Najciekawsze premiery książek w lutym 2024 roku. Co warto przeczytać?
Data: 2024-02-06 08:41:59 | Ten artykuł przeczytasz w 9 min.Luty właśnie się rozpoczął i chociaż to najkrótszy miesiąc w roku, to jednak wydawcy nie próżnują. Przez najbliższe dni na półki księgarń trafi wiele ciekawych i wartych uwagi książek. Na co warto zwrócić uwagę podczas książkowych zakupów?
Luty to miesiąc zakochanych. Warto więc w tym czasie zamiast obdarowywania ukochanych kwiatami czy czekoladkami, kupić im wyjątkową książkę. W najbliższych tygodniach swoją premierę będzie miało wiele powieści obyczajowych i romansów, ale też kryminałów i thrillerów! Koniecznie sprawdźcie jakie publikacje warto kupić!
Premiera 7 lutego 2024 roku
Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI – Tom Shachtman
Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI to wciągająca książka na faktach, która została napisana przez agenta FBI – Toma Shachtmana. Publikacja w Polsce niebawem ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia.
O konfrontacji z najbardziej przerażającymi zbrodniarzami w historii Ameryki opowiada doświadczony agent FBI, Robert K. Ressler. Dzieli się on swoimi doświadczeniami i pokazuje, jak nauczył się rozpoznawać bestie skrywające się pośród nas.
Ressler, analizując dowody znalezione na miejscach zbrodni, tworzy psychologiczne profile sprawców. Poprzez szczegółowe badanie wybranych ofiar, metody popełniania morderstw oraz niekiedy makabryczne trofea pozostawione na miejscu zbrodni, odkrywa tożsamość bezwzględnych zabójców. Jego śledztwa prowadzą go za mury więzienia, gdzie słucha osobliwych relacji od wielu skazanych morderców, takich jak Ted Bundy, John Wayne Gacy, Edmund Keper czy Syn Sam.
Premiera 13 lutego 2024 roku
Piaski Diuny – Brian Herbert, Kevin J. Anderson
Piaski Diuny to wyjątkowy zbiór siedmiu opowiadań autorstwa Briana Herberta i Kevina J. Andersona wydany przez Wydawnictwo Rebis.
Zbiór został stworzony specjalnie dla polskich czytelników, którzy ponownie będą mogli przenieść się do fascynującego świata Diuny. Dla miłośników kultowej serii ta książka to prawdziwa gratka. Autorskie dzieło Briana Herberta i Kevina J. Andersona rozwija nie tylko wydarzenia, ale także odkrywa mniej znane, ciemne zakamarki wszechświata Diuny.
Piaski Diuny pokazują nowe perspektywy, tajemnice i intrygi. Autorzy zapraszają czytelników do odkrywania mrocznych obszarów Diuny, rzucając nowe światło na fabułę i postaci, które stały się kultowe w świecie fantastyki naukowej.
Premiery 14 lutego 2024 roku
Zapomniane na śmierć – Nora Roberts
Zapomniane na śmierć to najnowsza powieść z bestsellerowej serii New York Times autorstwa Nory Roberts.
W tym cyklu detektywka Eve Dallas z wydziału zabójstw stawia czoła mrokom przeszłości i próbuje odnaleźć pewnego zabójcę. Intryga rozpoczyna się od makabrycznego znaleziska ciała, porzuconego jak śmieci w śmietniku. Ofiarą okazuje się kobieta bez stałego miejsca zamieszkania. Słynęła ona z oferowania papierowych kwiatów w zamian za drobne informacje dla policji o wykroczeniach popełnianych na ulicach. Jednakże notatnik zawierający cenne informacje na temat bezdomnych i przestępców zniknął bez śladu.
Eve Dallas zostaje wezwana na plac budowy, gdzie odkryte zostały kolejne makabryczne szczątki, datowane na dziesięciolecia wcześniej. Okazuje się jednak, że teren zbrodni należy do jej własnego męża, Roarke'a, irlandzkiego miliardera i właściciela znacznej części Nowego Jorku. Eve musi sięgnąć w głąb złożonego świata nieruchomości, rodzinnych tajemnic, podejrzanych transakcji i szokujących sekretów, aby odkryć prawdę.
Wędrowiec śląski – Henryk Waniek
Wędrowiec śląski to polska powieść z gatunku literatury pięknej wydana przez Wydawnictwo W.A.B. Książka została napisana przez Henryka Wańka.
Publikacja stanowi fascynujący wybór esejów pokazujących bogaty krajobraz i wielowarstwową historię Śląska. Autor z niezwykłą wrażliwością ukazuje jego tajemnice i bogactwa. Dodatkowo w sposób erudycyjny i inteligentny, snuje opowieści o kraju, ludziach i duchowych związkach, które przez wieki łączyły mieszkańców tego regionu. Pokazuje także, jak w różnych okresach zazębiały się losy Polaków, Niemców, Czechów i Ślązaków.
W książce Henryk Waniek nie tylko przybliża czytelnikom z pozoru dobrze znaną krainę, ale również odsłania przed nimi nowe, fascynujące aspekty. Śląsk, chociaż pozornie znajomy, wciąż kryje w sobie wiele tajemnic, co odnajduje swoje odbicie w twórczości takich znanych pisarzy jak Andrzej Sapkowski, Olga Tokarczuk czy Szczepan Twardoch, którzy zafascynowani tym regionem, czerpią z niego inspirację do swoich powieści i opowiadań.
Premiera 15 lutego 2024 roku
Moje życie z Walterami – Ali Novak
Moje życie z Walterami autorstwa Ali Novak to wciągająca powieść młodzieżowa, która ukaże się pod szyldem Wydawnictwa Helion.
Jackie Howard po tragicznym wypadku straciła to, co się dla niej naprawdę liczyło. Szesnastoletnia dziewczyna z Nowego Jorku zostaje przeniesiona do Kolorado, by zacząć nowe życie pod opieką przyjaciół rodziny, hodowców koni i rodziców jedenaściorga chłopców oraz jednej dziewczyny.
Jackie, pierwotnie niechętna i niegotowa na zmiany, musi przystosować się do zupełnie odmiennego otoczenia, pełnego hałasu, kłótni i niekończącej się aktywności rodzeństwa Walterów. Przeżywając ten trudny okres, odkrywa różnice między braćmi oraz zakochuje się w niektórych z nich. Jednak jej z pozoru nudna pozycja mieszczucha to jedynie maska, za którą kryją się prawdziwe uczucia i tęsknota za utraconym życiem.
Premiera 21 lutego 2024 roku
Jak uspokoić umysł. Proste techniki zwiększania uważności i wydajności w dzisiejszych czasach – Chris Bailey
Jak uspokoić umysł. Proste techniki zwiększania uważności i wydajności w dzisiejszych czasach to przydatny poradnik pokazujący jak zachować spokojny umysł, a także zwiększyć efektywność w pracy i nauce. Publikacja została stworzona przez Chrisa Baileya i wydana w Polsce przez Wydawnictwo Illuminatio.
Autor dzieli się przystępnymi technikami, które pozwalają zrozumieć, jak cyfrowy świat wpływa na naszą psychikę i jakie kroki można podjąć, aby zniwelować ukryte źródła codziennego stresu. Bailey ukazuje jak świadome podejście do życia oraz inwestowanie w wyciszenie mogą przyczynić się do zwiększenia spokoju i produktywności.
W książce podkreśla się, że pokonanie lęku poprzez proste techniki nie tylko wpływa korzystnie na samopoczucie psychiczne, ale także buduje głęboki zbiornik energii, z którego można korzystać przez cały dzień. Dążenie do spokoju przekłada się na większe zaangażowanie, skupienie i rozwagę, sprawiając, że czytelnik staje się bardziej zadowolony z życia.
Premiera 28 lutego 2024 roku
Love, Theoretically – Ali Hazelwood
Ali Hazelwood, czyli autorka bestsellerowego The Love Hypothesis, wraca z nową powieścią zatytułowaną Love, Theoretically.
Jest to pełna humoru i inteligentnych perypetii opowieść o Elsie Hannaway, młodej naukowczyni i fizyczce teoretycznej, której życie nagle staje na głowie.
Elsie prowadzi podwójne życie – za dnia pracuje jako kontraktowa wykładowczyni, ocenia prace studentów i marzy o stałym zatrudnieniu. Nocami jednak wciela się w rolę udawanej partnerki, spełniając oczekiwania klientów. Jej równowaga zostaje zachwiana, gdy na horyzoncie pojawia się Jack Smith – starszy brat jednego z jej klientów.
Jack to nieczuły fizyk eksperymentalista, który przynosi ze sobą burzę problemów, między innymi rujnując karierę mentora Elsie i wprowadzając niepokój w dziedzinie fizyki teoretycznej. Konflikt między tą dwójką nabiera tempa, zwłaszcza w momencie, gdy Jack zasiada w komisji rekrutacyjnej na MIT i staje się przeszkodą na drodze Elsie do wymarzonej pracy.