Well be born as flowers

Zapraszam nastolatków do poruszającej powieści pt. "We'll be born as flowers" autorstwa Weroniki Dobrzynieckiej .

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Borgis

Powieść ukazuje kruchy świat nastolatków, który rozlatuje się niczym puzzle. Wyzwala emocje i budzi napięcie.

17 - letnia Melissa już od liceum udawała kogoś, kim nie jest. Była silna, a tak naprawdę krucha. Czy po tym co przeszła może jeszcze zaufać komukolwiek? Po tragicznej śmierci rodziców zamieszkała w Londynie u wujostwa. Stała się inną osobą. Nie walczy o marzenia, przestała w nie wierzyć. Jakie sekrety swojej przeszłości skrywała Melissa? Miewała ataki paniki, brała leki. W nowej szkole poznaje Jacka Trebora, który też był zraniony przez życie. To kruchy, wrażliwy nastolatek, nękany przez Gordona i nie tylko... przez niego. Tylko z Melissą nastolatek czuł się dobrze, bezpiecznie, byli od siebie zależni. Melissa dawała mu poczucie beztroski i wiary. Czy ich przyjaźń przerodzi się w coś więcej?

Jakie tajemnice Jack skrywał przed nią? Czy Gordon doprowadził do jego załamania, spowodował tragedię? Jak Melissa poradzi sobie po raz kolejny z tragedią w jej życiu?

Gordon to zamknięty w sobie chłopak, poszukujący odrobiny ciepła. Na pozór silny, a jednak kruchy. Jakie relacje będą łączy Gordona i Melissę?

Również Thomas i Fletcher czują się okaleczeni i zagubieni, są gejami. Co będzie kiedy ich sprawy ujrzą światło dzienne? To dwóch chłopców o zranionych sercach. Boją się ludzi, co pomyślą. Czy wbrew wszystkim będą razem?

Książka ukazuje jak czasami życie może zaskoczyć nas wszystkich. Boimy się tego, co może przynieść. Ludzie mają uprzedzenia, połowa składa się z homofobów, rasistów, nie akceptują tego, że ktoś jest inny. Często czerpią przyjemność z dręczenia innych. Człowiek w życiu musi nauczyć się skupiać na własnym zdaniu, własnych wyborach i uczuciach, robić to co sam uważa za dobre, a nie decydować dla dobra otoczenia. Główna bohaterka Melissa daje nam wskazówki, że nie sztuką jest bierne życie z dnia na dzień, ale wczuwanie się w niego i delektowanie się nim, podziwianie rzeczy codziennych. Jak potężną moc może mieć miłość. Bardzo ją polubiłam. Gratulacje dla autorki Weroniki Dobrzynieckiej za stworzenie tak poruszającej i trudnej lektury o problemach nastolatków. Fabuła jest niezwykle emocjonująca, o lękach, smutkach młodych ludzi, z pewnością poruszy nie jedno serce powieść polecam 🔥❤️.

Informacje dodatkowe o Well be born as flowers:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Borgis
Data wydania: 2021-11-09
Dodał/a opinię: Czytajka93

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Well be born as flowers

Kup książkę Well be born as flowers

Stay Away
Weronika Dobrzyniecka0
Okładka ksiązki - Stay Away

Prawdziwa miłość znajdzie Cię nawet na drugim końcu świata. Niestety, wrogowie również… Od ostatniego spotkania Etinnette Winston i Austina...

Well still be friends
Weronika Dobrzyniecka0
Okładka ksiązki - Well still be friends

Byliśmy przyjaciółmi, o których nie kręci się seriali, a w tych nakręconych zazwyczaj jesteśmy czarnymi charakterami. Nowa powieść Weroniki Dobrzynieckiej...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;