Zrób to w Warszawie

Od jakiegoś czasu planuję kilkudniową wycieczkę po Warszawie. Najdłużej szukałam książkowego przewodnika, dzięki któremu mogłabym ze szczegółami zaplanować trasę podróży. Wreszcie trafiłam na prawdziwy skarb! Z trzecim już wydaniem przewodnika Agnieszki Kowalskiej i Łukasza Kamińskiego pt.: "Zrób to w Warszawie!" mogę jechać do stolicy choćby dziś i to z zamkniętymi oczami! Zapytacie, jak można zwiedzać tak piękną miejscowość nie otwierając oczu?! Odpowiadam: wszystkimi zmysłami. Zupełnie tak, jak podczas lektury tego genialnego przewodnika. To właśnie jego autorzy przypomnieli mi, że wycieczka po stolicy nie musi się sprowadzać wyłącznie do oglądania zabytków, a wręcz przeciwnie, powinna być podróżą po miejscach, w których możemy poznać charakterystyczny klimat tego miasta. Na każdej stronie książki "Zrób to w Warszawie!" znajdziecie ciekawe atrakcje turystyczne, interesujące lokale gastronomiczne i wyjątkowe miejsca do rozkoszowania się klimatem Warszawy. Autorzy poświęcili uwagę monumentalnym symbolom stolicy (jak słynna warszawska Syrenka czy Pałac Kultury i Nauki), nie uciekając przy tym od miejsc, o których statystyczny turysta nawet by nie pomyślał (np. warszawskie ogródki działkowe). Agnieszka Kowalska i Łukasz Kamiński do współpracy nad przewodnikiem zaprosili również warszawskich artystów, gotowych otworzyć przed czytelnikami drzwi do swoich ulubionych kawiarenek i sklepów we wszystkich dzielnicach stolicy. Czego chcieć więcej? Może tylko zasobnego portfela, by móc z czystym sercem skorzystać z tak wielu miejscowych atrakcji. "Zrób to w Warszawie!" jest przeznaczony dla turystów z całej Polski, jak również dla przyjeżdżających do Warszawy z zagranicy. Drugim językiem tej książki jest bowiem angielski, na który tłumaczone są informacje o każdym zabytku, restauracji, czy parku uwiecznionym na kartach przewodnika. Obcokrajowcy nie będą zatem mieć najmniejszego problemu w zlokalizowaniu miejsc, tak szczegółowo przedstawionych w tej wyjątkowo udanej pozycji. I wreszcie warto wspomnieć o szeregu tzw. "zalet turystycznych", jakie posiada ten przewodnik. Podręczny format i niewielka objętość pozwalają spakować go do każdej torebki lub plecaka. Granatowa wstążka przyczepiona do górnego brzegu bloku książkowego daje nam szansę na zaznaczenia miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy, zaś wyjątkowo dokładne mapy zamieszczone na końcu przewodnika i całe mnóstwo adresów atrakcji wartych odwiedzenia nie pozwolą nam się zgubić w terenie. Dość zachwalania! Pakować plecaki! Pora przekonać się, czy Warszawa rzeczywiście "da się lubić", a przewodnik pt.: "Zrób to w Warszawie!" w praktyce sprawdza się równie dobrze, co w teorii. Gdy tylko przetestuję go "na własnej skórze", na pewno podzielę się z Wami wrażeniami.

Informacje dodatkowe o Zrób to w Warszawie:

Wydawnictwo: Agora