Żebrząc o śmierć

Tom 10 cyklu Katie Maguire

‘’Gdyby życie zmieniło się w człowieka, byłoby złodziejem’’.

Jakie to bylo dobre..

Wiem, że wiele osób, które czytało wcześniej Mastertona może się nie zgodzić z moją fascynacją tą pozycją ale dla mnie to naprawdę było dobre. Co prawda w tym roku wyszło wiele książek, które czytając trzymały mnie cały czas w napięciu czy też czułam się jakbym siedziała na szpilkach.

Z podniesioną głową mogę powiedzieć, że ‘’Żebrząc o smierć’’ jest właśnie jednym z tych tytułów.

Oczywiście mogę się zgodzić z tym, że fabuła jest przewidująca i łatwo domyśleć się kto jest kim i co zrobił ale jeśli chodzi o mnie to nie zawsze oczekuję tego od kryminału czy thrilleru. Najważniejsze to to żeby książka była napisana rzetelnie, żeby wszystkie fakty miały ręce i nogi i żeby czytelnik nie pogubił się w tym co czyta. I to właśnie zagwarantował mi Graham Masteron.

Ale co mogę powiedzieć o samym autorze? Chyba to, że jest znany i czytany na całym świecie. Na chwilę obecną nie znam osoby, która nie słyszałby tego nazwiska. Wiem, że są osoby, które nie czytały jeszcze Jego książek i sama byłam właśnie jedną z nich. Szczerze to żałuję, że nie sięgnęłam po te książki wcześniej ale jest tyle dobrych książek na rynku, że nie każdą da się przeczytać – co mnie bardzo smuci. No ale mniejsza o większość – sięgajcie po książki Mastertona.

Natomiast co jeszcze moge powiedzieć na temat ‘’Żebrząc o śmierć’’ na pewno to, że poruszany jest bardzo ważny temat – przynajmniej jak dla mnie. A chodzi mianowicie o gangi żebraków – i nie chodzi o biednych ludzi samych w sobie, którzy z takich, a nie innych przyczyn skończyli na ulicy. Chodzi mi o gangi, które zmuszają ludzi do tego aby siedzieli w zimnie, mrozie, i deszczu na ulicy żebrząc o pieniądze, które i tak będą musieli oddać swoim ‘’szefom’’. Wiem, że dużo osób może się ze mną nie zgodzić ale ja mieszkając w Londynie widziałam o wiele za dużo osób, które siedzą na ulicy prosząc o pieniądze – z dzieckiem na rękach, z psem obok, ze zdeformowaną stopą. Jest to przykre, że jest ich aż tyle.

Ja Wam serdecznie polecam tę książkę bo jest naprawdę dobra. Co więcej otwiera oczy na rzeczy, na które nie zawsze zwracamy większą uwagę.

Informacje dodatkowe o Żebrząc o śmierć:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2020-07-15
ISBN: 978-83-8125-962-0
Tytuł oryginału: Begging to die
Tłumaczenie: Janusz Ochab
Dodał/a opinię: milosnikksiazkow

Zobacz opinie o książce Żebrząc o śmierć

Kup książkę Żebrząc o śmierć

Dziedzictwo
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Dziedzictwo

Pewnego niedzielnego popołudnia przed domem Ricky'ego Delatolli pojawia się handlarz antykami i wbrew woli zainteresowanego pozostawia cały swój...

Demony Normandii
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Demony Normandii

Mieszkańcy małego miasteczka w Normandii ciągle jeszcze wspominają dramatyczny dzień 1944 roku, kiedy trzynaście czarnych amerykańskich czołgów...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;