Najciekawsze premiery książek w lutym 2024 roku. Co warto przeczytać?

Data: 2024-02-06 08:41:59 | Ten artykuł przeczytasz w 9 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Luty właśnie się rozpoczął i chociaż to najkrótszy miesiąc w roku, to jednak wydawcy nie próżnują. Przez najbliższe dni na półki księgarń trafi wiele ciekawych i wartych uwagi książek. Na co warto zwrócić uwagę podczas książkowych zakupów?

Nowości książki w księgarni Świat Książki luty 2024

Luty to miesiąc zakochanych. Warto więc w tym czasie zamiast obdarowywania ukochanych kwiatami czy czekoladkami, kupić im wyjątkową książkę. W najbliższych tygodniach swoją premierę będzie miało wiele powieści obyczajowych i romansów, ale też kryminałów i thrillerów! Koniecznie sprawdźcie jakie publikacje warto kupić!

Premiera 7 lutego 2024 roku

Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI – Tom Shachtman

Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI to wciągająca książka na faktach, która została napisana przez agenta FBI – Toma Shachtmana. Publikacja w Polsce niebawem ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia

O konfrontacji z najbardziej przerażającymi zbrodniarzami w historii Ameryki opowiada doświadczony agent FBI, Robert K. Ressler. Dzieli się on swoimi doświadczeniami i pokazuje, jak nauczył się rozpoznawać bestie skrywające się pośród nas.

Ressler, analizując dowody znalezione na miejscach zbrodni, tworzy psychologiczne profile sprawców. Poprzez szczegółowe badanie wybranych ofiar, metody popełniania morderstw oraz niekiedy makabryczne trofea pozostawione na miejscu zbrodni, odkrywa tożsamość bezwzględnych zabójców. Jego śledztwa prowadzą go za mury więzienia, gdzie słucha osobliwych relacji od wielu skazanych morderców, takich jak Ted Bundy, John Wayne Gacy, Edmund Keper czy Syn Sam.

Premiera 13 lutego 2024 roku

Piaski Diuny – Brian Herbert, Kevin J. Anderson

Piaski Diuny to wyjątkowy zbiór siedmiu opowiadań autorstwa Briana Herberta i Kevina J. Andersona wydany przez Wydawnictwo Rebis

Zbiór został stworzony specjalnie dla polskich czytelników, którzy ponownie będą mogli przenieść się do fascynującego świata Diuny. Dla miłośników kultowej serii ta książka to prawdziwa gratka. Autorskie dzieło Briana Herberta i Kevina J. Andersona rozwija nie tylko wydarzenia, ale także odkrywa mniej znane, ciemne zakamarki wszechświata Diuny.

Piaski Diuny pokazują nowe perspektywy, tajemnice i intrygi. Autorzy zapraszają czytelników do odkrywania mrocznych obszarów Diuny, rzucając nowe światło na fabułę i postaci, które stały się kultowe w świecie fantastyki naukowej. 

Premiery 14 lutego 2024 roku

Zapomniane na śmierć – Nora Roberts

Zapomniane na śmierć to najnowsza powieść z bestsellerowej serii New York Times autorstwa Nory Roberts

W tym cyklu detektywka Eve Dallas z wydziału zabójstw stawia czoła mrokom przeszłości i próbuje odnaleźć pewnego zabójcę. Intryga rozpoczyna się od makabrycznego znaleziska ciała, porzuconego jak śmieci w śmietniku. Ofiarą okazuje się kobieta bez stałego miejsca zamieszkania. Słynęła ona z oferowania papierowych kwiatów w zamian za drobne informacje dla policji o wykroczeniach popełnianych na ulicach. Jednakże notatnik zawierający cenne informacje na temat bezdomnych i przestępców zniknął bez śladu.

Eve Dallas zostaje wezwana na plac budowy, gdzie odkryte zostały kolejne makabryczne szczątki, datowane na dziesięciolecia wcześniej. Okazuje się jednak, że teren zbrodni należy do jej własnego męża, Roarke'a, irlandzkiego miliardera i właściciela znacznej części Nowego Jorku. Eve musi sięgnąć w głąb złożonego świata nieruchomości, rodzinnych tajemnic, podejrzanych transakcji i szokujących sekretów, aby odkryć prawdę.

Wędrowiec śląski – Henryk Waniek

Wędrowiec śląski to polska powieść z gatunku literatury pięknej wydana przez Wydawnictwo W.A.B. Książka została napisana przez Henryka Wańka

Publikacja stanowi fascynujący wybór esejów pokazujących bogaty krajobraz i wielowarstwową historię Śląska. Autor z niezwykłą wrażliwością ukazuje jego tajemnice i bogactwa. Dodatkowo w sposób erudycyjny i inteligentny, snuje opowieści o kraju, ludziach i duchowych związkach, które przez wieki łączyły mieszkańców tego regionu. Pokazuje także, jak w różnych okresach zazębiały się losy Polaków, Niemców, Czechów i Ślązaków.

W książce Henryk Waniek nie tylko przybliża czytelnikom z pozoru dobrze znaną krainę, ale również odsłania przed nimi nowe, fascynujące aspekty. Śląsk, chociaż pozornie znajomy, wciąż kryje w sobie wiele tajemnic, co odnajduje swoje odbicie w twórczości takich znanych pisarzy jak Andrzej Sapkowski, Olga Tokarczuk czy Szczepan Twardoch, którzy zafascynowani tym regionem, czerpią z niego inspirację do swoich powieści i opowiadań.

Premiera 15 lutego 2024 roku

Moje życie z Walterami – Ali Novak

Moje życie z Walterami autorstwa Ali Novak to wciągająca powieść młodzieżowa, która ukaże się pod szyldem Wydawnictwa Helion

Jackie Howard po tragicznym wypadku straciła to, co się dla niej naprawdę liczyło. Szesnastoletnia dziewczyna z Nowego Jorku zostaje przeniesiona do Kolorado, by zacząć nowe życie pod opieką przyjaciół rodziny, hodowców koni i rodziców jedenaściorga chłopców oraz jednej dziewczyny.

Jackie, pierwotnie niechętna i niegotowa na zmiany, musi przystosować się do zupełnie odmiennego otoczenia, pełnego hałasu, kłótni i niekończącej się aktywności rodzeństwa Walterów. Przeżywając ten trudny okres, odkrywa różnice między braćmi oraz zakochuje się w niektórych z nich. Jednak jej z pozoru nudna pozycja mieszczucha to jedynie maska, za którą kryją się prawdziwe uczucia i tęsknota za utraconym życiem.

Premiera 21 lutego 2024 roku

Jak uspokoić umysł. Proste techniki zwiększania uważności i wydajności w dzisiejszych czasach – Chris Bailey

Jak uspokoić umysł. Proste techniki zwiększania uważności i wydajności w dzisiejszych czasach to przydatny poradnik pokazujący jak zachować spokojny umysł, a także zwiększyć efektywność w pracy i nauce. Publikacja została stworzona przez Chrisa Baileya i wydana w Polsce przez Wydawnictwo Illuminatio

Autor dzieli się przystępnymi technikami, które pozwalają zrozumieć, jak cyfrowy świat wpływa na naszą psychikę i jakie kroki można podjąć, aby zniwelować ukryte źródła codziennego stresu. Bailey ukazuje jak świadome podejście do życia oraz inwestowanie w wyciszenie mogą przyczynić się do zwiększenia spokoju i produktywności.

W książce podkreśla się, że pokonanie lęku poprzez proste techniki nie tylko wpływa korzystnie na samopoczucie psychiczne, ale także buduje głęboki zbiornik energii, z którego można korzystać przez cały dzień. Dążenie do spokoju przekłada się na większe zaangażowanie, skupienie i rozwagę, sprawiając, że czytelnik staje się bardziej zadowolony z życia.

Premiera 28 lutego 2024 roku

Love, Theoretically – Ali Hazelwood

Ali Hazelwoodczyli autorka bestsellerowego The Love Hypothesis, wraca z nową powieścią zatytułowaną Love, Theoretically

Jest to pełna humoru i inteligentnych perypetii opowieść o Elsie Hannaway, młodej naukowczyni i fizyczce teoretycznej, której życie nagle staje na głowie.

Elsie prowadzi podwójne życie – za dnia pracuje jako kontraktowa wykładowczyni, ocenia prace studentów i marzy o stałym zatrudnieniu. Nocami jednak wciela się w rolę udawanej partnerki, spełniając oczekiwania klientów. Jej równowaga zostaje zachwiana, gdy na horyzoncie pojawia się Jack Smith – starszy brat jednego z jej klientów.

Jack to nieczuły fizyk eksperymentalista, który przynosi ze sobą burzę problemów, między innymi rujnując karierę mentora Elsie i wprowadzając niepokój w dziedzinie fizyki teoretycznej. Konflikt między tą dwójką nabiera tempa, zwłaszcza w momencie, gdy Jack zasiada w komisji rekrutacyjnej na MIT i staje się przeszkodą na drodze Elsie do wymarzonej pracy.

Tagi: premiery książek, literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI
Tom Shachtman1
Okładka książki - Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI

Bardzo prawdziwe... Absolutnie hipnotyzujące. - Ann Rule Stając twarzą w twarz z najbardziej przerażającymi mordercami Ameryki, doświadczony agent FBI...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje