Recenzja książki: Przyjdzie pogoda na miłość

Recenzuje: Patryk Obarski

Czy każdy z nas zasługuje na drugą szansę? I czym tak naprawdę jest miłość? Na te pytania w swojej najnowszej książce Przyjdzie pogoda na miłość stara się odpowiedzieć Wioletta Piasecka

W nowej powieści poznajemy losy trójki przyjaciółek – Joanny, Magdy oraz Zuzanny, które znajdują się na życiowym zakręcie. Joanna od lat tworzyła wspaniały związek z Markiem. Niestety, jego pozycja społeczna – dziedzica rodzinnej fortuny – doprowadza do rozstania, a Joanna zdruzgotana jest kłamstwami, jakimi karmiła ją osoba, której naprawdę ufała.

Zuzanna pragnie spełnić swoje marzenia o sławie i popularności. Niebawem mają one szansę się ziścić, bowiem młoda kobieta dostaje angaż w agencji modelek. Szybko zostaje także zauważona przez pewnego klienta. Zuza przekonuje się jednak, że prawdziwy show-biz znacznie różni się od tego prezentowanego w kolorowych magazynach.

Z kolei życie Magdy całkowicie zmienia się, kiedy w jej małżeństwie z Karolem pojawia się… ktoś trzeci. Kobieta dowiaduje się, że niebawem będzie mieć dziecko. Po początkowych entuzjastycznie przyjętych nowinach przyszła matka zaczyna jednak zmagać się z coraz większymi problemami.

Każda z przyjaciółek musi na nowo ułożyć sobie życie i poradzić z przeciwnościami, pojawiającymi się na drodze do szczęścia. Jednak czy po wszystkim, co zgotował dla nich los, będą w stanie zaufać i pokochać?

Przyjdzie pogoda na miłość to pełna emocji historia, która spodoba się nie tylko miłośnikom powieści obyczajowych. To opowieść o kobietach, które poszukują prawdy i szczerości pośród wszechobecnego zakłamania.

Wioletta Piasecka w swojej najnowszej książce zaskakuje swoich dotychczasowych czytelników nie tylko tematyką, ale przede wszystkim – gatunkiem. Znana do tej pory z prozy dziecięcej pisarka zdecydowała się na napisanie powieści dla dorosłych czytelników. Za sprawą swojej nowej książki udowadnia jednak, że zna życie od podszewki.

W powieści Przyjdzie pogoda na miłość Wioletta Piasecka za pomocą trzech bohaterek mówi o najważniejszych wartościach w życiu człowieka. W lekkim, czasem humorystycznym tonie, przedstawia życiowe prawdy, które teoretycznie każdy z nas zna, jednak o których coraz częściej zapominamy. Wioletta Piasecka nie moralizuje, jednak proponuje konkretne ścieżki czy kierunki. To od nas zależy, czy z jej wskazówek skorzystamy.

Przyjdzie pogoda na miłość to książka – właśnie – głównie o miłości. Jednak nie tylko. To – moim zdaniem – przede wszystkim książka o szacunku do siebie i do innych. To także przestroga przed tym, by nie bawić się cudzymi uczuciami oraz cieszyć się z dobra, które nas otacza.

Za sprawą losów bohaterek o poharatanych sercach autorka pokazuje także, jak niezwykle istotne jest zaufanie i jak wiele trzeba, by je zbudować. Mówiąc o miłości, Piasecka nie daje łatwych odpowiedzi czy prostych definicji. Zamiast tego pozwala towarzyszyć bohaterkom zarówno w tych dobrych, jak i złych chwilach.

Największym atutem opowieści Wioletty Piaseckiej jest jednak szczerość. Pisarka nie korzysta ze sztampowych wzorców, wedle których bohaterka szukająca szczęścia odnaleźć może je jedynie w ramionach mężczyzny na prowincji. Zamiast tego pokazuje młode, silne kobiety, które pogubiły się na swojej życiowej drodze. Siła ich przyjaźni daje jednak szansę na wyjście nawet z największych opresji.

Z drugiej strony autorka pozostawia czytelników ze swoistą refleksją, czy zawsze to, o co zacięcie walczymy, ma tak naprawdę sens? Może czasem warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad tym, co w istocie w naszym życiu jest ważne?

Książkę Przyjdzie pogoda na miłość z całą pewnością warto przeczytać.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Przyjdzie pogoda na miłość

Zobacz opinie o książce Przyjdzie pogoda na miłość
Sny pachnące igliwiem
Wioletta Piasecka0
Okładka ksiązki - Sny pachnące igliwiem

Pełna ciepła, wzruszeń i dobrych emocji zimowa opowieść o rodzinie, która zrobi wszystko by być szczęśliwą! Młoda mężatka - Lena - pragnąc spełnić wolę...

Sześć życzeń Natalki
Wioletta Piasecka0
Okładka ksiązki - Sześć życzeń Natalki

Nad samym morzem stały dwa domy. Stały dość blisko siebie. W obu domach mieszkały dziewczynki. Miały po siedem lat. Natalia, mieszkanka jednego domu, była...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis