Limfa. Źródło energii i zdrowia

"Limfa. Źródło energii i zdrowia" to poradnik, który napisała Lisa  Levitt Gainsley, a każdy z nas powinien przeczytać.
Nie ukrywam, że sama niezbyt często sięgam po poradniki, niemniej jednak ten został napisany w sposób przejrzysty i zrozumiały dla każdego.
Limfa i cały układ limfatyczny jak się okazuje jest w naszym życiu niezwykle ważny, choć przez ludzi zdecydowanie niedoceniany i zapomniany. Odpowiada on za nasze zdrowie, samopoczucie i odczucia. Jest odpowiedzialny za usuwanie nagromadzonych w organiźmie toksyn, które mogą być przyczyną wielu schorzeń, zaburzeń, czy złego samopoczucia.
Autorka w bardzo przyjemny sposób zapoznaje nas z budową i działaniem układu limfatycznego. Wprowadza nas w jego świat i uświadamia za co jest odpowiedzialny i co możemy zrobić, aby działał lepiej. Jestem pewna, że wiele osób, bo sama również się do nich zaliczałam przed sięgnięciem po ten tytuł, nie zdają sobie sprawy z wagi układu limfatycznego i tego jak wielką rolę odgrywa on w naszym organizmie. Autorka dokładnie nam go przedstawia, począwszy od organów, które wchodzą w jego skład poprzez dokładniejsze funkcjonowanie.
Po przeczytaniu książki jesteśmy zdecydowanie lepiej poinformowani, ale także mamy możliwość samemu zadbać o nasz układ limfatyczny, autorka bowiem w bardzo klarowny sposób przygotowała i przedstawiła możliwości samodzielnego wykonania masażu limfatycznego. Instrukcje rozpisane są na poszczególne partie ciała z dokładnym instruktażem od czego należy zacząć, w jakich miejscach wykonywać masaż, ale również z jakim natężeniem. Autorka informuje również kiedy takie zabiegi nie są zalecane, a kiedy wręcz wskazane. Dlatego w bardzo łatwy sposób możemy sami zacząć dbać o swój układ limfatyczny po przeczytaniu tego poradnika. Autorka przedstawia również inne ważne dla układu limfatycznego kwestie, jak dieta i produkty, które należy spożywać w zwiększonych ilościach, a które najlepiej wyeliminować z diety. Zwraca również uwagę na to jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia i jak wielki ma wpływ na układ limfatyczny.
Jest to świetnie i bardzo przyjemnie napisany poradnik, który naprawdę warto przeczytać. Porady w nim zawarte mogą zainteresować każdego, a ich wprowadzenie w życie może usprawnić działanie naszego organizmu. Zdecydowanie polecam!!

Informacje dodatkowe o Limfa. Źródło energii i zdrowia:

Wydawnictwo: Muza