Zachowaj spokojny umysł i zwiększ swoją efektywność w pracy i nauce!

Ten poradnik udostępnia zestaw przystępnych, naukowo opracowanych strategii, które pokazują, że droga do bardziej spokojnego życia, jak również większej produktywności, biegnie bezpośrednio przez wyciszenie.Jego autor wyjaśnia, w jaki sposób cyfrowy świat nas drenuje, i podpowiada, co możemy zrobić, by zniwelować ukryte źródła stresu, które obciążają nas na co dzień. ChrisBailey nauczył się świadomie wybierać świat analogowy, stosować ,,posty stymulacyjne", wykorzystywać naukę o ,,delektowaniu się", by stać się bardziej skupionym i obecnym oraz relaksować się bez poczucia winy. Pokazuje, w jaki sposób my też możemy odzyskać spokój. W niespokojnym świecie inwestowanie w wyciszenie może być najlepszą strategią produktywności.

Gdy poznasz proste sposoby na pokonanie lęku, nie tylko poczujesz się bardziej komfortowo we własnym umyśle, ale również zbudujesz głębszy, bardziej ekspansywny magazyn energii, z którego będziesz czerpać przez cały dzień. Dążenie do spokoju ostatecznie prowadzi do tego, że stajemy się bardziej zaangażowani, skupieni i rozważni - co czyni nas bardziej zadowolonymi z naszego życia. A ponieważ spokój oszczędza czas, czyniąc nas bardziej wydajnymi, nie musimy nawet czuć się winni z powodu czasu, który poświęcamy na inwestowanie w spokój.

Informacje dodatkowe o Jak uspokoić umysł. Proste techniki zwiększania uważności i wydajności w dzisiejszych czasach:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-02-21
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: How to Calm Your Mind: Finding Presence and Productivity in Anxious Times

Tagi: Umysł ciało duch - medytacja i wizualizacja

Kup książkę Jak uspokoić umysł. Proste techniki zwiększania uważności i wydajności w dzisiejszych czasach

Jak uspokoić umysł. Proste techniki zwiększania uważności i wydajności w dzisiejszych czasach - opinie o książce

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2024-03-13, Ocena: 4, Przeczytałam,

Autor w kolejnych rozdziałach ze staranną dokładnością opisuje nam co dzieje że z umysłem, i z samym człowiekiem w różnych sytuacjach, wyzwalających stres. A musimy przyznać, w dzisiejszym świecie stres jest nieunikniony, warto więc wiedzieć skąd się bierze, jak nad nim zapanować i jak wyciszyć swoje emocje. Autor w dosyć obrazowy sposób przedstawia nam swoją narrację, z którą nie sposób się nie zgodzić. Posługuje się przy tym również różnymi przykładami i naukowymi faktami, przez co poradnik jest bardzo przekonywujący w swoim odbiorze. Język, którym posługuje się autor, jest dosyć jasny, zrozumiały, przystępny dla czytelnika, dzięki czemu naprawdę przyjemnie się go czyta. "Jak uspokoić umysł" to poradniki, który myślę że każdemu przyniesie korzyści, bo każdy boryka się, w większym lub mniejszym stopniu, ze stresem, który może przysłaniać radość z życia. Autor dzieli się z nami swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami, myślami na temat tego, jak odzyskać wewnętrzny spokój.
Polecam