Recenzja książki: Magiczny domek na drzewie. Dinozaury przed zmrokiem

Recenzuje: Damian Kopeć

Nauka poprzez zabawę: w dolinie dinozaurów

To ładnie wydana i ciekawie zilustrowana książeczka dla dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej. Jedna z wielu z serii Magiczny domek na drzewie. Cel tego cyklu jest prosty: edukacja w niemęczącej, atrakcyjnej dla dziecka formie. Zachęta do czytania, do poznawania i nauki. Poprzez zabawę do wiedzy.

Ania i Jacek, rodzeństwo w wieku siedmiu i dziewięciu lat, mieszka w niewielkim Żabim Potoku, koło lasu. On jest starszy, bardziej zrównoważony i poważniejszy. Uwielbia książki i popularnonaukowe opracowania dla dzieci. Ona lubi się bawić. Jest pełna fantazji i energii, bez zastanowienia rzuca się w wir przygód. Dzieci dobrze uzupełniają się nawzajem, tworząc -mimo różnic charakteru - całkiem zgraną paczkę przyjaciół.

Pewnego dnia nasi bohaterowie w pobliskim lesie odkrywają tajemniczy domek na drzewie. A w domku, do którego prowadzi długa drabinka linowa, znajdują mnóstwo intrygujących książek. Z wielu spośród nich wystają zakładki, które aż się proszą, żeby tam zaglądnąć. Mimo lekkich oporów, dzieci przeglądają porozrzucane tomy. Przypadkowo wypowiedziane przez Jacka życzenie nad jednym z nich sprawia, że dzieci nagle przenoszą się w inny świat. Odbywają niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni.

Jak możemy się domyślić po tytule książki, tym razem dzieci trafiają do świata dinozaurów. Przeżywają dramatyczne spotkania z pteranodonem, triceratopsem, anatozaurami i tyranozaurem. Mamy tu przygodę, mamy informacje o prehistorycznych gadach i ich zwyczajach. Tekst jest dostosowany do wieku małych czytelników. Opowieść uzupełnia rozdział "Pytania i odpowiedzi", z którego można dowiedzieć się trochę ciekawych rzeczy o dinozaurach, czasach, w których żyły i badaczach, którzy się nimi zajmują obecnie. A wszystko to konkretnie, zrozumiale, przystępnie.

Magiczny domek na drzewie to furtka do poznawania świata i jego historii. Do fascynującej podróży w czasie. Powinna spodobać się wszystkim ciekawym świata dzieciom. Dużą zaletą książek z tej serii jest solidny sposób ich wydania. Twarda, kolorowa okładka wprost zachęca, aby zerknąć do środka. Pozycje doskonale nadają się do dziecięcych bibliotek.

Kup książkę Magiczny domek na drzewie. Dinozaury przed zmrokiem

Zobacz opinie o książce Magiczny domek na drzewie. Dinozaury przed zmrokiem
Magiczny domek na drzewie. Nurkowanie z delfinami
Mary Pope Osborne0
Okładka ksiązki - Magiczny domek na drzewie. Nurkowanie z delfinami

Numer jeden listy bestsellerów „New York Timesa” – „Magiczny domek na drzewie” to przygodowo-edukacyjna seria dla...

Bizony z Wielkich Równin t. 18
Mary Pope Osborne0
Okładka ksiązki - Bizony z Wielkich Równin t. 18

"Cześć, bizony!" To właśnie powiedzieli Jacek i Ania, kiedy wraz z zaklętym psem Miśkiem znaleźli się na Wielkich Równinach. Cofnęli się w czasie...