Zacisze krecika

Grafika Jane Chapman od zawsze mnie zachwyca i w naszej biblioteczce nawet zebraliśmy już dość sporo tytułów tej autorki. Każda z historii niesie fantastyczny i ponadczasowy przekaz.

Tutaj poznajemy krecika i bobra, przez których dom przewija się wielu gości, gdzie spotykają ich miłe chwile. Jednak nadchodzi moment, w którym krecik ma dość domowego zgiełku i szuka miesca, gdzie mógłby się odnaleźć i wyciszyć. Brakuje mu też samotności ze swoim współlokatorem. Czy ciekawi jesteście, jaką rolę zagra tu bóbr? Zapewne wpadnie na doskonały pomysł, jak pozytywnie zaskoczyć dobrego przyjeciela. Zachęcam do lektury.

W tego wydania bije fenomenalna magia i rozpływam się, gdy przeglądam ilustracje. Urozmaicają one odbiór emocji bohaterów.

Opowieść o przyjaźni niesie wiele mądrości jak akceptacja siebie, empatia, dbanie o potrzeby innych i zwracanie na nich uwagi. Może być podstawą do rozmów z dziećmi o stawianiu granic, a także o ochranianiu własnego “ja”.
W naszym domu często przewijają się goście, więc ta książka jest trochę jakby o nas, a nauka, która z niej płynie to zadbanie o swoje potrzeby.

Polecam z całego serca.

Informacje dodatkowe o Zacisze krecika:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-07-26
Dodał/a opinię: Justyna_M

Zobacz opinie o książce Zacisze krecika

Kup książkę Zacisze krecika

Kocham was równie mocno, maluszki!
Jane Chapman0
Okładka ksiązki - Kocham was równie mocno, maluszki!

Babcia ma niespodziankę dla Momusia - odwiedziny jego malutkiej kuzynki Bibi. Maluch szybko zaczyna jednak być zazdrosny o młodszą sówkę. Czy od teraz...

Kocham cię całym sercem
Jane Chapman0
Okładka ksiązki - Kocham cię całym sercem

Mała Misia trochę psoci i nie zawsze wszystko wychodzi jej tak, jak sobie zaplanowała. Jej mama kocha ją jednak całym sercem, niezależnie od wszystkiego...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska