Wariant

Zastanawialiście się kiedyś co by było, gdyby w szkołach nie było nauczycieli? Można by było robić dosłownie wszystko, na co miałoby się ochotę. Główny bohater książki - Benson Fisher - od dawna marzył o statecznym życiu. Do tej pory ciągle zmieniał miejsce zamieszkania. Co miesiąc znajdował się u innej rodziny zastępczej. Kiedy trafił do Akademii Maxfield miał nadzieję, że jego życie się zmieni - na lepsze. Myślał, że będzie fajnie, że stypendium Akademii Maxfield będzie dla niego przepustką do lepszego świata. Mylił się. Trafił do ogromnej szkoły otoczonej wysokim murem i drutem kolczastym, w której obowiązują surowe zasady. Szkoła liczy niewielu uczniów, którzy sami nakładają sobie kary, a za ich złamanie grozi tajemniczy areszt. Trzy gangi, z których główny bohater musiał wybrać jeden aby przeżyć i kamery, które śledzą każdy ruch uczniów. [...] Pierwszoosobowa narracja z punktu widzenia głównego bohatera jest strzałem w dziesiątkę. Czytelnik, tak samo jak Benson Fisher, nie wie nic o nowej szkole, a czytając tę książkę sam czuje się tak, jakby był nowym uczniem i razem z głównym bohaterem poznawał jej tajemnice. Pierwszoosobowa narracja pozwala nam wczuć się bardziej w emocje głównego bohatera i być w centrum całej tej burzy. W książce od początku aż roi się od bójek, przemocy i krwi. Uczniowie rywalizują ze sobą dosłownie o wszystko. Szczególnie surowy jest Porządek, który pilnuje, aby uczniowie nie łamali zasad, a za jeden mały wybryk wysyłają go do aresztu, z którego uczeń już nie wraca. [...] Książka pełna jest zwrotów akcji i nieprzewidywalnej przygody. W tej książce nie da się przewidzieć tego, jak potoczy się akcja. Kiedy wydaje Ci się, że wiesz co się wydarzy, Rob Wells zaskakuje Cię kolejnym niespodziewanym zwrotem akcji. Więcej recenzji na: http://ksiazkowyswiatwyobrazni.blogspot.com/2016/04/7-wariant-robison-wells.html

Informacje dodatkowe o Wariant:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat