Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Królik Piotruś. Pierwsze słowa

Beatrix Potter

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2012-05-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-259-0378-7
Liczba stron: 10
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Magdalena Galiczek-Krempa

Odpowiedzialni i rozważni rodzice wiedzą, jak ważne jest zachęcanie swoich pociech do czytania i sięgania po wartościowe książki. Czytanie rozbudza bowiem wyobraźnię i znacznie wzbogaca słownictwo. Jednak korzyści takie czerpać z lektury mogą dopiero nieco starsze, umiejące już czytać dzieci. Co jednak zrobić, by zacząć oswajać z książką już najmłodsze, kilkuletnie brzdące? Z pomocą przychodzi opublikowana nakładem wydawnictwa Wilga piękna, kierowana już do 2-3 latków książka Beatrix Potter Królik Piotruś. Pierwsze słowa.

 

Królik Piotruś. Pierwsze słowa to książka, która liczy sobie zaledwie dziesięć stron. Jednak na tych kilku stronach mały czytelnik znajdzie wszystko, czego mu do świetnej zabawy potrzeba. Wraz z rodzicami na kolejnych stronach pięknej książeczki znajdzie przesuwane obrazki, które odkryją przed maluchem zupełnie nowe słowa. Słowa te podzielone zostały na grupy. W publikacji znalazły się zatem liczby, kolory, zwierzęta, ubrania oraz kilka przydatnych przymiotników (czuła, śpiący, zwinna, słodki). Maluch z Pierwszych słów dowie się między innymi, czym jest „żakiet” oraz jaki dźwięk wydaje kaczka. Oprócz tego, na każdej stronie znajduje się krótka zagadka. Dotyczy ona zwykle ilustracji i wymaga od młodego czytelnika chwili zastanowienia, skupienia oraz - nierzadko - wytężenia wzroku.

 

Słowom towarzyszą, oczywiście, ilustracje. I to nie byle jakie. Autorką rysunków jest sama Beatrix Potter, kojarzona przede wszystkim ze znakomitymi Powiastkami Beatrix Potter. W Pierwszych słowach mały czytelnik po raz pierwszy (jeśli rodzić nie czytał mu wcześniej najbardziej znanej książki autorki) spotka się z królikiem Piotrusiem oraz jego przyjaciółmi. Ilustracje zamieszczone w publikacji są duże, kolorowe, a swoim stylem przypominają rysunki znane ze starych, należących do rodziców, a czasem może i dziadków książek dla dzieci.

 

Królik Piotruś. Pierwsze słowa opublikowane zostały w formacie zbliżonym do kwadratu. Kartki oraz okładka wykonane są z twardej i bardzo grubej tektury, co z pewnością utrudni zniszczenie publikacji przez małego "mola książkowego". Grube strony sprawiają także, że książkę łatwiej się przegląda. Publikacja ta, raz otwarta na danej stronie, sama się nie zamknie, zatem mały czytelnik bez przeszkód będzie mógł bawić się w przesuwanie obrazków i odkrywanie kolejnych słów.

 

Książka Beatrix Potter to znakomity prezent i niezbędna lektura dla najmłodszych, dopiero uczących się mówić dzieci. Pierwsze słowa sprawią, że maluch rozpocznie swoją przygodę z książką w naprawdę ciekawy i niebanalny sposób, a zapamiętane przez niego dzięki publikacji wyrazy z pewnością ucieszą rodziców.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów