W Jeżynowym Grodzie

„W Jeżynowym Grodzie” – Jill Barklem

Ta przepięknie ilustrowana książka dla dzieci powinna znaleźć się w każdym domu. Dlaczego? Ponieważ jest niesamowicie ciepłą powieścią, która przypadnie do gustu młodemu i starszemu czytelnikowi. Ilustracje, które są na każdej stronie pięknie obrazują to, co przeczytaliśmy w danej chwili. Najmniejsze detale są tam ujęte, co moim skromnym zdaniem jest jej wielką zaletą.

Mamy tu dziewięć opowiadań. O każdej porze roku, o narodzinach, o ślubie oraz o niesamowitej podróży. Autorka pokazuje nam codzienne życie w wiosce, w której zamieszkują małe myszki. U każdej myszki coś wyjątkowego się dzieje, każda z nich zajmuje się inną pracą. Jedni strzegą magazynów, w których przechowywane są zapasy. Inne doskonale czują się w pieczeniu czy gotowaniu. A inne zaś robią niesamowite soki, które dodają myszką siły.

Zawsze znajdzie się czas na zabawkę, naukę czy też huczne imprezy, w których udział biorą wszystkie polne myszki, które zamieszkują Jeżynowy Gród. Żadna z nich nie jest pomijana, a wręcz przeciwnie, jeżeli szykuje się jakieś wydarzenia, to bądźcie pewni, że wszyscy się na nią zjawią i co więcej doskonale będą się bawić. Tańce i swawole, pyszne jedzenie i ta niezwykła przyjaźń, która jest między nimi.

Jeżynowy Gród, zaczaruje Was już na samym wstępie. Przepiękna grafika, której nie sposób zauważyć. Dobroć myszek, wzajemna pomoc i niesamowicie urządzone norki, które wyczarowują z niczego niezwykłe wnętrze. Każda grafika okala się niesamowitymi detalami, w których jestem zakochana. Mogłabym zamieszkać w takim mysim świecie, wśród tych wszystkich składzików i skosztować chociażby zupę z kasztanów.

W każdym opowiadaniu znajdziemy jakieś przesłanie. Dodatkowo każde z nich jest takim dobrym, błogosławionym ukojeniem. Uważam, że to najpiękniej wydana książka, którą miałam możliwość przeczytać.

Informacje dodatkowe o W Jeżynowym Grodzie:

Kup książkę W Jeżynowym Grodzie

Wiosna w Jeżynowym Grodzie
Jill Barklem0
Okładka ksiązki - Wiosna w Jeżynowym Grodzie

W cudny, szklisty poranek wiosenne słońce zajrzało do wszystkich domków wzdłuż jeżynowego żywopłotu, a okienka w pniach drzew pootwierano na oścież. Wszystkie...

Lato w Jeżynowym Grodzie
Jill Barklem0
Okładka ksiązki - Lato w Jeżynowym Grodzie

Lato było bardzo gorące. Słońce wspinało się co dzień wysoko na niebie, a powietrze nad polami drżało z upału. Wiele myszek gromadziło się po południu...