Zapomniane na śmierć

To moje kolejne spotkanie z twórczością Nory Roberts i kolejna cześć z serii z detektyw z wydziału zabójstw Eve Dallas. Z jakim zadaniem zmierzy się teraz główna bohaterka?
Ciało kobiety zostało znalezione w kontenerze na śmieci. Okazuje się, że była to bezdomna kobieta, bez stałego adresu zamieszkania. Jeden z mundurowych rozpoznaje ofiarę. Kobieta często kręciła się po placu budowy. Dawała wyroby w origami w zamian za informacje, które często przekazywała gliniarzom, o naruszeniu prawa, o drobnych przestępcach. Ludzie ją lubili. Kobieta również prowadziła zapiski o różnych przestępstwach w swoim notesie. Jednak przy jej zwłokach tego notesu nie było. Eve zostaje wezwana również na plac budowy, na którym znaleziono ludzkie szczątki. To też szczątki kobiety, która była w ciąży. Szczątki liczyło około kilkudziesięciu lat. Miejsce zbrodni znajduje się na terenie należącym do męża Eve. Kto dokonał tego przestępstwa i kim była ofiara? Rozpoczyna się żmudne śledztwo. Czy te dwa przestępstwa są w jakimś stopniu ze sobą powiązane?
Książka to jest 53 tom z serii oblicza śmierci. Aż nie chce się wierzyć, że powstało tyle części. Dla mnie to druga część i nie ukrywam, że chciałabym poznać wcześniejsze losy Eve. Mimo , że jest to już któryś z kolei tom, to jednak po pewnym czasie można się odnaleźć w całej historii. Każda książka to nowa zbrodnia i nowa zagadka do rozwiązania.
Główna bohaterka ma niełatwą sprawę do rozwiązania. Zagłębia się w świata firm deweloperskich, szokujących tajemnic rodzinnych i podejrzanych interesów. Jest nieustępliwa, za wszelką cenę chcę upomnieć się o sprawiedliwość dla dwóch kobiet, którym ktoś odebrał życie.
W książce nie brakuje zwrotów akcji, nieprzewidzianych zdarzeń. Śledztwo odsłania kolejne tajemnice.
Bardzo podoba mi się opisana relacja małżeńska Eve i jej irlandzkiego męża Roarke. Tych dwoje jest dla siebie wsparciem i zawsze mogą na siebie liczyć. Roarke nie raz wspierał swoją żonę i pomagał jej w śledztwach. To duży plus tej powieści. Polecam:)

Informacje dodatkowe o Zapomniane na śmierć:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2024-02-14
Tytuł oryginału: Forgotten in Death
Dodał/a opinię: Małgorzata Mroczkowska

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Zapomniane na śmierć

Kup książkę Zapomniane na śmierć

W zaklętym kręgu
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - W zaklętym kręgu

Anastazja wiedziała, że za moce, którymi obdarzył ją los, będzie musiała płacić wysoką cenę. Już raz mężczyzna, którego pokochała, odrzucił ją, bo różniła...

Twórcy marzeń
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Twórcy marzeń

Dwie barwne, pełne pasji i humoru powieści. Nowe życie czeka Jovilette po ślubie z Keane′em. Ta nieustraszona treserka i miłośniczka zwierząt...