Jesienne liście

Tom 1 cyklu Saga rodzinna

Jesienne liście to pierwsza część sagi rodzinnej opowiadająca o trójce przyjaciół. Zosi, Janku i Łukaszu. Wszystkich ich połączyło wspólne miejsce zamieszkania i rok urodzenia, a także uczucia..

Emocji w tym trio jest doprawdy co niemiara.

Zosia od zawsze podkochiwała się w Łukaszu ,a jej największym marzeniem było wyjść za niego za mąż.

On sam -na nieszczęście dla dziewczyny czuł do Janka dużo więcej niż do przyjaciela, jednak strach i niemożność poradzenia sobie z sytuacją kazały mu uznać, że to przyjaciółka będzie remedium na jego rozterki.

Kiedy i to nie zdało egzaminu chłopak zdecydował się pójść drogą kapłaństwa.. co z tego wyniknęło?

Jak podjęte decyzje wpłyną na życie bohaterów? Przekonajcie się sami.

"Jesienne liście " zwróciły moją uwagę przy ogłoszeniu o naborze recenzenckim przede wszystkim piękną szatą graficzną oraz opisem fabuły.

Czy się rozczarowałam? Zdecydowanie nie.

W swojej książce Andrzej F. Paczkowski bardzo wiernie i szczegółowo przedstawia realia życia w małej, położonej na Śląsku wiosce.

Opisuje trudy życia codziennego, podejście do wychowania dzieci oraz mentalność ludzi z tamtych czasów

Jestem też zaskoczona tym jak na niespełna trzystu stronach można przedstawić czterdzieści lat czyjegoś życia, cztery dekady ważnych wydarzeń historycznych i przy okazji zrobić to w taki sposób by niczego nie spłycić.

A jednak autorowi wyszło to naprawdę zgrabnie , czego szczerze gratuluję.

Dla mnie samej ta lektura rozwija się nieco wolno , leniwie snuta przez narratora, jakby zatrzymana , odseparowana od codziennych spraw i wszechobecnego pędu , co sprawiło, że i tu jedyny mały minus -że czytanie w niektórych momentach nieco się dłużyło-ale może to po prostu kwestia gustu.

Niemniej mogę polecić tę powieść miłośnikom rodzinnych , zagmatwanych historii, które pozwalają miło spędzić czas.

Informacje dodatkowe o Jesienne liście:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-01-24
Dodał/a opinię: KamaZ03

Zobacz opinie o książce Jesienne liście

Kup książkę Jesienne liście

Bo mój ojciec
Andrzej F. Paczkowski0
Okładka ksiązki - Bo mój ojciec

„Bo mój ojciec“ to historia opowiedziana oczami dziecka, syna głównego bohatera książki „Bo moje siostry“. Syn Romka już od najmłodszych...

Dwór pod Czerwonymi Makami
Andrzej F. Paczkowski0
Okładka ksiązki - Dwór pod Czerwonymi Makami

Wanda jest bardzo zżyta ze swoją matką. Nie odstępuje jej ani na krok, zaś matka pewnego dnia obiecuje małej, że nigdy jej nie opuści. Dwór pod Czerwonymi...