Zacisze krecika

Krecik i bóbr spędzają wspaniałe chwile w domku na drzewie. Panująca w tym miejscu dobra atmosfera sprawia, że każdego dnia ktoś nowy pojawia się w gościnnych progach przyjaciół. Krecik uwielbia towarzystwo, lecz zdarza się, że ten wesoły gwar to dla niego za dużo i potrzebuje pobyć sam.

To urocza historia o poszukiwaniu miejsca, w którym po prostu można być sobą.

Informacje dodatkowe o Zacisze krecika:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-07-26

Kup książkę Zacisze krecika

Zacisze krecika - opinie o książce

Dziś coś , co zachwyci wzrok nie tylko naszych milusińskich, ale i nas. Książka o dużym formacie z kolorowymi kartkami, z przepięknymi przyciągającymi spojrzenie ilustracjami oraz z prostym tekstem, które z łatwością zrozumie dziecko. Pamiętacie "żegnaj niedźwiadku", która bardzo mnie poruszyła w zeszłym roku? (Zdjęcie nr 2) No więc " Zacisze krecika " jest kontynuacją przygód naszych bohaterów z tamtej części.

Do domku na drzewie, w którym mieszka bóbr z krecikiem schodzą się co chwila jacyś goście. Nie ma dnia by nie pojawił się ktoś nowy. Jest wesoło, gwarnie i przyjaźnie. Każdy czuje się tam jak u siebie, ale niestety dla jednego z gospodarzy to już za wiele i przestaje się czuć komfortowo w swoich czterech ścianach. Dlaczego? Co takiego się wydarzyło? Czy przyjaciele będą w stanie zrozumieć jego zagubienie?

Każdy z nas ma jakieś swoje granice, które nie chcemy by były przez kogokolwiek przekraczane. Każdy z nas potrzebuje czasami izolacji od otoczenia i to nie jest złe. To jest całkiem normalne, że chcemy pobyć sami ze sobą. I tylko sami ze sobą. Z dala od wszystkich. Tylko my i nasze myśli.

Przyjaźń, zrozumienie, empatia o tym m.in jest ta książka, którą polecam każdemu rodzicowi oraz każdemu dziecku.

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-07-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Grafika Jane Chapman od zawsze mnie zachwyca i w naszej biblioteczce nawet zebraliśmy już dość sporo tytułów tej autorki. Każda z historii niesie fantastyczny i ponadczasowy przekaz.

Tutaj poznajemy krecika i bobra, przez których dom przewija się wielu gości, gdzie spotykają ich miłe chwile. Jednak nadchodzi moment, w którym krecik ma dość domowego zgiełku i szuka miesca, gdzie mógłby się odnaleźć i wyciszyć. Brakuje mu też samotności ze swoim współlokatorem. Czy ciekawi jesteście, jaką rolę zagra tu bóbr? Zapewne wpadnie na doskonały pomysł, jak pozytywnie zaskoczyć dobrego przyjeciela. Zachęcam do lektury.

W tego wydania bije fenomenalna magia i rozpływam się, gdy przeglądam ilustracje. Urozmaicają one odbiór emocji bohaterów.

Opowieść o przyjaźni niesie wiele mądrości jak akceptacja siebie, empatia, dbanie o potrzeby innych i zwracanie na nich uwagi. Może być podstawą do rozmów z dziećmi o stawianiu granic, a także o ochranianiu własnego “ja”.
W naszym domu często przewijają się goście, więc ta książka jest trochę jakby o nas, a nauka, która z niej płynie to zadbanie o swoje potrzeby.

Polecam z całego serca.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-07-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

„Zacisze krecika” to pięknie wydana książeczka dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat, ale myślę, że zachwyci również starsze dzieci i ich rodziców. Jest to urocza i cierpła opowieść o kreciku, który szukał swojego miejsca, w którym po prostu mógł być sobą.

Krecik i bóbr uwielbiam spędzać wspólnie czas w domku na drzewie. Gdy zapalają lampy to każdego dnia ktoś nowy pojawia się w gościnnych progach przyjaciół. Pewnego dnia dla krecika zrobiło się zbyt ciasno i głośno. Zaczął szukać swojego nowego zakątka, ponieważ czasami lubił pobyć sam ze sobą a wieczorami wracać do przyjaciół w domku na drzewie.

Książka jest przepięknie wydana. Posiada duże, kolorowe ilustrację, które pomagają małym czytelnikom zrozumieć przesłane jakie płynie z opowieści o kreciku. Autor chce powiedzieć, że każdy z nas jest wyjątkowy i odnalezienie miejsca, w którym można być sobą nie jest czymś złym. Jest kluczem do szczęścia. Książka napisana jest dużymi literami, zdania są proste a ilustracje rozwijają wyobraźnię. Książka jest świetnym narzędziem do tego by porozmawiać z dziećmi o tym, że akceptować siebie jak również innych.

DOM, W KTÓRYM MIESZKA
MIŁOŚĆ
Wśród zapowiedzi wydawnictwa Wilga znajdziemy ślicznie wydaną książeczkę Jane Chapman „Zacisze krecika”. Wilga słynie z tego, że wydawane przez nich książki są zawsze bardzo dopracowane i fenomenalnie wydane.
Bóbr i Krecik mieszkają w domku na drzewie. W ich mieszkanku zawsze panuje miła i przyjazna atmosfera, a światła wychodzące z okien docierają aż nad jezioro, dzięki czemu ich chatka pełni nawet rolę latarni morskiej! Każdego dnia ściągają w ich progi zwierzaki szukające schronienia lub towarzystwa. Tymczasem Krecik tęskni za miejscem, gdzie czasem po prostu mógłby pobyć sam... Czy uda mu się znaleźć azyl? I czy życie z dala od przyjaciół jest dobre?
Ależ urokliwa jest ta książka! Przepięknie wydana : twarda oprawa, duży format, ładna i bardzo czytelna czcionka. Ilustracje są po prostu cudowne. Z największą przyjemnością kilkukrotnie przeczytałam i obejrzałam historię krecika i ferajny. Idealna na prezent dla malucha. Ach, ten zapach albumowego wydania ! Głębokie, nasycone barwami obrazki, mnóstwo zwierzaków i przede wszystkim dobra opowieść. Krótka, ale taka w sam raz na wieczór dla dziecka. Najlepiej spędzony wraz z rodzicami na wspólnej lekturze.
Historia Krecika pokazuje nam, że czasami każdy chciałby poprzebywać wyłącznie we własnym towarzystwie. Pomyśleć, odpocząć i znaleźć się z dala od zgiełku. To wspaniałe mieć wielu przyjaciół, ale samotność na chwilę też jest fajna. Przyjaciele przygotują dla Krecika świetny prezent, aby spełnić jego życzenie. Prawdziwa przyjaźń na tym właśnie polega, że rozumiemy i akceptujemy potrzeby bliskich nam osób. Mądra i pouczająca bajka, której lektura dostarczy maluchom wiele frajdy.
Jane Chapman napisała już wiele podobnych historii i rewelacyjnie sprawdza się w takim formacie. Jej książki są urocze, radosne i bardzo pozytywne. Potrzeba dużego wyczucia, by w literaturze dziecięcej tak sprawnie się poruszać. Mieć dar opowiedzenia ładnej historii, a jednocześnie przemycać w niej przesłanie. Ogromnie podoba mi się „Zacisze krecika”. Szczególnie teraz, gdy często literatura dziecięca jest infantylna i nieco głupawa. Książka Chapman to klasyka w dobrym stylu. Opowieść ważna i bardzo piękna. Wczułam się w tę historię całym sercem. To jedna z takich książek, dla których, mimo upływu lat, cenię lietraturę dla najmłodszych. Te opowieści które, mnie, czytelnika już wiekowo zaawansowanego, potrafią porwać i zabrać do swojego świata. To talerz pełen przepysznego dania : śliczne ilustracje oddające fabułę książki, mili i dobrze zobrazowani bohaterowie, bardzo ładny język literacki i mądrość zawarta na kartach tej książki. Ta lektura to wielka radość, taka najprawdziwsza, iście dziecięca.
Bardzo gorąco polecam tę książkę. Będzie dobrym wyborem dla rodziców, którzy chcą pokazać dziecku mądrą powiastkę z morałem, a jednocześnie miło spędzić wspólny czas. Gwarantuję, że będziecie usatysfakcjonowani. Diabeł bardzo mocno poleca .

Trzymaj mnie mocno!
Jane Chapman0
Okładka ksiązki - Trzymaj mnie mocno!

Poznaj uroczą wyderkę Miki! Mała wyderka zawsze mocno trzyma się swojej mamy. Pewnego dnia, gdy mama wyrusza na poszukiwanie pożywienia, Miki poznaje...

Kocham cię całym sercem
Jane Chapman0
Okładka ksiązki - Kocham cię całym sercem

Mała Misia trochę psoci i nie zawsze wszystko wychodzi jej tak, jak sobie zaplanowała. Jej mama kocha ją jednak całym sercem, niezależnie od wszystkiego...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;