Recenzja książki: Gdzie idziemy?

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Czy spacer w chłodny i pochmurny dzień może być ciekawy i pełen przygód? Czy podczas krótkiej wycieczki można zobaczyć niesamowite rzeczy i naprawdę miło spędzić czas? Anna-Clara Tidholm w swojej niewielkiej, kierowanej do najmłodszych czytelników książeczce Gdzie idziemy? udowadnia, że każde wyjście z domu to możliwość przeżycia zdumiewających i niecodziennych przygód.

Przed wyjściem z domu, zwłaszcza w dzień, gdy aura raczej nie sprzyja, warto pamiętać o założeniu ciepłych ubrań i kaloszy. Potem zarówno cel wyprawy, jak i cuda, jakie napotkamy na swojej drodze, zależą już tylko od możliwości naszej wyobraźni. Droga wiodąca do celu może być kręta, wąska, szeroka, może prowadzić z górki lub pod górę. Może być pełna tajemniczych zakrętów, ale może także być całkiem prosta. Co znajduje się za zakrętem? A co czyha za wzniesieniem? Zjawisk, jakie czekają na małego odkrywcę, nie sposób wymienić czy opisać. Można ich doświadczyć jedynie na pełnym przygód spacerze.

Gdzie idziemy? to jednak nie tylko niezwykla opowiastka o walorach i zaletach długich spacerów. To książeczka, którą warto i którą powinno wziąć ze sobą każde dziecko, wybierające się nawet na krótką przechadzkę. Dzięki kartonowym stronom, pokrytym chroniącą przed zabrudzeniami folią, książeczka może na stałe zagościć w podręcznym bagażu, przymocowanym do spacerowego wózeczka. Podczas takiej przechadzki maluch, trzymając w rękach kolorową książeczkę, nigdy nie będzie się nudził. A podczas postojów, czy to siedząc w wózku, czy wraz z mamą na parkowej ławce, może przeglądać kolorowe obrazki i słuchać krótkiej opowieści, przedstawionej na kartach książeczki.

Książka Anny-Clary Tidholm kierowana jest do najmłodszych, nie potrafiących jeszcze czytać dzieci. To publikacja, która w równej mierze stać się może narzędziem edukacyjnym i znakomitą, wartościową zabawką. Wspólna lektura rodzica wraz z dzieckiem, pokazywanie i tłumaczenia obrazków, prośba o wskazywanie konkretnych postaci czy przedmiotów, a także doskonały pretekst do rozpoczęcia nauki liczenia (na stronach książki znajdują się często rysunki przedmiotów czy zwierząt w liczbie mnogiej: cztery psy, trzy samochody, sześć kaczek) to znakomity sposób na naukę przez zabawę.

Gdzie idziemy? to jedna z pierwszych książeczek, jakie powinny znaleźć się w biblioteczce każdego malucha. Kolorowe, niezwykle proste rysunki rozwijają wyobraźnię i skłaniają dziecko do wykonywania własnych ilustracji. Prosty, zamieszczony w publikacji tekst może być przez rodzica dowolnie rozwijany czy modyfikowany - tak, by każdego dnia kształtować i uczyć malucha nowych rzeczy. Dodatkowo Gdzie idziemy? to gwarancja niezapomnianych i pełnych przygód fascynujących spacerów, na które dzieci czekać będą z wytęsknieniem.

Kup książkę Gdzie idziemy?

Zobacz opinie o książce Gdzie idziemy?
Gdzie idziemy?
Anna-Clara Tidholm
Jest tam kto?
Anna-Clara Tidholm 0
Okładka ksiązki - Jest tam kto?

Co kryje się za białymi, niebieskimi i żółtymi drzwiami? Aby się przekonać, trzeba koniecznie w nie zapukać! Puk, puk, puk! Jest tam kto? Rytmicznie powtarzające...

Wymyśl coś!
Anna-Clara Tidholm0
Okładka ksiązki - Wymyśl coś!

Szare niebo, pada deszcz. Nudzę się! Wymyśl coś! Lalko, misiu, piesku, małpko! W co się bawić? W rytmicznie powtarzających się obrazach i słowach...