Wzgórze Niezapominajek

Sięgając po " Wzgórze Niezapominajek " nawet nie przypuszczałam, że książka tak mnie poruszy. Patrząc na okładkę spodziewałam się typowego romansu. Z piórem Anny Bichalskiej też nie miałam wcześniej  do czynienia, tym większym zaskoczeniem było dla mnie odkrycie wątku kryminalnego oraz strasznej historii w tle.
Lena, główna bohaterka wiele przeszła w swoim życiu. Jako dziecko przeżyła śmierć ojca, później brata a następnie swojej przyjaciółki - Julii. Kiedy myśli, że udało jej się odzyskać stabilizację, planuje ślub z rozsądku z Mariuszem. Człowiekiem przewidywalnym i zorganizowanym, ale ten ją zdradza.
Chcąc wyleczyć złamane serce, Lena wyjeżdża do rodzinnej miejscowości, do domu swojej babci w Błękitnych Brzegach. Nie przypuszcza ile tajemnic przyjdzie jej tam odkryć. Po kilku dniach spędzonych z babcią Lena trafia na list z zagadką, w którym Julia postanawia wyznać prawdę i wyjawić sekret trzymany od lat. Lena musi wybrać między podjęciem się zadania, które najprawdopodobniej sprawi jej ból, czy nie próbować i odpuścić.
W międzyczasie poznaje Marcina i jego córkę Adę. Dziewczynka jest nieśmiała i małomówna. Lenie przypomina siebie z dzieciństwa. Z mężczyzną dogaduje się coraz lepiej i zaczyna coś do niego czuć. I tu nasuwa się pytanie, czy zaryzykować ?
Powieść toczy się dwutorowo, poznajemy też historię Julii splecioną z przeszłością Leny.
Zaskakująca książka, która wciąga od pierwszej strony. Pełna ciepła, miłości oraz z nierozwiązaną sprawą sprzed lat zastanawia czytelnika jak potoczą się losy bohaterów.

Informacje dodatkowe o Wzgórze Niezapominajek:

Kup książkę Wzgórze Niezapominajek

Kufer tajemnic
Anna Bichalska 0
Okładka ksiązki - Kufer tajemnic

Magdalena odkrywa na strychu zakurzony i zapomniany kufer. W środku znajduje list od dawno zmarłej matki. Okazuje się, że kufer niegdyś należał do Stefanii...

Adelka i kot wyjątkowy
Anna Bichalska0
Okładka ksiązki - Adelka i kot wyjątkowy

Adelka marzy o własnym kocie, ale rodzice zgadzają się pomyśleć o tym dopiero, kiedy trochę podrośnie. Dziewczynka wierzy, że jej kot będzie piękny i wyjątkowy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;