opinię: darinkr

Zobacz opinie o książce Uwikłana . Królowa narkotyków, tajna agentka, zakładniczka

Kup książkę Uwikłana . Królowa narkotyków, tajna agentka, zakładniczka