Recenzja książki: Muminki Wspaniała książka z naklejkami

Recenzuje: Justyna Gul

Muminki się cieszą i naklejają

„Muminki się cieszą …” - aż chce się zaśpiewać niekiedy tę radosną piosenkę, zapowiadającą popularną dobranockę. O tym, że dzieci lubią Muminki, a Muminki lubią dzieci wiadomo nie od dziś, a kiedy przychodzi godzina 19:00, otwierają się podwoje fascynującego świata tych małych, białych istotek.

Tym razem mamy niepowtarzalną okazję, aby wkroczyć ramię w ramię z Muminkami i ich przyjaciółmi do krainy wiedzy, a naszym paszportem będzie kolorowa i arcyciekawa książeczka „Muminki. Wspaniała książka z naklejkami”. To pozycja łącząca naukę z zabawą, rozwijająca ciekawość, spostrzegawczość i zdolności manualne dziecka.

Już sam fakt, iż książka powinna zostać przypisana do konkretnego dziecka (może ono wpisać swoje imię) budzi potrzebę opieki nad nią i przywiązania. Z tą edukacyjną przepustką wkroczenie do Doliny Muminków będzie banalnie proste, choć dalsza droga usiana jest wyzwaniami. Niesforny Muminek jak zwykle wymknął się spod kurateli Mamusi Muminka i Tatusia Muminka i zadaniem dziecka jest odnaleźć go na kartach książki. Przy okazji poszukiwań będzie szansa, by napić się soku jabłkowego i pomóc Pannie Migotce w pakowaniu kosza piknikowego (a kto wie, może nagrodą będzie uczestnictwo w tym pikniku?). Wraz z przyjaciółmi Muminka: Ryjkiem, Włóczykijem i Małą Mi będzie też szansa pozować do wspólnego zdjęcia, a podczas wyprawy na plażę - wyśledzić tajemniczego osobnika unoszącego się na wodzie.

Jako, że Muminki uwielbiają pluskać się wśród fal i urządzać pikniki na plaży, będzie szansa na dobrą zabawę i smaczne kiełbaski. Wieczorem zaś na towarzystwo oczekuje Włóczykij, który niekoniecznie łowi tylko ryby.

Najbardziej odpowiedzialne zadanie, jakie stoi przed małym bohaterem, to skompletowanie zdjęć zatrzymujących w kadrze najwspanialsze chwile dnia Muminka – tu przydadzą się naklejki dołączone do książki i para sprawnych rączek dziecka. A zanim wszyscy pójdą strudzeni spać, trzeba jeszcze uzupełnić wspomnienia Panny Migotki i Muminka, wykańczając sielski obrazek. Później można już przyłożyć głowę do poduszki i śnić o wyprawie do Doliny Muminków, wspominając zadania i ich wykonywanie, zakończone sukcesem.

„Muminki. Wspaniała książka z naklejkami” to coś więcej niż zabawna opowieść o bohaterach z dobranocki. To wspaniała przygoda z edukacją. Książka rozbudza kreatywność, poczucie estetyki i zdolność do logicznego myślenia, wciągając jednocześnie w świat Muminków tak głęboko, że dziecko uczy się niemal niedostrzegalnie, choć efektywnie. Kolorowa kraina kusi nie tylko dzieci, ale i… rodziców. STOP! Książka jest własnością Twojego syna/Twojej córki (właściwe podkreślić)  i nie możesz wędrować z Muminkami. No, chyba, że dostaniesz zaproszenie od osoby, do której „Muminki. Wspaniała książka z naklejkami” należy.

Kup książkę Muminki Wspaniała książka z naklejkami

Zobacz opinie o książce Muminki Wspaniała książka z naklejkami
Elbląg plan miasta
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Elbląg plan miasta

Turystyczna mapa okolic 1 : 300 000Kanał Elbląski - 4 schematyŻegluga Ostródzko-Elbląska...

Baśnie braci Grimm
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Baśnie braci Grimm

Bracia Grimm znani są przede wszystkim jako niestrudzeni zbieracze baśni. Z ich zbioru baśni ludowych pochodzą najbardziej znane i najpiękniejsze historie...