Wrażliwość dar czy przekleństwo ? to mój pierwszy przeczytany w życiu poradnik, który połknęłam w jeden dzień.

Poradnik przedstawia nam Osoby Wysoko Wrażliwe OWW, ich charakter, zachowania w różnych trudnych dla nich sytuacjach, oraz jak sobie radzą w otoczeniu. Czego unikają a co ich uspakaja wewnętrznie.

Jak dla mnie poradnik pokazał wiele cech, które posiada moje dziecko. Jednak to zdecydowanie poradnik o osobach dorosłych, ja jednak znalazłam wiele wspólnych cech, które można zobaczyć u dzieci.

Poradnik który dla takiego laika jak ja jest przyswajalny, nie mamy tu narzuconych wiele terminologii, a raczej swobodny język oparty o wypowiedzi pacjentów o wysokiej wrażliwości.

Oprócz opisania osoby o wysokiej wrażliwości i sposobach radzeniu sobie w życiu codziennym, jest też wiele ciekawostek.
"neofobia - strach przed niespodziewanym i nieznanym"

Na końcu autorka zostawia test który można wykonać i przekonać się czy jest się osobą o wysokiej wrażliwości.

Polecam

Informacje dodatkowe o Wrażliwość: dar czy przekleństwo? Przewodnik życiowy dla osób wyjątkowo wrażliwych i innych pięknych dusz:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2016-06-10
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Wrażliwość: dar czy przekleństwo? Przewodnik życiowy dla osób wyjątkowo wrażliwych i innych pięknych dusz

Kup książkę Wrażliwość: dar czy przekleństwo? Przewodnik życiowy dla osób wyjątkowo wrażliwych i innych pięknych dusz

Relacje nad przepaścią - jak je naprawić lub kiedy warto z nich zrezygnować
Ilse Sand0
Okładka ksiązki - Relacje nad przepaścią - jak je naprawić lub kiedy warto z nich zrezygnować

Jak zbliżyć się do osoby, z którą utraciliśmy kontakt lub od której się oddaliliśmy? Czy można odzyskać zaufanie i otwartość w zniszczonej relacji? Co...

Ilse Sand0
Okładka ksiązki - Wrażliwość: dar czy przekleństwo?. Przewodnik życiowy dla osób wyjątkowo wrażliwych

Odczuwasz świat intensywniej niż inni? Jesteś podatny na wpływ nastroju otaczających cię osób? Źle działają na ciebie hałas, chaos i nieprzewidywalność...