Wypowiedz jej imię

Wydawnictwo:  YA!

Data wydania: 3 czerwca 2015

Cena: 29,99 zł

Ocena: 7/10

Niedawno na moje liście książek do przeczytania pojawiła się powieść Jamesa Dawsona "Wypowiedz jej imię". Jest to również jego jedyna książka, która została przetłumaczona. Przyzna się, że do przeczytania książki zachęciła mnie jej okładka, więc nie czekałam długo żeby sięgnąć po nią.

James Dawson to amerykański pisarz, jest on autorem thrillerów dla młodzieży. W wolnych chwilach ogląda horrory i słucha muzyki pop. Za powieść "Wypowiedz jej imię" otrzymał nagrodę "Queen of teen" przeznaczona dla autorów literatury młodzieżowej oraz  został nominowany w plebiscycie Książka Roku 2015 przez lubimyczytać.pl w kategorii Horror.

Czy ktokolwiek słyszał opowieść o Krwawej Mary? Sądzie, że na pewno większość.

Legendy są różne, jedni mówią, że trzeba znaleźć się w łazience, zapalić świece i wypowiedzieć jej imię pięć razy. Inni, że w ciemnej łazience, przed lustrem, zapalić 3 świece i wypowiedzieć 3 razy Krwawa Mary, trzymając w ręku książeczkę z Komunii. Lub o północy, przed lustrem powiedz 13 razy Krwawa Mary (org. Bloody Mary). A wtedy ciemnościach zjawa zabierze cię do lustra.

Są różne legendy, lecz czy ty jesteś na tyle odważy żeby spróbować?

Głowna bohaterka książki Roberta „Bobbie” uczęszcza do żeńskiej szkoły Piper’s Hall. Pewnego razu ze swoja najlepszą przyjaciółką Naje oraz przystojnym chłopakiem Caine'm, o północy w Halloweenową noc stają przed lustrem zapalają świece i wypowiadają pięć razy  "Krwawa Mery". Chcą oni obalić legendę  wypowiedzianą przez Sadie, koleżankę ze szkoły. Gdy reszta osób z paczki Bobbi nie chciała brać udziału, tylko ich troje podjęło wyzwanie.Po wszystkim pewnej nocy w łazience dziewczyna zauważa napis na lustrze "Pięć dni". Nie wiedząc, o co chodzi zignorowała to. Dzień później dyrektorka zaprasza wszystkich uczniów do auli, gdzie ogłasza, że jedna z uczennic – Sadie, zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Roberta chce się dowiedzieć, co się stało z jej koleżanką. Wkrótce zaczyna podejrzewać, ze ma to coś wspólnego z Halowinową nocą. Trójka znajomych uświadamia sobie, że śnią o tej samej czarnowłosej dziewczynie z lustra. W internecie natrafiają na artykuły o innych podejrzanych zaginięciach,dowiadują się, że Sadie pięć dni wcześniej wypowiedziała jej imię przed lustrem a potem zniknęła. Im zostały 3 dni, a potem...? Czy uda im uratować swoje życie? Czy ktoś poświeci się dla reszty? Czy może zginie cała trójka? Jakie mroczne sekrety uda im się odnaleźć?

Głowna bohaterka książki Roberta wydawała się dziewczyną, która nie sprosta zadani, które sama sobie narzuciła, w przypływie emocji zrobi wszystko by ratować przyjaciół oraz samą siebie.

Książka nie była tak przewidywalna jak myślała, co jest bardzo pozytywne.

Jest to mój pierwszy horror i jestem jak najbardziej na tak.Mam nadzieje, że autor nie zaprzestanie na tej jednej powieści i już wkrótce będę mogła przeczytać kolejna.

Czy wy też byliście by gotowi sprawdzić tą legendę?

Zapalić świecę i wypowiedzieć pięć razy jej imię…..

Informacje dodatkowe o Wypowiedz jej imię:

Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: 2015-06-03
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788328020740
Dodał/a opinię: agabiernat

Zobacz opinie o książce Wypowiedz jej imię

Kup książkę Wypowiedz jej imię

Tęczowa książeczka. Poradnik dla nastolatków
James Dawson0
Okładka ksiązki - Tęczowa książeczka. Poradnik dla nastolatków

Ta książeczka nie jest jedynie poradnikiem dla tych, które i którzy odkrywają, kim są. Nie jest to tylko lektura dla rodziców i nauczycieli...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;