Recenzja książki: Life coaching. Jak porzucić złe nawyki i zacząć nowe, lepsze życie

Recenzuje: Justyna Gul

Restaurowanie swojego życia

Coaching jako metoda doskonalenia siebie i osiągania celów staje się niezwykle popularny, co potwierdzają nie tylko liczne artykuły na ten temat, książki czy programy telewizyjne, ale i kierunki studiów wpuszczające na rynek pracy osoby zainteresowane pomaganiem tym, którzy z pewnych powodów nie mogą znaleźć w sobie dość siły i odwagi, by realizować marzenia. Niewątpliwą zaletą coachingu jest jego efektywność oraz to, że pozwala on uzyskać założone cele w stosunkowo krótkim czasie.

Coaching przyciąga najczęściej osoby mające umysł otwarty na nowe możliwości, a także pragnące pewnych zmian w swoim życiu. Jeśli zatem masz w życiu cel bądź marzenie i, mimo starań, nie przybliżasz się do jego spełnienia, męczysz się w pracy, chcesz zadbać o wszystkie aspekty swojego życia, ale nie wiesz, jak, książka Anny Sasin Life coaching. Jak porzucić złe nawyki i zacząć nowe, lepsze życie jest właśnie dla Ciebie. Autorka jest certyfikowanym trenerem, coachem i psychologiem, była także jurorem programu „Chcę być piękna”. Teraz za pośrednictwem poradnika może pomóc przełamać rutynę dnia codziennego i skończyć z marnowaniem życia. Kluczem do tej zmiany nie jest jednak samo przeczytanie książki Sasin, ale szukanie alternatywnych (i kreatywnych) sposobów podchodzenia do problemów i własnych ograniczeń za pomocą zawartych w niej ćwiczeń.

Autorka, posługując się rozmaitymi opowieściami, a także ćwiczeniami i istotnymi informacjami, pokazuje, że można żyć lepiej i świadomie budować swoje życie osobiste oraz karierę zawodową. W poszczególnych rozdziałach odpowiemy na pytania, co jest dla nas ważne? Czy doceniamy to, co mamy? Jak przetrwać w pracy? Prowokacyjny tytuł rozdziału czwartego: Czy równowaga to brak nadwagi? skłoni nas do refleksji na temat niskiej samooceny i coachingu zdrowia, zaś w kolejnym rozdziale zastanowimy się, w jakie stereotypy jesteśmy uwikłani. Postaramy się też rozpocząć pracę nad wykorzenieniem przekonań, które determinują ludzkie postawy, kreując najczęściej nieprawdziwe sądy.

Sasin skupia się też na związkach i rolach, jakie w nich odgrywamy, a także na manipulacji, która przeradza się niekiedy w szantaż emocjonalny. Kluczową kwestią jest jednak odpowiedź na pytanie: jak pozbyć się bagażu starych nawyków, skoro każda zmiana budzi w nas naturalny lęk i niechęć. Autorka ma jedną receptę: zastosowanie filozofii kazein, czyli sztuki stawiania małych kroków. Życie w zgodzie z tą metodą oznacza nieustanne doskonalenie, a dzięki takiemu podejściu można osiągnąć każdy cel i spełnić każde marzenie.

Niezależnie od tego, czy mamy w planach schudnąć, zmienić pracę, zwiększyć dochody, kupić mieszkanie, czy nauczyć się angielskiego, to dzięki kolejnym małym krokom przebędziemy całą drogę do realizacji postawionego przed sobą wyzwania. Dodatkowym atutem tej metody jest to, że nie wzbudza ona lęku przed zmianą z uwagi na stopniowe oswajanie się z samym procesem zmiany, a wręcz jest w stanie wprawić nas w doskonały humor.

Zatem krok po kroku. Niech pierwszym z nich będzie przeczytanie książki Life coaching Anny Sasin, kolejnym  - wykonanie ćwiczeń pozwalających określić nasze priorytety i życiowe cele. Kiedy już rozbudzisz w sobie motywację do działania, kolejne kamienie milowe na trasie będą wywoływały nie obawę, ale głębokie poczucie satysfakcji. Zatem: just do it!. Dzięki energii potrzebnej do dokonywania zmian, osiągniesz to, o czym od tej pory tylko marzyłeś. Cokolwiek by to nie było, wystarczy tylko podjąć działania ukierunkowane na realizację celu.

Kup książkę Life coaching. Jak porzucić złe nawyki i zacząć nowe, lepsze życie

Zobacz opinie o książce Life coaching. Jak porzucić złe nawyki i zacząć nowe, lepsze życie
Autor
Pracuj z głową! Spraw, by Twoja praca stała się łatwa, lekka i przyjemna
Anna Sasin0
Okładka ksiązki - Pracuj z głową! Spraw, by Twoja praca stała się łatwa, lekka i przyjemna

Stres i motywacja, czyli jak zachować zdrowy dystans do siebie i swojej pracy Brak czasu i komunikacji, czyli co najbardziej ogranicza rozwój pracownika ...

Seks to zdrowie, czyli jak zbudować trwały i ekscytujący związek
Anna Sasin0
Okładka ksiązki - Seks to zdrowie, czyli jak zbudować trwały i ekscytujący związek

Radość z seksu każdego dnia! Naga prawda o seksie, czyli najważniejsze obszary zdrowej relacji Równowaga w świetnym związku, czyli jak nie dać się zmanipulować Żyli...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis