Wierszobajanie

Już w dzieciństwie lubowałam się w bajkach. Najpierw były klasyki, później wysłużone książeczki w przedszkolu. Wsłuchiwanie się w melodyjny głos mamy, która snuła historię, było jednym z moich ulubionych zajęć. WIERSZOWANE BAJKI Edyta Budziszyn oferuje małym i tym trochę starszym czytelnikom jedenaście kultowych bajek opowiedzianych na nowo. Krótkie wierszyki zręcznie streszczają historie najpopularniejszych bajkowych bohaterów. Autorka daje również coś od siebie, ponieważ każdy wiersz zakończony jest puentą. Krótki morał stanowi ukoronowanie rymowanych wersów. "Co innemu człowiekowi tak beztrosko dajesz dbając o własne wygody jedynie, to samo z powrotem od losu dostajesz, weźmiesz, co dałeś, nic Cię nie ominie." Każdy z wierszy zbudowany jest według pewnego schematu. Maksymalna liczba strof wynosi dwanaście, przy czym na każdą z nich składają się cztery wersy. Przystępny styl nie pozostawia wątpliwości, że docelowa grupa wiekowa nie będzie miała problemu z odbiorem wierszy. Tym najmłodszym, dla których, jak na razie, największą atrakcję stanowi uspokajający głos mamy lub taty, frajdę sprawią kolorowe, duże ilustracje. Jak namalowane farbkami na stronach, stanowią idealne dopełnienie wierszy. DZIECIŃSTWO "Wierszobajanie" to zbiór wierszyków, które, choć krótkie, zapadają w pamięć. "Zeżarły chatkę dzieci łakome co do okruszka, który był domem. Bezdomna jędza uciekła w las. A nie mówiłam? Zaskoczę Was!" Przywodzą na myśl dzieciństwo - malowanie rozwodnionymi farbami i pierwsze, samodzielnie czytane bajki. Uczucie niezadowolenia, które ogarniało nas za każdym razem, gdy ponownie docieraliśmy do końca książeczki. Gęsią skórkę, która pokrywała nasze ramiona ilekroć wracaliśmy z "trzepaków" i brudnymi łapkami przewracaliśmy strony czekając aż mama naszykuje kąpiel.

Informacje dodatkowe o Wierszobajanie:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok