W cieniu góry

Bardzo lubię thrillery, których akcja toczy się w małym, hermetycznym środowisku. 𝑾 𝒄𝒊𝒆𝒏𝒊𝒖 𝒈𝒐́𝒓𝒚 autorstwa Agnieszki Jeż jest właśnie taką książką.

We wsi Krempna zostaje zabita młoda kobieta. Dla podkomisarza Piotr Durlika rozwiązanie tej zbrodni wydaje się początkowo bardzo proste. Sprawa komplikuje się, kiedy znalezione zostaje ciało kolejnej kobiety. Ofiary łączy charakterystyczny "podpis" zostawiany przez mordercę. Podejrzanych jest kilku, a każdy z nich może mieć powód, żeby zabijać. W sprawę angażuje się dziennikarz Marcin Stryjkowski, którego łączyła znajomość z jedną z zamordowanych kobiet. Czy uda się dojść po tropach do celu? Czy zagadka tajemniczych morderstw zostanie rozwiązana?

𝑾 𝒄𝒊𝒆𝒏𝒊𝒖 𝒈𝒐́𝒓𝒚 to mroczna, duszna i tajemnicza historia trzymająca w napięciu od pierwszej strony. Autorka wplata w fabułę wątki historyczne tamtejszych okolic, łącząc je z naturalistycznymi opisami przyrody.
Książkę czyta się bardzo dobrze. Klimatyczne opisy i ciężka atmosfera sprawiają, że czytelnik czuje się tak, jakby był w centrum wydarzeń. Równie zagubiony i zdezorientowany, co sami bohaterowie. Pewnie jesteście ciekawi zakończenia? Szczerze mówiąc, spodziewałam się, że będzie nieco inne. Nie lepsze, czy gorsze, ale inne. A że ja bardzo lubię niespodzianki, to ostatnie strony tej książki były dla mnie zaskoczeniem. Polecam! Bierzcie i czytajcie!

Informacje dodatkowe o W cieniu góry:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-07-06
Dodał/a opinię: zaczytania

Tagi: Kryminały detektywistyczno-policyjne

Zobacz opinie o książce W cieniu góry

Kup książkę W cieniu góry

Fakt, to było to miejsce. Wtedy osłonecznione, teraz w cieniu góry.

Facet za ladą przyjął zamówienie i bardzo się starał nie okazywać zdumienia. Średnio mu szło. Zieliński natomiast sprawiał wrażenie, jakby tego nie zauważył albo zauważył, ale miał na to wywalone.

Jedyny dzień w roku
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Jedyny dzień w roku

PIĘKNA OPOWIEŚĆ O ZAGLĄDANIU W GŁĄB SIEBIE, W SWOJE WSPOMNIENIA I PRAGNIENIA. TO TAKŻE HISTORIA O TYM, ŻE ŚWIĘTA TO NAPRAWDĘ SZANSA NA WSZYSTKO - GDY ZECHCE...

Miłość warta wszystkiego
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Miłość warta wszystkiego

Upalne lato 1939 roku. Na horyzoncie wojna - nieprzewidywalna, mroczna. Ale teraz jeszcze słońce i jego spojrzenie: błękitne, gorące, jedyne. Sara Flinkierówna...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;