Wyklęta Królowa

Tom 3 cyklu Setna Królowa

Półbogini. Setna królowa. Teraz wyklęta. Młoda a już mocno doświadczona. Ileż można walczyć i stawać do walki z przeciwnościami? Ile ta młoda  kobieta, że swoistym piętnem jest w stanie wytrzymać? Czy da sobie radę?
   Kalinda kolejny raz stanie do walki z samą sobą, ze swoimi słabościami i przeznaczeniem. Po  wybraniu jej Setną Królową, po walkach na śmierć i życie, po śmierci Tarka główna bohaterka ucieka z kraju, w którym nie jest bezpiecznie. Jest jeszcze gorzej niż wtedy, gdy żył Radża. Razem z przyjaciółmi szukają prawowitego następcy tronu. Niestety Demon z Otchłani przybiera postać potężnego i dopiero co pozbawionego życia władcy. Otchłaniec naznacza Kalindę, która zaczyna mieć problemy ze swoja mocą. Kiedy dopiero co je zaakceptować i nad nimi zapanować, to ponownie wkracza chaos i niezrozumienie. A żeby z powrotem dobro pokonało zło brata się z tymi, którym dotąd nie ufała. Wbrew sobie i ... Devenowi. Co bezie dalej? Czy Demon Lodu zwycięży w tej walce? Czy może setna rani zwycięży te nierówną walkę? Czy uda jej się zanim zło zapanuje nad wszystkimi - nawet nad nią? Czy grupie śmiertelników z półboginią na czele uda się zaprowadzić ład i porządek?

Po dwóch pierwszych tomach wiedziałam, że kolejny tom będzie równie dobry. Przewidywałam, że nie zabraknie magii i walki. Tej na miecze, na magię ale i tej wewnętrznej. Że nie zabraknie gry i podstępów a zło będzie się pchało na sam szczyt, rozpychając się łokciami i zrzucając po drodze swych przeciwników nie patrząc na nic ani na nikogo. Autorka w kolejnej książce pokazała mi dokładnie świat, który stworzyła. Oddała klimat, atmosferę i tę całą tajemniczość. Akcja goniła akcję. Wydarzenia się nakładały i rwały do przodu. Bohaterowie wytrwali i niepokonani. Tak jak w poprzednich tomach, tak i w tym, nie mam  się do czego doczepić. Była magia, była przyjaźń i miłość a także walka o dobro i sprawiedliwość. Lekkie pióro autorki i żwawa akcja skutecznie przykuły moją uwagę. Mimo, że przewidywałam co nieco to i tak zostałam zaskoczona. Do samego końca śledziłam tekst i poczynania grupy śmiałków. W kluczowych momentach akcja była gaszona, by na powrót buchała trawiącym ogniem. Autorka nie byłaby sobą, gdyby kolejny raz nie zakończyła części zaskakującymi wydarzeniami, które szokują i po którym cisną się na usta słowa: "Na serio?!? Jak to możliwe?" Będziecie bardzo zaskoczeni i myślę, że wasza cierpliwość zostanie wystawiona na potężną próbę w oczekiwaniu na wielki finał.

"Wyklęta królowa" to trzecia część serii i jest to  seria młodzieżowa, ale myślę, że fani fantastyki bez względu na wiek się tutaj odnajdą. Cudowna kraina i wyjątkowy klimat tamtych stron. Magia i czary. Starcia dobra ze złem. Uwielbiam te serie. Z niecierpliwością czekam na ostatni, czwarty tom tej serii. Choc wiem, że będzie mi przykro rozstawać się z bohaterami. Same okładki przyciągały mój wzrok a środek robił furorę.

Polecam - wkroczcie do świata magii. Tylko uwaga: nie sparzcie się bo tu bywa bardzo, ale to bardzo gorąco.

Informacje dodatkowe o Wyklęta Królowa:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2020-04-15
ISBN: 9788366520264
Tytuł oryginału: The Rogue Queen
Tłumaczenie: Ryszard Oślizło
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Wyklęta Królowa

Kup książkę Wyklęta Królowa

Setna królowa
Emily R. King0
Okładka ksiązki - Setna królowa

Chciał  wojowniczej królowej. Dostał rewolucjonistkę. Osiemnastoletnia Kalinda jest sierotą wychowaną w zakonie, której przeznaczono życie  w samotności...

Ognista królowa
Emily R. King0
Okładka ksiązki - Ognista królowa

Drugi tom magicznej serii o odważnej władczyni ognia! Kalinda niedawno odkryła swoją niezwykłą moc władania ogniem. Jako setna wybranka radży Tarka musiała...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;