Będę tobą

Kolejna z zaległości za mną. Nie znałam wcześniej, twórczości Autorki, więc tym bardziej ucieszyłam się na możliwość poznania nieznanej mi dotąd Pisarki. O czym jest ta lektura i jakie są moje wrażenia po jej przeczytaniu? Zapraszam do zapoznania się z moją opinią.

Akcja dzieje się na terenie Santa Barbary i Los Angeles. Dwie siostry bliźniaczki - Ellie i Sam Logan, już od najmłodszych lat były sławnymi aktorkami dziecięcymi. Wtedy też łącząca je więź stopniowo zaczęła się psuć. Wszystko diametralnie się zmieniło, gdy Ellie postanowiła zerwać z karierą aktorską. Ustatkowała się, została stateczną żoną prawnika i wreszcie odżyła. Czuła się wreszcie sobą i odpowiadał jej los, jaki sama sobie wybrała. Sam natomiast postanowiła dalej rozwijać swoją karierę aktorską w Hollywood. Jednak nikt już nie był zainteresowany jedną z bliźniaczek. Dziewczyna popadając w coraz większy marazm, wpadła w uzależnienie od narkotyków i alkoholu. I choć niejednokrotnie próbowała wyjść na prostą, bywając na odwykach, finalnie nigdy ich nie ukończyła. Zawsze kończyło się tak samo - urwany film i wymieszanie wszelkich możliwych używek.

Wszystko diametralnie się zmienia, gdy nagle okazuje się, że Ellie zniknęła. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pozostawia z bliskimi swoją dopiero co adoptowaną dwuletnią córeczkę Charlotte. Splot różnych wydarzeń sprawia, że dziewczynką zaczyna zajmować się Sam, która już od ponad roku jest trzeźwa. Mimo braku kontaktu z siostrą, bliźniaczka ma instynkt, że Ellie nie zniknęła przypadkowo. Gdy podejmuje własne śledztwo, okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą do grupy samopomocowej o nazwie Gen Fem, której przewodzi tajemnicza dr Cindy Medina... . Aby dowiedzieć się, co się stało z Ellie, Sam musi zagrać swoją najtrudniejszą rolę. Musi się wcielić w swoją zaginioną siostrę... I choć wcześniej, robiła to już wielokrotnie, to obecnie stawka jest zdecydowanie większa.... Co odkryje Sam ? Czy uda jej się odnaleźć siostrę? Czy zamiana wyjdzie na jaw? Czy między siostrami może jeszcze zapanować zgoda i uczucie, jakie łączyło je w dzieciństwie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie właśnie podczas czytania.

Zacznę od tego, że ta powieść to połączenie obyczajówki z psychologią oraz z elementami thrillera. Poznajemy tutaj wiele trudnych tematów takich jak : handel komórkami jajowymi, uczestnictwo i przynależenie do sekty czy genetykę i łączące więzi rodzeństwo jednojajowe. Dowiadujemy się, jakie są blaski i cienie życia pod cudze dyktando, a także jak skrywane głęboko w nas pragnienia mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach decyzji... Przyznam się, że czytałam tę książkę z dużym zainteresowaniem i z bardzo dużą uwagą śledziłam losy bohaterek. Zastanawiałam się, gdzie są granice i kiedy tak naprawdę okaże się, że zostały przekroczone... Polubiłam obie siostry i bardzo im obu kibicowałam by na nowo odnalazły siebie nazwazajem. Czy im się to udało? O tym musicie przekonać się sami ;)

Bardzo mi się podobała cała historia, jednak mam jedno ale. Mianowicie jestem rozczarowana finałem. Miałam nadzieję na więcej akcji i zaskoczeń. Tymczasem... się nie doczekałam. A szkoda. Po prostu zabrakło mi trochę emocji w tym zakończeniu i ciężko pogodzić mi się z tym, w jaki sposób Autorka zakończyła tę historię. Jest to jednak moja subiektywna ocena, a Wy po przeczytaniu książki możecie mieć całkowicie inne odczucia ;) Mi po prostu czegoś zabrakło, mimo że cała historia jest świetna. I to jest dla mnie minus, który sprawił że przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ;) Was natomiast serdecznie zachęcam do przeczytania lektury i do podzielenia się własnymi spostrzeżeniami ;)

[Współpraca barterowa z Wydawnictwo AGORA oraz portalem Lubimyczytac.pl

Informacje dodatkowe o Będę tobą:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2022-09-28
Tytuł oryginału: I'll be you
Dodał/a opinię: Natalia Strągowska

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Będę tobą

Kup książkę Będę tobą

Ona była nią, ja byłam mną: ot, dwa odrębne byty. Jednak miejscami nakładałyśmy się na siebie, a dzieląca nas granica stawała się niewyraźna. Lubiłam taki układ. Mogłam być całkiem odrębną, wyjątkową osobą, pozostając jednocześnie częścią n a s. Już nigdy nie musiałam być sama.

Kiedyś stanowiłyśmy jedność. Ja byłam nią, a ona mną. Trwałyśmy zawieszone w macicy naszej matki, a potem nagle rozdzieliłyśmy się na dwa życia - nowe, choć identyczne w każdym szczególe.

Oszustka
Janelle Brown0
Okładka ksiązki - Oszustka

Czy na pewno wiesz, kto Cię obserwuje? Bestsellerowy thriller epoki Instagrama! Nina jest błyskotliwą oszustką. Razem ze swoim chłopakiem Lachlanem...

Nie mam nastroju na miłość
Janelle Brown0
Okładka ksiązki - Nie mam nastroju na miłość

Trzy kobiety z rodziny Millerów, trzy różne historie. Matka i jej dwie córki odnajdują się w środku upalnego lata, gdy każda z nich przeżywa osobistą klęskę...