Książka to przedruk artykułów napisanych przez ks. Adama Kaźmierczyka do "Wzrastania". Wybrane teksty zostały przez redaktorów - ks. Stanisława Gurbę i Katarzynę Grucę podzielone na trzy kategorie i przydzielone do trzech części: I. dotyczące wiary, II. dotyczące życia chrześcijańskiego (Dekalog), III. dotyczące życia ks. Prałata (świadectwo życia), każda część poprzedzona została krótkim wstępem oraz "złotą myślą" ks. Kaźmierczyka nawiązującą tematycznie do poszczególnych części publikacji. W ramach trzech rozdziałów artykuły zostały ułożone tak, aby zachowana była ciągłość tematyczna, tj. w części o wierze zamieszczono artykuły tłumaczące prawdy wiary chrześcijańskiej od stworzenia świata po zmartwychwstanie Chrystusa i działalność Kościoła, w części dotyczącej życia chrześcijańskiego według kolejności Przykazań Bożych, natomiast w części ostatniej według wydarzeń z życia Autora artykułów. Całość została opatrzona Wstępem autorstwa ks. Ryszarda Soroty - obecnego proboszcza parafii grybowskiej, Wykazem artykułów przedrukowanych w chronologii ich publikowania w czasopiśmie i Spisem treści na końcu książki. Na okładce zamieszczono krótki życiorys ks. Kaźmierczyka oraz zwięzłą informację o nowej pozycji wydawniczej. Zainteresowanie tą publikacją było duże w środowisku grybowskim, o czym świadczy konieczność wznowienia jej wydania w stosunkowo krótkim czasie. Minusem jest duża ilość literówek w pierwszym wydaniu, poprawiona już we wznowieniu. Sądzę, że brakiem jest także zawężone grono potencjalnych nabywców publikacji, gdyż sprzedaż odbywała się w punkcie parafialnym, zaledwie przez kilkanaście dni (gdyż nakład pierwszego i drugiego wydania szybko się wyczerpał). Książka jest bardzo interesująca, pomimo przedruku artykułów sprzed 10 lat nie straciły one na swej aktualności. Zebranie dorobku naukowego ks. Kaźmierczyka jest godną pochwały formą przypomnienia tej niezwykłej osobowości po 10 latach od jego śmierci. Mam nadzieję, że druk książki zostanie wznowiony i dotrze do szerszej grupy odbiorców.

Informacje dodatkowe o W co wierzyć, jak żyć? W 10. rocznicę śmierci ks. Prałata Adama Kaźmierczyka (1920-2004):

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-01-23
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-88930-61-4
Dodał/a opinię: Barbara Groch

Zobacz opinie o książce W co wierzyć, jak żyć? W 10. rocznicę śmierci ks. Prałata Adama Kaźmierczyka (1920-2004)

Kup książkę W co wierzyć, jak żyć? W 10. rocznicę śmierci ks. Prałata Adama Kaźmierczyka (1920-2004)