Recenzja książki: Balsam dla duszy zakochanej

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Miłość to uczucia, stany i postawy, dzięki którym człowiek uzewnętrznia swoje najgłębsze pragnienia. Słowa i spojrzenia, kierowane pod adresem innych, odzwierciedlają to, co winno być przez nich dostrzeżone i odpowiednio zrozumiane. Książka Balsam dla duszy zakochanej jest jedną z wielu w serii, z powodzeniem publikowanej przez Dom Wydawniczy Rebis. Wszystkie historie w niej zawarte są prawdziwe. Szczere wyznania kobiet i mężczyzn pokazują, że miłość wciąż jest aktualna, nigdy nie przemija i niezmiennie znajduje się w sferze westchnień ludzi młodszych i starszych.

Marząc o znalezieniu swojej „drugiej połówki”, człowiek nie ustaje w poszukiwaniach. Wnikliwie analizuje słowa i działania tego, kogo obdarzył zaufaniem. Sam również stara się sprostać pokładanym w sobie wymogom i nadziejom. Osiągnięcie zamierzonego celu nie oznacza jednak końca wysiłków i czujności. Nadal trzeba odnawiać więzy zaufania i bliskości. Konieczna jest również nieustanna troska o właściwe rozumienie wzajemnych relacji w związku. Pełne odpowiedzialności codzienne działania pomogą odkrywać miłość i cieszyć się nią wciąż na nowo.

Treścią zaprezentowanych historii stały się wydarzenia zwykłej, szarej codzienności. Wspólnie przeżywana radość, odczuwana w głębi serca niepewność, piętrzące się przeszkody, z którymi bezwzględnie trzeba się zmierzyć, a także troska o teraźniejszość i przyszłość dzieci – wszystko to sprawia, że dla miłości człowiek gotów jest zrobić bardzo wiele. Ważne jest również to, że trwanie w związku z drugim człowiekiem uczy odpowiedzialności, troskliwości, współczucia, tolerancji, wybaczania, a także rezygnacji z własnych korzyści na rzecz drugiej osoby. Nacisk położony na konieczność zaangażowania każdej ze stron sprzyja osiągnięciu zaplanowanego celu.

Książka napisana jest w sposób ciekawy. Zaliczana jest do tych, które czyta się jednym tchem. Dodatkowym efektem estetycznym są zamieszczone na każdej stronie niewielkie grafiki, tematycznie związane z publikowaną treścią. Do głębokich refleksji pobudzają dopasowane do całości aforyzmy.

Autorzy zadedykowali zebrane przez siebie opowieści każdemu bez wyjątku. Prawo do nich mają zarówno ci, którzy aktualnie trwają w stanie zakochania, jak również wszyscy inni, dla których to piękne uczucie ma zasadnicze znaczenie. Bez względu na aktualny stan swojego serca, czytelnik znajdzie w lekturze sposób na uatrakcyjnienie codzienności, dzięki czemu wspólne życie z drugą osobą stanie się mniej konfliktowym i przeżywanym głębiej.

Kup książkę Balsam dla duszy zakochanej

Zobacz opinie o książce Balsam dla duszy zakochanej
Balsam dla duszy zakochanej
Jack Canfield, Mark Victor Hansen
Balsam dla duszy nauczyciela
Jack Canfield, Mark Victor Hansen0
Okładka ksiązki - Balsam dla duszy nauczyciela

Zbiór opowieści, które trafią do serca każdego pedagoga\r\n\r\nJack Canfield i Mark Victor Hansen, autorzy serii Balsam dla duszy, prezentują tym razem...

Balsam dla duszy w żałobie
Jack Canfield, Mark Victor Hansen0
Okładka ksiązki - Balsam dla duszy w żałobie

Każdy radzi sobie z żałobą na swój sposób i potrzebuje na to mniej lub więcej czasu. Dobre rady i wsparcie mogą ułatwić powrót do normalnego życia. "Balsam...