W cieniu góry

Znacie twórczość Pani Agnieszki Jeż? Chociaż autorka ma na swoim koncie kilkanaście powieści, od obyczajówek po kryminały, było to moje pierwsze spotkanie z jej piórem, czy udane?

⬇⬇⬇

W CIENIU GÓRY to dobrze skonstruowany kryminał z dość spokojną akcją w przepięknej scenerii gór. Kocham góry i uwielbiam czytać powieści z górami w tle, a tutaj autorka zaprosiła mnie do Beskid Niskich.

Z początku fabuła mnie wciągnęła, zaczynajac czytać myślałam „jest dobrze”, jednak im dłużej czytałam, tym mój entuzjazm stopniowo malał. Nie zżyłam się z bohaterami, a śledztwo prowadzone przez Piotra Durlika nie interesowało mnie tak jak powinno, natomiast postać Marcina Stryjewskiego przez większość fabuły strasznie mnie drażniła. Zakończenie również nie przypadło mi do gustu, bo nie wyjaśnia niektórych wątków.

Nie powiem, było momenty, że z niecierpliwością przewracałam strona za stroną aby dowiedzieć się co dalej, jednak fabuła nie wzbudziła mojej ciekawości na tyle, że nie potrafiłam oderwać się od lektury.

Z przyjemnością przeczytam jakoś inną powieść autorki, bo styl mi się podobał, ale może tym razem postawie na obyczajówkę 😉.

Informacje dodatkowe o W cieniu góry:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-07-06
Dodał/a opinię: kotoksiazka

Tagi: Kryminały detektywistyczno-policyjne

Zobacz opinie o książce W cieniu góry

Kup książkę W cieniu góry

Fakt, to było to miejsce. Wtedy osłonecznione, teraz w cieniu góry.

Facet za ladą przyjął zamówienie i bardzo się starał nie okazywać zdumienia. Średnio mu szło. Zieliński natomiast sprawiał wrażenie, jakby tego nie zauważył albo zauważył, ale miał na to wywalone.

Zwyczajne cuda
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Zwyczajne cuda

Ogłoszenie powieszone na osiedlowej tablicy daje początek niezwykłym wydarzeniom. Pozornie niezwiązane ze sobą nitki różnych historii zaczynają się splatać...

Nagły świt
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Nagły świt

Dramatyczna historia o cierpieniu i nienawiści, ale też o wielkiej miłości i niezłomnej nadziei. Ta przejmująca powieść pokazuje, że kiedy polscy zesłańcy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;