Recenzja książki: Kto pokocha Psotkę?

Recenzuje: Sabinka

Holly Webb wywarła na nas - na mnie i moim synku - pozytywne wrażenia, dlatego postanowiliśmy przeczytać inne opowiadania. Po książeczce "Mgiełka, porzucona kotka", która okazała się być idealna dla chłopca, który kocha koty, z ogromną przyjemnością przeczytaliśmy "Kto pokocha Psotkę?"

Książka okazała się wywoływać wiele emocji, była też niezwykle pouczająca. Poznaliśmy losy małej Mai, która wraz z rodzicami przeprowadziła się do innego miasteczka. Zostawiła w związku z tym swoich przyjaciół, szkołę i wszystko, co znała. To dla niej bardzo trudny czas, nie potrafi zadomowić się w nowym domu, szkole, ciężko się jej zaprzyjaźnić z nowymi osobami, gdyż jest nieśmiała. Z dnia na dzień, dziewczynka staje się smutniejsza, cichsza i zamknięta w sobie. Rodzice postanawiają Mai zrobić niespodziankę, kupując jej małą koteczkę syjamską. Niestety dziewczynka, choć od zawsze pragnęła kotka, odbiera ten prezent nieco inaczej. Postanawia ignorować zwierzaczka. Jednak gdy nikt nie widzi.... Czy dziewczynka poczuje się szczęśliwa i kochana w nowym miejscu? Czy pokocha Psotkę? Musicie zajrzeć do opowieści Holly Webb.

Okładka książki jest niezwykle smutna, a jednocześnie zachęca do tego, by poznać historię tytułowej koteczki. Jest piękna, ale jej oczy wyrażają ogromny smutek. Na szczęście autorka przewidziała szczęśliwe zakończenie, na które nie tylko ja czekałam, ale także mój synek. Trudno mu było zrozumieć postępowanie dziewczynki, która odrzuciła Psotkę, nie mógł pojąć, jak taki ładny, tulący i łaszący się zwierzaczek nie wzbudza w Mai żadnych emocji. Choć dziewczynka je odczuwała, mocno się z tym ukrywała.,

Autorka rewelacyjnie ukazała uczucia dziewczynki w stosunku do kotki, ale także punkt widzenia Psotki, która dosyć, że znalazła się w nowym domku, daleko od mamy i rodzeństwa, była najpierw zabawiana, by za chwilkę zostać odrzuconą. Dwie małe pokrewne dusze okazały się być w podobnej sytuacji.

Myślę, że Holly Webb idealnie uchwyciła emocje i uczucia, oraz miłość,  jaka potrafi się wytworzyć między dzieckiem, a maleńkim stworzonkiem, które samo jeszcze jest oseskiem. Jestem naocznym świadkiem takiej miłości, myślę, że autorka też była pisząc tą książeczkę, bo rewelacyjnie to wyraziła. Miłośnicy kotów, ci mali i duzi, powinni koniecznie zapoznać się z książką "Kto pokocha Psotkę?". Uważam też, że dla dzieci w każdym wieku będzie to niezwykle udana i pouczająca lektura o tym, jak dbać i szanować zwierzęta, by one szanowały i kochały nas. Polecam gorąco!

Kup książkę Kto pokocha Psotkę?

Zobacz opinie o książce Kto pokocha Psotkę?
Autor
Emilka Piórko i tajemnicze lustro
Holly Webb0
Okładka ksiązki - Emilka Piórko i tajemnicze lustro

Emilka Piórko jest dziesięciolatką, która właśnie odkryła, że w dzieciństwie została adoptowana przez rodzinę wróżek. Tymczasem ma...

Zaopiekuj się mną. Perełka, wyjątkowa kotka
Holly Webb0
Okładka ksiązki - Zaopiekuj się mną. Perełka, wyjątkowa kotka

Frania zawsze marzyła o kotku, ale mieszka przy bardzo ruchliwej ulicy i zwierzątko musiałoby spędzać cały czas w domu. Dziewczynka dowiaduje się, że pobliskie...

Wiem, że jest ci ciężko, skarbie. Ale obiecuję, że będzie lepiej. Musimy po prostu robić dużo fajnych rzeczy, żeby cię rozweselić.

Niespodziankę! Przez krótką chwilę serce mocniej jej zabiło. A jednak wrócą do domu!