Wieczni

Alma Katsu "Wieczni" 🖤
Miasteczko St. Andrews. Doktor Luke jest w pracy, a młoda kobieta o imieniu Lanore zostaje przywieziona do zbadania, ponieważ jest pokryta krwią i właśnie przyznała się do morderstwa. Lekarz jest zafascynowany dziewczyną. Lanny mówi mu, że jest nieśmiertelna i pokazuje dowód. Dr Findley pomaga w ucieczce przed policją. Początkowa część książki zamienia się między dniem obecnym a rokiem 1809, kiedy Lanny była dzieckiem. Zakochana po uszy w Jonathanie, za którego teraz jest oskarżona o zabicie. Ona naiwna, nierozważna, zagubiona. On lekkomyślny, kierujący się pożądaniem.
"Miłość bywa tanim uczuciem, dawanym lekką ręką, choć wtedy tak nie sądziłam. Patrząc w przeszłość, wiem, że zapełnialiśmy tylko pustkę w naszych duszach, tak jak piasek niesiony przypływem zasypuje szczeliny w kamienistym brzegu. My - a może tylko ja - założyliśmy na swoje potrzeby opatrunek z doznań, które uznaliśmy za miłość. W końcu jednak przychodzi odpływ i znowu wszystko zabiera." Lanny dorasta, jest taki moment w jej życiu, gdy spotyka Adaira, i jest skazana na jego posłuszeństwo. A książka przybiera kolejny obrót, i dowiadujemy się o losach tajemniczego i groźnego Adaira.
Myślałam, że to jest powieść o wampirach. Nie, to nie jest historia o krwiopijcach, ale równie magiczna. Miłość w tej książki jest pełna bólu, smutku i cierpienia, jest nieodwzajemniona, męcząca. Jest to mroczna książka i czasami utrudniała czytanie niektórych brutalnych momentów. "Jedno nie kocha drugiego na tyle mocno, by przestać pić, uprawiać hazard czy uganiać się za innymi. Jedno jest dawcą, drugie biorcą. Dawca pragnie, by biorca się zmienił."

Informacje dodatkowe o Wieczni:

Kup książkę Wieczni

Głód
Alma Katsu0
Okładka ksiązki - Głód

Zło jest namacalne. I wszechobecne. Zostali przeklęci. Tylko tak można wytłumaczyć serię nieszczęść, które spadły na Wyprawę Donnera – grupę...