Znajdź mnie

To co spotkało autorkę oraz dwie pozostałe dziewczyny to niewyobrażalna tragedia. "Znajdź mnie" to przejmujące świadectwo Michelle Knight uprowadzonej przez sadystycznego psychopatę Ariela Castro. Początkowo autorka wspomina swoje dzieciństwo, które nie było takie jakie powinno mieć każde dziecko.. Od najmłodszych lat musiała zadbać o siebie i młodsze rodzeństwo, do tego jeszcze musiała znosić upokorzenia przez rówieśników oraz gorsze rzeczy, ale o tym już trzeba przeczytać w książce. Dziewczyna obdarzyła zaufaniem mężczyznę , który był ojcem jej koleżanki. Mężczyzna zaoferował Michelle podwiezienie do miejsca, którego nie mogła znaleźć. Czy powinna mieć jakieś złe przeczucia? Mówi się, że ze strony osoby znajomej lub znajomej z widzenia nie grozi nic złego, jednak nie można być tego całkowicie pewnym a pewnych wydarzeń nie da się przewidzieć. Horror trwał jedenaście lat. Michelle szczegółowo opisuje tortury i gwałty zadawane przez zwyrodnialca. Nie mogę zrozumieć dlaczego nikt z sąsiadów nie przeczuwał, że w domu sąsiada dzieje się coś dziwnego i jak człowiek, który sam ma rodzinę może wyrządzić taka krzywdę. Trudno napisać o emocjach , które zostają po przeczytaniu tej bolesnej i niezwykle prawdziwej książki. Na pewno jest wściekłość na to, że gehenna porwanych kobiet trwała tak długo a oprawca był bezkarny, smutek, że niewinne osoby muszą tak cierpieć oraz podziw za walkę o wolność. Nie znając Michelle osobiście mogę jednak stwierdzić, że jest niezwykle sympatyczną , szczerą i dobrą osobą. To jedna z najbardziej przejmujących i wstrząsających książek, jakie czytałam w tym roku. O brutalności jakie spotkała te dzielne kobiety nie da się zapomnieć. Pokazuje jak życie potrafi się zmienić w ułamku sekundy. Zachęcam do poznania tej historii.

Informacje dodatkowe o Znajdź mnie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-09-29
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-2601-2
Dodał/a opinię: Deutschland191

Zobacz opinie o książce Znajdź mnie

Kup książkę Znajdź mnie