"Idących na śmierć zatrzymaj! Czyli o samobójcach" - to tytuł artykułu zamieszczonego w książce "W co wierzyć...". Rosnąca liczba samobójstw w Polsce jest faktem. Kilka przykładów zamieszczonych w artykule pokazuje tragizm ludzi odbierających sobie życie. Lekarstwo na tę sytuację jest jedno - zwrócić się do Boga. "Chryste ratuj mnie!" - to wołanie jednej z kobiet, która miała myśli samobójcze, nikomu już na niej nie zależało. W Chrystusie odnalazła sens swojego życia. Chociaż samobójstwo jest grzechem bardzo ciężkim, o tych ludziach zapomnieć nie można. "Czy można się modlić za samobójców? Nie tylko można, ale trzeba" - odpowiada ks. Adam Kaźmierczyk. Autor pisze dalej: "Kiedy więc zauważysz, że ktoś dziwnie się zachowuje, mówi o skakaniu z dachu, o torach kolejowych, o pastylkach nasennych, czy sznurze – nie zostawiaj go samego, ale okaż mu dużo życzliwości i dobroci serca. I powiedz mu, ze Bóg go kocha, że jest tutaj naprawdę potrzebny. Może dane ci będzie uratować jego życie?" Książka zawiera wiele innych ciekawych artykułów, które warto przeczytać. Źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/207131/w-co-wierzyc-jak-zyc-w-10-rocznice-smierci-ks-pralata-adama-kazmierczyka-1920-2004

Informacje dodatkowe o W co wierzyć, jak żyć? W 10. rocznicę śmierci ks. Prałata Adama Kaźmierczyka (1920-2004):

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-01-23
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-88930-61-4
Dodał/a opinię: Jan Ptak

Zobacz opinie o książce W co wierzyć, jak żyć? W 10. rocznicę śmierci ks. Prałata Adama Kaźmierczyka (1920-2004)

Kup książkę W co wierzyć, jak żyć? W 10. rocznicę śmierci ks. Prałata Adama Kaźmierczyka (1920-2004)