Okładka książki - Drzwi do szczęścia

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: madak

Osiągnięcie pełni szczęścia dla wielu osób jest sporym, często wręcz niewykonalnym wysiłkiem. Dążenie do spełnienia mylone bywa często z odnoszeniem upragnionych sukcesów i osiąganiem wymarzonych celów, gdy  poprzeczka znajduje się bardzo wysoko. Jeśli jednak pragnienia są zbyt wygórowane i niemożliwe do realizacji, pojawiają się frustracja i zniechęcenie. Okazuje się jednak, że osiągnięcie szczęścia wcale nie musi być żmudnym i trudnym procesem. Znany z pełnych emocji powieści obyczajowych Richard Paul Evans próbuje przekonać o tym swoich czytelników w książce Drzwi do szczęścia.Drzwi do szczęścia to szczegółowo, ale równocześnie także bardzo przystępnie opisane cztery zasady, które pomogą czytelnikowi odkryć i osiągnąć cel swojego życia. Autor odkrywa przed swoimi czytelnikami i szczegółowo analizuje cztery kroki: wiarę w to, że istnieje powód naszego istnienia; uwolnienie się od różnego rodzaju ograniczeń; rozszerzanie obszaru swojej działalności, czynów, życia; budowanie swojego życia na zasadach miłości. Zapoznanie się z tymi podstawowymi prawdami i zrozumienie ich pozwoli czytelnikom w pełni realizować się w życiu i cieszyć otaczającym ich światem.

Przyznać należy, że opisane przez Paula Evansa zasady „czterech drzwi” są banalnie proste i możliwe jest wcielenie ich we własnym życiu w każdej niemal chwili. Jedynym warunkiem jest szczera wola i zdecydowana chęć człowieka, by zmienić swoje życie według wskazówek Evansa. Powinniśmy uświadomić sobie, że tak naprawdę jedynym ograniczeniem na drodze do własnego szczęścia jesteśmy my sami, drzemiące w nas lęki oraz głęboko zakorzenione, wypaczone zasady, według których ktoś kiedyś kazał nam postępować. Oddzielając grubą kreską to, co było dotychczas naszym życiem i kreśląc na nowo obraz otaczającego nas świata, stawiając sobie wyraźnie cele i marzenia oraz dążąc do ich spełnienia, kierując się empatią, zaufaniem i radością, możemy osiągnąć naprawdę wiele.Drzwi do szczęścia nie byłyby tak interesującym poradnikiem gdyby autor nie opisał w nim swoich przeżyć i doświadczeń oraz nie zawarł w nim własnych przemyśleń i wniosków. Sporą część książki zajmują historie z życia Richarda Paula Evansa – dorosłego już, doświadczonego, cenionego i znanego na całym świecie pisarza, ale także małego chłopca, wychowywanego w dużej i bardzo skromne żyjącej rodzinie. Chłopca, który z powodu poważnej choroby neurologicznej – zespołu Tourette’a – był szykanowany przez swoich rówieśników. Doświadczenia Evansa pokazują, że obecny status pisarza nie jest tylko szczęśliwym zbiegiem okoliczności. Wyrwanie się ze swojego środowiska i osiągnięcie tak wielkiego sukcesu wydawało się autorowi niemożliwe. Jednak dzięki ogromnej wierze w Boga i postępowaniu według zasady „czterech drzwi” Richard Paul Evans może cieszyć się pełnią szczęścia.Poradnik Evansa napisany jest prostym i bardzo przystępnym językiem. W Drzwiach do szczęścia próżno szukać fachowych stwierdzeń czy naukowej terminologii. Jeśli po lekturze książki Evansa nie zdecydujemy się radykalnie zmienić własnego życia według zasady „czterech drzwi”, to wiele „drobnych” rad, przytaczanych na marginesie głównych, omawianych zagadnień z pewnością pozwoli zrobić pierwsze, nawet małe kroczki w drodze do szczęścia.

Link do recenzji
Avatar użytkownika - Ida
Ida
Przeczytane:2017-06-26, Ocena: 6, Przeczytałem,
Mądre, prawdziwe, podane w "skondensowany" sposób i znane w większości prawdy o życiu, jakby powiedzieć "oczywiste oczywistości", w ujęciu tego znanego pisarza stają przed nami w nowej odsłonie. Bardzo lubię taki styl pisania. Nie ma tam niepotrzebnych zdań, nie ma zbędnych wyjaśnień. Wszystko ma swoje miejsce i cel. Pada mnóstwo mądrych słów, cytatów, myśli, powiedzeń (kilka z nich zamieściłam w zakładce "Cytaty tygodnia!") . Autor nie ukrywa, że jest człowiekiem wierzącym w Boga, a więc kieruje się w swoim życiu zasadami wiary. Książka z typu poradnikowych, stała się dla mnie jeszcze bardziej wiarygodna, bowiem autor zamieszcza w niej wątki autobiograficzne. Richard Paul Evans jest obecnie znanym i popularnym pisarzem, człowiekiem szczęśliwym w życiu prywatnym i zawodowym, a więc wie czym są "drzwi do szczęścia". Kiedy natomiast czytałam fragment tekstu dotyczący jego dzieciństwa i wczesnej młodości, aż ścisnęło mnie w gardle. To nie było życie z amerykańskiego snu o szczęśliwej, dobrze sytuowanej rodzinie. Poznając wspomnienia o matce autora, jej problemach z psychiką, o niezdiagnozowanej przez wiele lat dolegliwości samego Evansa, z którą zmaga się przez całe życie, to wtedy potwierdzają się moje odczucia co do wiarygodności przekazu. Takich słów nie napisał ktoś z czysto teoretycznego punktu widzenia. On to wszystko przetestował na sobie. Rozpoznawał problemy, podejmował walkę, przegrywał i ponosił porażki, ciężko pracował, po to, by koniec końców znaleźć się na szczycie góry, którą wymarzył sobie zdobyć. Zwraca uwagę na rozwój duchowy każdego z nas, koncentracji na rzeczach najważniejszych, z których "miłość jest najwyższym i najszlachetniejszym celem, do jakiego może dążyć człowiek". Truizmy, powtarzane tyle razy, teraz docierają do nas w przekazie: "Nie pojawiliśmy się na tej ziemi, aby zdobyć sławę, która przemija z czasem. Nie pojawiliśmy się na tej ziemi, aby gromadzić dobra materialne, które mogą być rozdzielone i stać się przedmiotem sporu po naszej śmierci. Pojawiliśmy się tutaj, aby nauczyć się kochać" "Kiedy przychodzi pora ostatecznego rozrachunku, żadna ziemska nagroda, medal, CV czy konto w banku nie zrobią na Bogu żadnego wrażenia - tylko zaświadczenie o tym, jak kochaliśmy..." Symboliczne "czworo drzwi" otwiera przed nami nowe możliwości. Jeśli uważamy, że niektóre z nich, sami już wcześniej otworzyliśmy, to i tak pozostałe mogą nas mile zaskoczyć. Każde z nich są celem samym w sobie i istotą naszego życia. Czy mówimy o naszej samoocenie, wierze we własne siły, czy o tym jaki jest cel naszego istnienia, czy o tym, co nas ogranicza i naszym osobistym rozwoju. O czymkolwiek chcemy się dowiedzieć więcej, znajdziemy odpowiedź w drzwiach do szczęścia. Po takie książki sięgamy, czując, że w naszym życiu czegoś brak, chociaż nie zawsze jest źle i w ogóle szczęście brakuje. Szukamy jednak pewnego ogniwa, które spoi tę naszą ziemską egzystencję i da jej jak najlepszy wymiar. Warto wziąć poradnik do ręki. Poświęcić może godzinę, może dwie, a kto wie, czy właśnie tutaj nie odnajdzie się ten jeden brakujący element, którego brakuje, by odnaleźć lub po prostu docenić to, co mamy i to, co tak naprawdę w życiu najważniejsze. Więcej na: GodzinaZksiazka.blogspot.com
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2015-06-05, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Jakże inna od dotychczasowych przeczytanych przeze mnie książek Evansa. Tym razem autor dzieli się z czytelnikami własnymi przeżyciami i sprawdzonymi sposobami, aby być szczęśliwym. Oczywiście każdy może inaczej rozumieć to pojęcie oraz pomysły innych mogą się nie sprawdzić w naszym życiu, ale przecież warto przynajmniej zapoznać się z nimi, może trochę zmodyfikować i wcielić w życie, a jeżeli choć trochę poczujemy się szczęśliwsi to już sukces.
Avatar użytkownika - Magota
Magota
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 4, Przeczytałem,
Richard Paul Evans jest autorem znanym i ceniononym na całym świecie. Wydał on kilkadziesiąt książek zaliczanych do literatury pięknej, a większość z nich była przetłumaczona na kilkanaście języków i szybko wskakiwała na listy bestsellerów na całym świecie. Czy istnieje jakaś recepta na taki sukces? Zacznę może od tego, że czytałam kilka książek tego autora i wydaje mi się, że jest to taki typ literatury, który jest wśród kobiet najbardziej ceniony - z jednej strony przyjemna fabuła i lekki styl, z drugiej jednak, jakiś głębszy sens i pozytywne przesłanie. Człowiek, który tak pisze, musi więc być osobą niezwykle empatyczną, a to już pierwszy krok do sukcesu. Jakie są kolejne? Tego właśnie możemy się dowiedzieć z jego najnowszej książki pt.: "Drzwi do szczęścia", gdzie autor dzieli się z nami swoim doświadczeniem i poglądami na temat szeroko pojętego sukcesu, zarówno w kontekście zawodu, jak i życia prywatnego. Tutaj należy wspomnieć, że Evans oprócz tego, że pisze książki jest również znanym mówcą motywacyjnym, więc pozycja, którą trzymam w dłoni jest w zasadzie wszystkim tym, co autor potrafi najlepiej. "Gdybyście mnie zapytali, co piszę, odpowiedziałbym, że przelewam na papier historie, które opisują ludzkie przeżycia, i upowszechniam ideały inspirujące rozwój duchowy. Niniejsza książka jest kompilacją moich przekonań w formie niebeletrystycznej."* Czy jest to udany zabieg? Myślę, że dla miłośników poradników i lektur motywujących, jak najbardziej. Czyta się ją lekko, przyjemnie i nawet ja, umiarkowana entuzjastka takich książek, znalazłam w niej masę inspiracji i celnych wskazówek. No dobrze, a o czym tak naprawdę jest ta książka? W zasadzie o tym, że nawet drobne czynności mogą być początkiem wielkiej zmiany na lepsze w życiu każdego człowieka. Autor uznaje 3 fundamentalne prawdy (wolna wola, rozwój duchowy i możliwość zmiany) na których opiera tzw. Zasadę Czworga Drzwi. Każde z tych drzwi symbolizuje coś innego, a co dokładnie, tego oczywiście nie zdradzę, aby nie popsuć Wam przyjemności z czytania tej książki. Jeżeli chodzi o mnie, to ja potraktowałam tę książkę raczej jako zbiór inspiracji, niż poradnik jak żyć i w tym kontekście bardzo mi się ona podobała. Jej wielkim plusem jest bez wątpienia sczerość autora i liczne przykłady zaczerpnięte z jego własnego życia. Okazuje się, że przeszedł on naprawdę wiele, a na sukces jaki osiągnął, pracował bez wytchnienia latami, a dla mnie to największa motywacja z możliwych. Cel książki został więc osiągnęty. Reasumując, "Drzwi do szczęścia" polecam każdemu, kto ma ochotę na chwilę zapomnienia i refleksji nad własnym życiem. Myślę, że będzie to świetna lektura na lato, która z jednej strony dostarczy nam rozrywki, a z drugiej - jak to u Evansa - wniesie coś dobrego w nasze życie. *"Drzwi do szczęścia" R. P. Evans, ZNAK 2015, str. 17
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 6, Przeczytałem,
mega rewelacja:):):)
Avatar użytkownika - anim
anim
Przeczytane:2015-06-07, Ocena: 6, Przeczytałem,
nieco byłam sceptyczna do tej książki, ale jak tylko zaczęłam czytać zmieniłam zdanie, jest naprawdę świetna, kilka prostych przepisów na to, jak można osiągnąć szczęście, którego pragniemy, a często największą przeszkodą jest to, że nie wiemy, od czego zacząć, żeby je osiągnąć.
Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2015-04-08, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku, Poradniki,

Chociaż wydaje się to oczywiste i łatwe, to osiągnięcie pełni szczęścia dla wielu osób jest sporym, często wręcz niewykonalnym wysiłkiem. Dążenie do spełnienia mylone jednak bywa z osiąganiem upragnionych sukcesów i docieraniem do wymarzonych celów, których poprzeczka znajduje się bardzo wysoko. Jeśli jednak pragnienia te są zbyt wygórowane i niemożliwe do realizacji, pojawia się wtedy frustracja i zniechęcenie. Okazuje się jednak, że osiągnięcie szczęścia wcale nie musi być żmudnym i trudnym procesem. Znany z pełnych emocji powieści obyczajowych, Richard Paul Evans próbuje przekonać o tym swoich czytelników w książce „Drzwi do szczęścia”.

„Drzwi do szczęścia” to szczegółowo, ale równocześnie także bardzo przystępnie opisane cztery zasady, które pomogą czytelnikowi odkryć i osiągnąć cel swojego życia. Autor odkrywa przed swoimi czytelnikami i szczegółowo analizuje cztery kroki: wiarę w to, że istnieje powód naszego istnienia; uwolnienie się od różnego rodzaju ograniczeń; rozszerzanie obszaru swojej działalności, czynów, życia; budowanie swojego życia na zasadach miłości. Zapoznanie się i zrozumienie tych podstawowych prawd pozwoli czytelnikowi w pełni realizować się w życiu i cieszyć otaczającym go światem.

Przyznać należy, że opisane przez Paula Evansa zasady „czterech drzwi” są banalnie proste i możliwe jest wcielenie ich we własne życie w każdej niemal chwili. Jedynym warunkiem jest szczera wola i zdecydowana chęć człowieka, by zmienić swoje życie według wskazówek Evansa. Powinniśmy uświadomić sobie, że tak naprawdę jedynym ograniczeniem na drodze do własnego szczęścia jesteśmy my sami, drzemiące w nas lęki oraz głęboko zakorzenione, wypaczone zasady według których ktoś kiedyś kazał nam postępować. Odgradzając grubą kreską to co było dotychczas naszym życiem i kreśląc na nowo obraz otaczającego nas świata, wyrysowując sobie wyraźnie cele i marzenia oraz dążąc do ich spełnienia kierując się empatią, zaufaniem i radością możemy osiągnąć naprawdę wiele.

„Drzwi do szczęścia” nie byłyby tak interesującym poradnikiem gdyby autor nie opisał w nim swoich przeżyć i doświadczeń oraz nie zawarł w nim własnych przemyśleń i wniosków. Sporą część książki zajmują bowiem historie z życia Richarda Paula Evansa – dorosłego, doświadczonego, cenionego i znanego na całym świecie pisarza, ale także małego chłopca, wychowywanego w dużej i bardzo skromne żyjącej rodzinie. Chłopca, który z powodu poważnej choroby neurologicznej – zespołu Tourette’a – był szykanowany przez swoich rówieśników. Doświadczenia Evansa pokazują, że obecny status pisarza nie jest tylko szczęśliwym zbiegiem okoliczności. Wyrwanie się ze swojego środowiska i osiągnięcie tak wielkiego sukcesu wydawało się autorowi niemożliwe. Jednak dzięki ogromnej wierze w Boga i postępowaniu według zasady „czterech drzwi” Richard Paul Evans może cieszyć się pełnią szczęścia.

Poradnik Evansa napisany jest prostym i bardzo przystępnym językiem. W „Drzwiach do szczęścia” na próżno czytelnik będzie szukał fachowych stwierdzeń czy naukowej terminologii. Jeśli po lekturze książki Evansa nie zdecydujemy się radykalnie zmienić własnego życia według zasady „czterech drzwi”, to wiele „drobnych” rad, przytaczanych na marginesie głównych, omawianych zagadnień z pewnością pozwoli zrobić pierwsze, nawet te małe kroczki w drodze do szczęścia.

Top 5 książek
Złodziejka książek