Wypożyczalnia Świętych Mikołajów

Niebawem Święta, wszyscy powoli czują już klimat zbliżającej się Gwiazdki. Pewna wypożyczalnia Świętych Mikołajów pracuje na najwyższych obrotach, nie ma się, co dziwić każdy chciałby by Mikołaj zawitał i u nich w domu na Święta.

Grzegorz jest właścicielem tej firmy i jest pracoholikiem. Jednak zdarza się pewien wypadek, który daje mu do myślenia i postanawia zmienić, co nieco w swoim życiu.

Magda i Kajtek w tym roku będą mieli zupełnie inne święta. Dla niej będzie to Gwiazdka bez męża, z którym się rozwiodła, a dla jej syna to będą pierwsze Święta bez taty.

Justyna szykuje z grupą w szkole jasełka i już przygotowuje się na wysłuchiwanie podczas Świąt mnóstwa pytań. Kiedy znajdzie sobie chłopaka? Już najwyższy czas na dzieci. Czemu ciągle jest sama. I tak dalej i tak dalej.

No i na koniec Amanda i Tomek dwudziestolatkowie, którzy już w styczniu planują się pobrać. On obecnie ciągle się uczy a ona ogarnia wszystko na wesele, no i przygotowuje się psychicznie na niezapomniany wieczór panieński.

Dla każdego z tych bohaterów to będzie wyjątkowa i zupełnie inna Gwiazdka. Jedni spędza ją samotnie inni w gronie rodzinnym. A może zdarzy się świąteczny cud i wszystko się odmieni?

Uwielbiam książki o tematyce świątecznej, mają taki magiczny klimat, że nic tylko usiąść pod kocem i zatracić się w czytaniu i tak czekać aż spadnie śnieg i nadjedzie Gwiazdka.

W tej książce mamy kilkoro głównych bohaterów i każdy z nich jest inny. Mamy pracoholika, mamy matkę i syna, którzy pierwszy raz musza spędzić sami święta, samotną młodą kobietę i dwoje dwudziestolatków, którzy już niebawem mają się pobrać. Każdy z nich zmaga się z innymi problemami, jedni poświęcają cały swój czas na prace innym doskwiera samotność, a jeszcze inni nawet nie przeczuwają, że coś może być nie tak.

Świetny pomysł miała autorka z wypożyczalnią Świętych Mikołajów wiadomo, że przed Gwiazdką taka firma musi mieć nawał pracy. Nie dość, że ludzie chcą wynająć Mikołaja do siebie do domu prywatnie, to jeszcze i szkoły, i centra handlowe oraz wiele innych.

Książka pokazuje nam, że w Święta naprawdę wszystko może się zdarzyć. To bardzo magiczny czas i nikt nie powinien spędzać go w samotności. Ale też nikt nie powinien nikogo zasypywać milionem pytań typu, „Kiedy w końcu ślub?” „Kiedy dzieci?” oraz złotymi radami „Już chyba najwyższy czas…” to jest naprawdę męczące i krępujące. Nikt nie wie, z czym zmaga się druga osoba, może właśnie się z kimś rozstała, a może nie może mieć dzieci albo po prostu nie chce.

Co najważniejsze, każdy z nas zasługuje na miłość, ale najważniejsze to nic na siłę. Przyjdzie odpowiedni moment i każdego trafi strzała amora. Czasem wystarczy po prostu przestać szukać, a czasem stara miłość nie rdzewieje.

Uważam tę książkę za świetną na ten zimowy czas przed Świętami. Lekka, zabawna i przyjemna w czytaniu, będzie rewelacyjną odskocznią od przygotowań świątecznych.

Informacje dodatkowe o Wypożyczalnia Świętych Mikołajów:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022-10-26
Dodał/a opinię: MrsBookBook

Zobacz opinie o książce Wypożyczalnia Świętych Mikołajów

Kup książkę Wypożyczalnia Świętych Mikołajów

Sięgnij ze mną gwiazd
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Sięgnij ze mną gwiazd

Nadmorska plaża i dwoje poturbowanych ludzi, każde z własną piosenką. Czy wspólnie napiszą refren? Po medialnej nagonce i krzywdzących oskarżeniach Ester...

Recepta na szczęście
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Recepta na szczęście

Skoro już wiemy, jak smakuje miłość, najwyższa pora by znaleźć receptę na szczęście! Julia to młoda kobieta przed trzydziestką, która marzy o dziecku...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;