Zagubiony

Wstyd, naprawdę jest mi wstyd, że tak długo zwlekałam z przeczytaniem czegoś od Simona Becketta. Nie wiem dlaczego wcześniej nie sięgnęłam po żadną jego książkę. Dlaczego w bibliotece tak spokojnie przechodziłam obok jego nazwiska. Jeszcze do niedawna żyłam w kompletnej nieświadomości, że Beckett tworzy doskonałe historie z dreszczykiem.
Ale dzięki Wydawnictwu Czarna Owca miałam okazję przeczytać "Zagubionego" i cóż ... jestem zachwycona i mogę uważać się za fankę Simona Becketta!

"Zrozumiał, że ma kłopoty, dopiero kiedy poczuł zapach krwi."

"Zagubiony" Simona Becketta to historia sierżanta Jonah Colleya, który uwikłany zostaje w morderstwo kilku osób. Wystarczyło, że odebrał telefon od dawnego przyjaciela - Gavina i zdecydował się mu pomóc.
Jest mroczna noc, opuszczony magazyn na Wybrzeżu Rzeźników. To tam pojawia się Johan licząc na spotkanie z Gavinem. Jednak na miejscu znajduje trzy trupy i martwego przyjaciela. Sam zostaje zaatakowany i ledwo
uchodzi z życiem. Policja od razu bierze go na celownik. Jego wersja wydarzeń staje się podejrzana. Jest za dużo zbiegów okoliczności, za dużo dziwnych sytuacji, których sam nie wie jak wytłumaczyć. Ale toczące się śledztwo nie będzie jego jedynym zmartwieniem.
Okazuje się, że Gavin miał związek z tragedią rodziny Jonaha, jaka wydarzyła się przed laty. Gdy poznajemy przeszłość głównego bohatera sprawa robi się jeszcze bardziej tajemnicza i niepokojąca ...

"Zagubiony" to zawiły, popaprany, okrutny thriller kryminalny. Fabuła jest intensywna, sensacyjna. Wydarzenie na Wybrzeżu Rzeźników to tak naprawdę początek serii niebezpiecznych i mocno powiązanych ze sobą spraw.
Można odnieść wrażenie, że czytelnik zostaje wrzucony w tę historię i przygląda się rozgrywającym się tam dramatom. Zaskoczyło mnie to jak łatwo wsiąknęłam w klimat tej książki, w gęstą atmosferę i specyficzne środowisko.
Już dawno nie czytało mi się tak dobrze kryminalnej historii, w której byłam niepewna każdego z bohaterów i tego, co może się wydarzyć. Skupiłam się na szczegółach a i tak plot twisty namieszały mi w głowie.

"Zagubiony" Simona Becketta to książka, która wciąga od samego początku, z niejednoznacznymi bohaterami, po których nie wiadomo czego się spodziewać. Ja znalazłam w niej to, co lubię w kryminałach i thrillerach: napięcie, zwroty akcji, sekrety. Bardzo polecam 🔥

Informacje dodatkowe o Zagubiony:

Kup książkę Zagubiony

David Hunter (tom 4). Wołanie grobu
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - David Hunter (tom 4). Wołanie grobu

Posępne, złowrogie torfowiska niczym sceneria z najlepszych powieści gotyckich oraz poczucie grozy, które towarzyszy czytelnikowi od pierwszej do ostatniej...

Szepty zmarłych
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - Szepty zmarłych

"Skóra. Największy ludzki organ i najbardziej niedoceniony. To łącznik naszych zmysłów ze światem zewnętrznym, bariera, na której...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;