Recenzja książki: Z innej bajki

Recenzuje: cyrysia

Jodi Picoult ma na swoim koncie wiele bestsellerowych powieści, które do tej pory przełożono na 34 języki. Autorka nie spoczywa jednak na laurach. Tym razem wspólnie z nastoletnią córką - Samanthą Van Leer stworzyła Z innej bajki - książkę skierowaną w dużej mierze dla młodzieży.

Piętnastoletnia Delilah McPhee to zwyczajna, nieco wyobcowana nastolatka. Całe dnie najchętniej spędzałaby na czytaniu książek. Szczególnie upodobała sobie bajkę o sprytnym księciu Olivierze i nie potrafi się z nią rozstać, wracając nieustannie do niemal każdej jej sceny. Pewnego dnia zaskoczona dziewczyna słyszy głos płynący z kart ulubionej powieści. Okazuje się, że Olivier planuje wydostać się ze swojej bajki i prosi Delilah o pomoc w ucieczce. Czy McPhee pomoże uroczemu księciu przenieść się do innego wymiaru? A może sama trafi do literackiej fikcji? Co jest prawdą, a co urojeniem?

Takiej Jodi Picoult czytelnicy z pewnością nie mieli jeszcze okazji poznać. W jej twórczości dominują powieści obyczajowe, w których nie brak poruszających, często niełatwych tematów. Teraz mamy okazję, by poznać całkiem inne oblicze autorki - oblicze zachwycające. Picoult wspólnie z córką stworzyła nietuzinkową, niezwykle oryginalną historię o magicznej miłości, która rodzi się pomiędzy wyobcowaną nastolatką a iluzorycznym księciem z bajki. Chłopak ma dość obecnej egzystencji i chciałby zaznać czegoś innego, dlatego prosi swoją wierną czytelniczkę o pomoc. Co z tego dalej wyniknie? O tym trzeba przekonać się podczas lektury.

Z innej bajki to niezwykła, pełna inspiracji baśń dla każdego, bez względu na wiek. Narracja poprowadzona jest z punktu widzenia Delilah i Oliviera, dzięki czemu łatwiej możemy odnaleźć się w ich niecodziennych perypetiach. Akcja rozgrywa się naprzemiennie w dwóch planach - we współczesnym świecie, w którym żyje główna bohaterka, oraz w bajkowym wymiarze, gdzie oprócz księcia spotkamy również trolle, syreny, smoki i czarodzieje. Język powieści jest niezwykle żywy i plastyczny, co sprawia, że dialogi wypadają nadzwyczaj naturalnie, zaś postaci nakreślone są bardzo wiarygodnie. Dużą zaletą książki jest również poczucie humoru, które dodaje kolorytu całej historii.

Z innej bajki to propozycja dla osób poszukujących cudownej, wielowymiarowej historię, która zawiera krzepiące przesłanie i którą wieńczy szczęśliwe zakończenie. Lektura nowej powieści Picoult to okazja do wyruszenia w niezapomnianą podróż, pełną czarów i emocjonalnych zawirowań. Czy wiesz, że kiedy zamykamy książkę, jej bohaterowie nadal żyją swoim życiem? Nie wierzysz? Po lekturze powieści Jodi Picoult będziesz o tym przekonany!

Kup książkę Z innej bajki

Zobacz opinie o książce Z innej bajki
Z innej bajki
Samanta van Leer, Jodi Picoult