Zamknij oczy

Tom 4 cyklu Oczy wilka

Zamknij oczy, to książka która jest dla mnie tylko poprawna.

Lena, Artur i On, trzej bohaterowie którzy zabierają głos w tej historii.
Artur nadal chroni swoją żonę Lenę przed jego mrocznym światem, uważa żonę za zbyt wrażliwą osobę aby udźwignęła jego mrok.
Lena szczęśliwa żona i matka małej Klary, do czasu... Kiedy w ich małej miejscowości Głębia pojawiają się plotki o jej mężu jej zaufanie poddane jest próbie. Ludzie uważają iż jej mąż ma gdzieś inna kobietę która ma z nim dziecko. Te plotki dość mocno mieszają w głowie bohaterce, przez co sama nie wiem co ma myśleć o własnym mężu, dodatkowo pojawia się Nadia była dziewczyna Artura. Nadia, która podnosi temperaturę w relacji z Arturem, przez co Lena czuje że jej szczęście jest zagrożone.
On tajemniczy, obserwujący, działający. Osoba, która szpieguje Lenę i Artura. Chce aby ich relacja stała się słaba. Instaluje aplikację Lenie w telefonie aby ją widzieć i słyszeć. Inteligentny, przebiegły, tajemniczy.

Książka , która miała iskrę ale niestety nie powstał z niej pożar. Jak dla mnie historia, za delikatna jak na zamierzony przekaz, zbyt zachowawcza i jak dla mnie ładne i szybkie zakończenie, czego ja akurat nie lubię.

Pierwszy zarzut to postać Artura, który jest opisywany jako bezlitosny, każdy w miasteczko się go boi, czuje przed nim respekt, ale.. Kiedy dochodzi do mrocznych wydarzeń z którymi przyjdzie się zmierzyć głównemu bohaterowi, wydaje się mało wyrazisty. Jeśli autorka kreuje od samego początku jako mocną, mroczna a gdy przychodzi co do czego zapomina poniekąd o tym to postać która jest bezlitosna staje się nijaka, mroczna zbyt łagodna, silna człowiek bez ikry.
Drugi zarzut to On, postać która robi eksperymenty i bada strach. Ciekawy wątek, który nie został do końca wykorzystany. Brakowało mi mocnych detali, które wzburzą czytelnika wywołają silne emocje. W tym wątku brakowało mi pazura, mocnego wydarzenia, to co autorka podaje czytelnikowi to łagodne, delikatne sceny którym brakuje "krwi", mroku.

Książka, którą szybko się czyta, jest dobra albo jak w moim przypadku tylko dobra.

Informacje dodatkowe o Zamknij oczy:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-03-09
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Zamknij oczy

Kup książkę Zamknij oczy

Detektywi z podstawówki. Tajemnica kierowcy Ogórka
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Detektywi z podstawówki. Tajemnica kierowcy Ogórka

Detektywi z podstawówki znów na tropie! Kasia, Karol i Wojtek wyjeżdżają na klasową wycieczkę do Gospodarstwa Pod Chmurką, zajmującego się agroturystyką...

Służąca
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Służąca

Miała być pomocą domową. Stała się służącą samego diabła. Julia chciałaby otworzyć firmę sprzątającą. Trafia do domu Państwa Borewskich, w którym...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;