Kiedy miłość się kobiecie zabiera, ona wytrzyma, lecz tęsknota uwiera.

Ale gdy się od matki dziecko odrywa, wtedy ból matczyne serce rozrywa.

Ona cichutko wyje z bólu. Kochająca matka. Na zranione serca nawet najczulszy okład nie pomoże.  Miej te istoty w opiece - Boże.

Ze zranionym sercem boryka się jedna z bohaterek: konserwatywna, osaczona przez męża, nie mająca prawa głosu ani nie mogącą się sprzeciwić. Żyjąca przez wszystkie lata pod szczelnie ukrytą zasłoną bólu i nostalgii. Skrywająca tajemnicę.

Druga jest jej przeciwieństwem: kobieta o liberalistycznych i nowoczesnych poglądach, której celem jest nauczanie (także tych najbiedniejszych). Wychodzi poza ramy i żyje jak wolny ptak.

Liwia i Luiza, babcia i wnuczka.

Młoda nauczycielka spędza lato w majątku swoich dziadków, baronostwa Lubienieckich, sąsiadujących z hrabiostwem Horodyńskich. Edwin Horodyński, początkowo ma zamiar chronić Luizę, ze względu na pamięć jej ojca i tajemniczą śmierć matki. Jednak przebywanie w towarzystwie młodej damy rozpala w mężczyźnie ogień uczuć. Czy pomiędzy przedstawicielami zwaśnionych, sąsiedzkich rodów może coś zaistnieć? Jaki sekret kryje się w podłożu konfliktu?

Ta powieść emanuje milionem emocji. Porusza najczulsze struny serca, jak i wydobywa pokłady śmiechu poprzez zabawne dialogi. Stykamy się tu z tematyką demencji, przemocy psychicznej oraz niepełnosprawności. Przyuważymy intrygę, zagadkę kryminalną, elementy obyczajowe oraz komiczne, a przede wszystkim historyczne. To miks gatunkowy z wciągającą fabułą, od której nie sposób się oderwać.

Tak więc czytelniku drogi, zwroc uwagę ba te książkę. Polecam najserdeczniej.

Informacje dodatkowe o Zranione serca:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2024-03-12
Dodał/a opinię: Dominika Kus

Zobacz opinie o książce Zranione serca

Kup książkę Zranione serca

Dworek nad Biebrzą (#3). Testament dziadka
Urszula Gajdowska0
Okładka ksiązki - Dworek nad Biebrzą (#3). Testament dziadka

Lato 1824 r. Do Londynu przybywa hrabia Maurycy Modliński. Prowadząc sekretne śledztwo, obejmuje posadę guwernera Cecila Cavendisha, uważanego za szaleńca...

Zaginione klejnoty
Urszula Gajdowska0
Okładka ksiązki -  Zaginione klejnoty

Jesień 1823 roku. Izabela Wieczorek, podopieczna wicehrabiego Giełczyńskiego, właściciela dworu nad Biebrzą, pragnie wyjść za mąż. Choć na arystokratycznych...