Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Dziewiąty Mag

A.R. Reystone

Ocena ( 14 osób )
5.1
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2009-04-24
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-10-12153-0
Liczba stron: 544
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: ankhxxl

Książka należy do serii „Otchłań” wydawnictwa Redhorse. Prócz opublikowanych  „Powrotu orków” , „Odwetu orków” Michaela Peinkofera, „Anubisa” Wolfganga Hohnbeina i omawianej tu pozycji, w jej skład wchodzą także, czekające na swą premierę na rynku polskim: druga część  „Dziewiątego maga”, zatytułowana „Zemsta” oraz „Ritus” Markusa Heitza.
 
Powieść A.R. Reystone rozpoczyna niewinny dialog między dorastającym dzieckiem a jego opiekunem. Marcus, bo tak na imię ma podopieczny marzy, by zostać sławnym oficerem ujeżdżającym smoki. Nagle akcja umieszczona zostaje w sali narad, gdzie elf Zorian wysyła dwunastu śmiałków na tajemniczą i niebezpieczną misję. Następny obraz pochodzi z realiów znanego nam świata. Ariel, lekarka weterynarii, całkowicie pochłonięta zawodowo, zaniedbuje swoją dorastającą córkę Amandę.  Pewnego razu, późnym wieczorem, jadąc na interwencję do jednego ze swych psich pacjentów, zostaje uprowadzona przez trzech krasnoludów. Z opresji ratuje ją tajemniczy czarnoskóry mężczyzna – elf Fabien, strażnik portalu łączącego dwa światy – ludzki, w którym żyje Ariel i alternatywny, pełen tajemniczych i osobliwych istot, elfów, smoków, czarodziejów, trollów, chochlików, faunów, gnomów i driad. Kiedy Fabien, napotyka niezrozumienie ze strony Ariel wysyła do niej mediatora – innego oficera, znanego nam już, Marcusa. Ten wykorzystując naturalne umiejętności telepatyczne lekarki, wtajemnicza ją w kuluary swego świata, opowiadając jej o zagrożeniach, jakie na niego czyhają. Prosi ją, by jako weterynarz, podjęła się opieki nad wymierającą populacją smoków, naturalnych sprzymierzeńców i obrońców uniwersum dziewięciu miast. Protestująca przeciwko tej koncepcji Ariel, szybko zmienia zdanie, poznając przesympatycznego smoka elfa – Croya. Przekraczając granicę światów odmienia też swoje serce, niepostrzeżenie, z wzajemnością, zakochując się w Marcusie…

Powieść A.R. Reystone to nie tylko warto skonstruowana fabuła, pełne pogodnego humoru i szczypty ironii dialogi, ale przede wszystkim niezwykle barwny, ukwiecony mnogością elementów świat, taki, który z całą pewnością przypadnie do gustu miłośnikom fantasy.  Rozczarowanie, jakie może zrodzić się podczas lektury książki dotyczy jedynie tak nagłego, urwanego zakończenia, dalsze losy Ariel i mężnego oficera Marcusa poznać będzie można dopiero w drugiej części, która na półkach księgarnianych zagościć ma w przyszłym roku.

Wielkie uznanie należy się tutaj również wydawcy. Książka odznacza się świetną oprawą graficzną, prócz typowej, dla tego gatunku, nieco baśniowej ilustracji na obwolucie, przedstawiającej główną  bohaterkę dzierżącą kuszę w ręku na tle rojowiska smoków, posiada także tłoczony tytuł i zdobione strony, z motywem oręża wykorzystanego na okładce.
 
Fanów fantasy zapraszam do lektury, ci, co „Dziewiątego maga” mają już za sobą muszą uzbroić się w cierpliwość, czekając na dalszy ciąg przygód bohaterów Reytone.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
NocnyMotyl Linia koment
Przeczytane:2016-12-19, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Twiggy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
IzaaK Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
aniaraven Linia koment
Przeczytane:2014-08-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Kristopher Linia koment
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
break
Okładka - Dziewiąty Mag Śpiąca Królewna
Gabriela Mistral
Okładka - Dziewiąty Mag Czerwony Kapturek
Gabriela Mistral
Okładka - Dziewiąty Mag Atlas miast
Martin Haake
Okładka - Dziewiąty Mag Ale historia... Jadwiga kontra Jagiełło
Grażyna Bąkiewicz
Okładka - Dziewiąty Mag Biały Mustang
Sat-Okh
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów