Recenzja książki: Wszystko będzie dobrze. Myśli na każdy dzień

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Obecność Pana Boga w świecie przynosi tylko i wyłącznie pozytywne skutki. Dla człowieka wierzącego jest to fakt niezaprzeczalny, bowiem nie da się przejść obojętnie obok jawiącego się naszym oczom piękna przyrody, nieogarnionych głębokości ludzkich uczuć oraz spotykanych na każdym kroku przejawów życzliwości. Nawet w chwilach niepewności i smutku nie należy tracić nadziei na pokonanie przeciwności losu oraz pomyślne rozwiązanie najtrudniejszych nawet problemów. Książka Wszystko będzie dobrze jest zbiorem myśli na każdy dzień, poprzez które autorzy ukazują Bożą miłość i nieustanną obecność.

Poszczególne rozważania zostały przyporządkowane kolejnym dniom całego roku. Nie ma więc wątpliwości, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Wśród cytowanych autorów znaleźli się ludzie doskonale znani i lubiani. Czytelnik ma okazję poznać przemyślenia świętych: Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Faustyny Kowalskiej i Urszuli Ledóchowskiej; błogosławionego Jana Pawła II; księży: Jana Twardowskiego, Józefa Tischnera i Józefa Szymika, a także ojców: Wacława Hryniewicza oraz Wacława Oszajcy. Wszystkie rozważania są krótkie, dzięki czemu łatwo zapadają w pamięć i serce.

Ponieważ obietnice Boże zawsze są większe od naszych oczekiwań, chrześcijanin zobowiązany jest do życia w zgodzie z wyznawaną wiarą. Zaprezentowane teksty są gwarancją powodzenia, pokazują bowiem, że w praktyce codziennego życia nie może zabraknąć skarbów, jakie przecież posiada każdy z nas: miłości, dobroci, pokoju, prawdy i sprawiedliwości. Pamiętać trzeba również o tym, że droga do szczęścia wiedzie poprzez miłe słowo, serdeczny uśmiech oraz przyjazny gest. Przypominają o tym tytuły nadane kolejnym miesiącom-rozdziałom: dialog i ekumenizm, chrześcijaństwo, miłosierdzie, pascha i Duch Święty, miłość, ufność, radość oraz modlitwa, przebaczenie, wola Boża i wiara, pokój i świętość, nadzieja oraz eschatologia.

Książka Wszystko będzie dobrze przeznaczona jest dla każdego bez wyjątku. W ostatecznym rozrachunku nie będzie się liczył wiek ani posiadany status społeczny. Nieważne będą dobra materialne, osiągnięcia naukowe ani zajmowane stanowisko. Sens i cel ludzkiego istnienia są ważniejsze od ziemskich dóbr. Przeznaczeniem człowieka jest żyć tak, by zyskać szczęście wieczne w niebie. O każdego z nas zatroszczyło się więc wydawnictwo Święty Wojciech, które poprzez niniejszą publikację głosi orędzie zbawienia. Wczytując się w treść rozważań, zostaniemy napełnieni wewnętrznym pokojem oraz pewnością, że wszystko będzie dobrze.

Kup książkę Wszystko będzie dobrze. Myśli na każdy dzień

Zobacz opinie o książce Wszystko będzie dobrze. Myśli na każdy dzień
Wszystko będzie dobrze. Myśli na każdy dzień
Wybór i opracowanie: ks. Jerzy Stranz