Żebrząc o śmierć

Tom 10 cyklu Katie Maguire

Recenzja „Żebrząc o śmierć”

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca policji z wydziału śledczego? Ile ludzkich żyć zależy od nich? I na co są narażeni starając się pomóc?

„-Co się dzieje? Kto to jest? – Spytała Katie, lecz dziewczynka tylko pociągnęła ją jeszcze mocniej.”

Książka „Żebrząc o śmierć” została wydana w 2020r a autorem jest Graham Masterton. Pisarz urodził się w 1946r. Jego dziedkiem był znany naukowiec Thomas Thorne Baker. Sam autor zaczynał pisząc poradniki seksuologiczne, dopiero w 1976r zadebiutował książką „Manitou”, na podstawie której powstał film. Do tej pory Graham za swoje książki otrzymał wiele nagród a jego twórczość liczy ponad 100 książek. Jedną z jego najnowszych powieści jest „Żebrząc o śmierć”.

Katie Maguire to młoda policjantka wydziału śledczego. Kobieta jest oddana swojej pracy ale ponad wszystko chce pomagać ludziom. Jest świadoma swojej ciężkiej pracy, ale tym razem jest inaczej niż w poprzednim roku. Katie dawno nie miała tyle zabójstw i nie wyjaśnionych spraw. Ma na głowie czworo martwych bezdomnych, z których kilku zabitych wiertarką, dwie zaginione kobiety, zagubioną dziewczynkę szukającą mamy i świra który wrzuca ludzi do kanału. Kobieta znów ma masę pracy i musi decydować jaka sprawa jest ważniejsza. Komu pomoże najpierw? I czy uda jej się uratować wszystkich?

Czytając „Żebrząc o śmierć” miałam duże oczekiwania. Liczyłam na mega dobry thriller, ale chyba za wiele chciałam. Książkę czytało się przyjemnie, a temat był ciekawy, przeszkadzało mi jednak lekko ciągnąca się fabuła. Niby coś się działo, ale mam wrażenie że było tego za dużo, a niektóre sytuacje nie wpływały na fabułę.

Informacje dodatkowe o Żebrząc o śmierć:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2020-07-15
ISBN: 978-83-8125-962-0
Tytuł oryginału: Begging to die
Tłumaczenie: Janusz Ochab
Dodał/a opinię: Colibri

Zobacz opinie o książce Żebrząc o śmierć

Kup książkę Żebrząc o śmierć

Upadłe anioły
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Upadłe anioły

Katie Maguire, młoda i atrakcyjna detektyw w Cork, boryka się z poważnymi problemami we własnym życiu rodzinnym. W przededniu podjęcia poważnej decyzji...

Koszmar
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Koszmar

Holly Summers, matka dziesięcioletniej Daisy, posiada umiejętność czytania ludziom z ust. Ze sztuki tej czasami korzysta policja w sytuacjach, gdy niemożliwe...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;