Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Zasypianki dla dzieci. Dobranoc, skarbie

praca zbiorowa

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-10-25
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-426-8
Liczba stron: 48
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Czynnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania i przebiegu procesów psychicznych jest sen. Ponieważ w czasie całego swojego życia człowiek przesypia około dwudziestu lat, ważne jest, by ten proces regeneracji organizmu przebiegał bez zakłóceń. O najmłodszych zadbała pełna dobroci i mądrości Wróżka Snu, dzięki której nasi milusińscy z pewnością pozbędą się wszelkich kłopotów z zasypianiem.


W wydanej przez Jedność książeczce Dobranoc, Skarbie znalazło się sześć najmilszych dla ucha zasypianek. Każda z nich bez wątpienia sprawi, że udziałem śpiących dzieci staną się tylko i wyłącznie piękne sny. Za sprawą bohaterów bajeczek słuchające dziecko wyobraźnią zawędruje do olbrzymiego pałacu księcia Tongaj; pochyli się nisko, by po cichutku wejść do maleńkiej norki kochającej rodziny świstaków, zacznie współczuć nieustannie przeskakującym przez płotki baranom; wraz z trzęsącym się duszkiem stanie pod wielkim, starym dębem; poczuje magiczną moc delikatnych całusów Mariusza, a także pomoże w poszukiwaniach usypiającego piasku.


Wszystkie zasypianki zostały napisane prostym językiem, który bez wątpienia przypadnie do gustu dzieciom. Wprawdzie bajeczki nie należą do najbardziej znanych i powtarzanych z pokolenia na pokolenie, jednak ich prostota oraz sympatyczni bohaterowie wywołują pozytywne emocje oraz chęć powracania do lektury każdego wieczoru. Czegóż bowiem trzeba więcej dziecku, które spojrzy w palącą się żaróweczkę na brzuszku robaczka świętojańskiego, bez pomyłki wypowie antykoszmarowe zaklęcie, razem z elfem złoży nocną wizytę przyjaciołom, a z myszkami wybuduje zamek z piasku, odnajdzie zagubionego Dodokalego i wreszcie – na koniec – zaśnie, licząc swoje ukochane baranki?


Piękna książeczka Dobranoc, Skarbie przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Oprócz tekstu pisanego, wzbogaconego kolorowymi i zabawnymi ilustracjami, do lektury została dołączona płyta CD (zamocowana w sposób uniemożliwiający jej wypadnięcie lub zniszczenie). Na płycie znalazły się wszystkie zasypianki w doskonałej aktorskiej interpretacji Pawła Sanakiewicza. Całość uzupełniono łatwo (i już na stałe) wpadającymi w ucho śpiewanymi kołysankami. Z zaproponowanej pozycji skorzystają również nauczyciele najmłodszych grup przedszkolnych, którzy na co dzień towarzyszą leżakującym maluchom.


Książeczka jest warta uwagi. Skutek bez wątpienia będzie zadowalający, bowiem gdy tylko słuchające dziecko poczuje się śpiące, to znak, że dobra Wróżka Snu doskonale spełniła swoje przeznaczenie.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Zasypianki dla dzieci. Dobranoc, skarbie Pieski. Naklejki Iskierki
Dorota Skwark
Okładka - Zasypianki dla dzieci. Dobranoc, skarbie Bóg, królewna i księżniczki
ks. Marek Dziewiecki
Okładka - Zasypianki dla dzieci. Dobranoc, skarbie Moja Biblia kropka do kropki. Boże Narodzenie
Christina Goodings
Okładka - Zasypianki dla dzieci. Dobranoc, skarbie Jezus nam się narodził
Sophie Piper, Anne Yvonne Gilbert
Okładka - Zasypianki dla dzieci. Dobranoc, skarbie Jezus malusieńki. Opowieść o Bożym Narodzeniu
Julia Stone, Dubravka Kolanovic
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów